Тема: Додавання та віднімання в межах 3.
Мета: закріпити вміння розв’язувати приклади в межах 3; розвивати кмітливість, уважність, спостережливість; корекція мислення, пам’яті, дрібної моторики пальців руки; виховувати акуратність, інтерес до навчання.
Обладнання: лічильний матеріал (кольорові олівці), індивідуальний лічильний матеріал (палички), картки з завданням, предметні картинки (мавпа з бананами, борсук з буряками, біла курка, чорна курка, півник, єноти).
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Вступна частина.
1.Організаційний момент, нервово-психологічна підготовка до уроку:
Пролунав шкільний дзвінок.
В гості йде до нас урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти просто молодці!
2. Контроль, корекція й закріплення знань:
а) Лічба в межах 10 (кольорові олівці).
б) Викласти з паличок малюнок.
в) Розфарбувати кожну третю кульку. З’єднати ягоди і фрукти за зразком із відповідною цифрою. Зафарбувати фігури, у яких три кути.
3. Фізхвилинка.
Учитель показує сигнальні картки, а учні відтворюють зображення.
ІІ.Основна частина.
1. Оголошення теми та мети уроку.
2. Робота з підручником (с. 51).
3. Домалюй праворуч фігури за зразком.
4. Фізхвилинка. (Під музични супровід виконують танцювальні рухи).
5. Віршовані завдання (демонструються на набірному полотні).
Біг маленький борсучок,
Ніс додому бурячок.
Потім ще один знайшов.
З чим додому він прийшов? (Із двома бурячками)
Курка Пуся –з білим пір’ям,
Курка Муся – з чорним пір’ям.
Поруч півень червонястий,
Голосистий, гребенястий.
Скільки курок на подвір’ї? (Дві)
Було у мавпи Хани
Спочатку три банани.
Мавпа один з’їла,
А скільки залишила? (Два)
Два єноти на узліссі
Грілися, дрімали.
Ще один прибіг до них.
Гляньте, скільки стало? (Три)
6. Порівняй кількість предметів.
ІІІ. Заключна частина.
1. Оцінювання.
2. Підсумок уроку. Рефлексія.
-Що ми сьогодні робили на уроці?
-Які труднощі виникли під час виконування завдань?
-Який настрій у вас в кінці уроку?
3.Нервово-психологічна підготовка до перерви:
-вправи на розслаблення.