Тема. Порядок виконання дій у виразах (закріплення)
Мета: продовжити формування обчислювальних навичок, закріплювати вміння учнів обчислювати вирази та встановлювати порядок дій у них; розвивати просторову уяву, увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й здобувати знання.
Очікувані результати:
Обладнання: підручник, зошит, лінійка, олівець, ручка.
Під час уроку використала:
Герой «Патрон».
Гра «Рахуй із Патроном»
Навчальне відео многокутник
Гра «Відгадай»
Гра «Так чи ні»
Ознайомлення з новим матеріалом. Зв’язок із життям. Задача (усно).
Зорова фізкультхвилинка з Патрончиком
Інтерактивна гра «Периметр многокутників»
Гра «Архітектори»
Фізкультхвилинка рухлива з Патрончиком
Гра «Шукачі». Самостійна робота.
Прийоми на підсумок уроку: «Я знаю, вмію»
«Загадкові листи»
Рефлексія. «Світлофор настрою».
Хід уроку Слайд 2
І. Організаційний момент + мотивація.
- Сьогодні, (14 березня) - День українського добровольця.
Доброволець – це людина, яка стала на захист держави за власним бажанням.
- Якими ви їх уявляєте наших захисників?
(Наші ЗАХИСНИКИ: сильні, незламні, рішучі, мужні.
Вони боронять нашу рідну Україну).
А наше з вами головне завдання сьогодні наполегливо і старанно вчитися. Тож до роботи!
І наш талісман бажає нам сил і натхнення на весь день. Слайд 5
- Підготуй! Слайд 6
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «Рахуй із Патроном» Слайд 7-15
(По черзі діти коментують)
Зима – М Е
Весна – Т Е
Літо – Л И
Осінь – К И
1 2 2 1
3 • 4 + 12 = 24 Т 60 – 10 : 2 = 55 К
2 1 2 1
29 – 3 • 3 = 20 Е 42 + 9 : 3 = 45 Л
2 1 2 1
26 – 2 • 8 = 10 М 25 + 4 : 2 = 27 Е
2 1 2 1
50 + 12 : 2 = 56 И 64 – 2 • 6 = 52 И
Робота над темою уроку.
Запис дати
Хвилинка каліграфії числа 14.
Слайд 33
- Прекрасно! Патрончик дуже задоволений, що ви такі уважні. І просить Вашої допомоги, розв’язати вирази.
Йому важко розібратися із виразами, які мають не одну дію. Він заплутався і не знає, яку дію виконувати першою.
Чудова робота.
- Прекрасно! Патрончик дуже задоволений, що ви такі уважні. І просить Вашої допомоги. Він перевірив замок на небезпечні предмети, а тепер потрібно упізнати геометричні фігури і допомогти йому порахувати, бо він не вміє, скільки ж, яких геометричних фігур використано для будівництва замку.
14. Гра «Архітектори»
- Рахуємо геометричні фігури. Слайд 39
Квадратів – 8
Круг – 1
Трикутників – 6
Прямокутників - 2
- Кажуть, як архітектор накреслить ескіз, так будівельники і побудують будинок.
- Ви зараз теж будете архітекторами, але ваше завдання накреслити у зошиті відрізок.
15. Будуємо відрізок. Слайд 40-41
16. Завдання з колючками. Усно Слайд 42-44
V. Підсумки уроку. Рефлексія
1. Завдання на самопідготовку Слайд 45
- Тренажер «Таблиця множення на 3»
2. Прийом «Я знаю. Я вмію». Слайд 46
Підніміть пальчик вгору ті, якщо….Я розрізняю …...
Помахайте ручками ті, якщо … Я знаю, …..
Погладьте себе по голівці себе ті, якщо …Я знаю, ….
Поплескайте у долоні ті, якщо … Я вмію ….
Показати цеглинками лего
- Оцініть свою роботу на уроці смайликом відповідного кольору. Намалюйте його на полі в зошиті. Покажіть башточку, на вершині якої цеглинка відповідного кольору вашого смайлика.
- Навіть якщо хтось обрав смайлик червоний – це також добре. Адже, ви вмієте правильно оцінювати свою роботу, старайтеся активніше працювати і обов’язково наступного разу у вас усе вийде.
- Я дякую вам усім за гарну роботу, за те, що ви були зібрані, активні, і справилися із завданнями!