Тема. Склад числа 7. Дні тижня.
Мета:
Розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити учнів складати, читати,
Розв'язувати приклади на додавання в межах 7.
Розвивати мислення, обчислювальні навички, навички усного рахунку.
Виховувати інтерес до предмета, вміння спілкуватися під час роботи в парах.
Математика
Тема. Склад числа 7. Дні тижня.
Мета:
Розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити учнів складати, читати,
Розв’язувати приклади на додавання в межах 7.
Розвивати мислення, обчислювальні навички, навички усного рахунку.
Виховувати інтерес до предмета, вміння спілкуватися під час роботи в парах.
ХІД УРОКУ
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Прийом « Незвичайний початок»
-Діти, заплющіть очі, налаштуємося на роботу. Ви все вмієте, все знаєте. Ви розумні і творчі. Покладіть долоню на серденько. Б’ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці? (Любов і добро)
Світ прекрасний навколо тебе,
Ясне сонце і синє небо.
Даруйте добро і посмішку людям.
Тоді світ і вам щасливішим буде.
-Подаруйте посмішку один одному і нехай гарний настрій буде у вас цілий урок.
II. МОТИВАЦІЯ.
- Сьогодні на уроці ми помандруємо до нових знань. Але що це? Телеграма. В ній написано, що Зла Чаклунка зачаклувала нашу цифру 7, її склад.
Нам треба визволити її. Будемо визволяти?
У нас буде багато перешкод. Але ми їх подолаємо, якщо візьмемо з собою старанність, впевненість, сумлінність та інтерес до вивчення математики .
ІII. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
- Отже, вирушаємо.
Пригадайте, як мають лежати у вас зошити, як ви маєте сидіти. Побіжний перегляд зошитів.
Прописуємо цифру 7.
2. Математичний диктант .
-Скільки у нас дівчаток?
-Скільки вікон у класі?
-Скільки вчителів у класі?
-Скільки пальців на лівій руці?
3. Усний рахунок
Порахуйте від 10 до 1, від 1 до 10.
Порахуйте через одне число до 10
Повідомлення теми
-
-Ми сьогодні ми дізнаємося з яких цифр складається число 7
Вивчення теми
4Загадка. (на коврику)
Сім братів віком рівні, іменами різні.
Учитись любить старший брат,
І вихідним він також рад.
П’ять навчальних днів у нас.
Два вихідних – дозвілля час.
Для вас просте завдання, діти,
Всі дні у тижні полічити.
Закріплення
1. Веселий рахунок. Скласти приклади.
1. 5 берізок, 2 смерічки
Зеленіють над потічком. 5 + 2 = 7
Скільки всіх дерев, скажи-но?
2. У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці. 3 + 4 = 7
Потім ще 4 птиці.
Скільки птиць на годівниці?
3. Було у Марини
Сім ягід малини
Шість ягідок з’їла
А скільки лишила? 7-6=1
4. Є в зайчихи 7 малят
Неслухняних зайченят
На обід їх мати зве
Три прийшли
А скільки йде? 7-3=2
Робота в парах. Конструювання
«В парі працюємо
Дружбу цінуємо»
- Зробити з паличок:
Три у мене сторони,
Міцно зв’язані вони,
А між ними три кути.
Хто я? Чи вгадаєш ти? (Трикутник)
Чотири маю сторони,
Усі однакові вони.
Всі четверо кутів – прямі,
Ім’я моє назвіть самі.(Чотирикутник)
- У вас на партах є фігури скажіть, скільки сторін разом у двох фігур? Скільки кутів разом? (7.)
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.
Гра «Заселимо будиночок»
- Діти, ми виконали всі завдання і перемогли Чаклунку, бо працювали старанно, впевнено, сумлінно. І число 7 вдячне вам.
1. Заключна бесіда.
- А в житті де ми зустрічаємо число 7?
- Як утворилося число 7?
- Що вам найбільше сподобалося?
2.Самооцінювання.
- Оцініть свою роботу на уроці за допомогою Сонечок.
- Візьміть жовте Сонечко, якщо вам на уроці було легко виконувати завдання, оранжевий – якщо виникали деякі труднощі у виконанні завдань, і червоне – якщо вам було дуже важко на уроці. (Учні піднімають вибрані Сонечка.)