Конспект уроку з математики. Тема: ВИДИ КУТІВ. ПРЯМИЙ КУТ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів з поняттям «прямий кут»; сформувати практичні навички визначення прямого кута за допомогою косинця і без нього; продовжити роботу по вдосконаленню техніки усної лічби; формувати навички аналізу задачі, умінь розв'язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, просторову уяву; виховувати спостережливість і допитливість. Обладнання: Презентація, підручник Богданович 2 клас,ілюстрація кутів Тип уроку: засвоєння нових знань
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики. За підручником Богданович 2 клас.

Підручник Богданович: https://es.slideshare.net/ssuser1c8cc0/2-59541370

Тема: ВИДИ КУТІВ. ПРЯМИЙ КУТ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА

 Мета: ознайомити учнів з поняттям «прямий кут»; сформувати практичні навички визначення прямого кута за допомогою косинця і без нього; продовжити роботу по вдосконаленню техніки усної лічби; формувати навички аналізу задачі, умінь розв'язувати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, просторову уяву; виховувати спостережливість і допитливість.

Обладнання: Презентація, підручник Богданович 2 клас,ілюстрація кутів

Тип уроку: засвоєння нових знань

Література: Богданович 2 клас, методика викадання математики в початковій школі

Хід уроку:

І. Організація класу

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок!

На уроці не куняй –

Математику вивчай.

Девіз нашого уроку:

Не просто слухати, а чути

Не просто дивитися, а бачити

Не просто відповідати, а міркувати

Дружно і плідно співпрацювати

Звати мене Ірина Геннадіїна, і сьогодні урок математики у вас проведу я. Сідайте за свої робочі місця.

І І. Контроль, корекція та закріплення знань учнів

Давайте пригадаємо, як правильно сидіти за партю під час письма

-Спину тримаємо прямо

- Ноги на підлозі повною ступнею

-Голову нахиляємо трішки влівоі вниз так, щоб бачитинаписане в зошиті

-Зоши ставим під кутом

Юні математики! Сьогодні ми будемо подорожувати до країни КУТляндії

А чим ми будемо подорожувати ви дізнаєтесь відгадавши загадку:

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах(Потяг)

1 станція «Мислення»

  1. Перевірка домашнього завдання (с. 41-42, завдання 234;235)

Вправа 234. Прочитайте вирази та їх значення.

  1. 14-6-6=8-6=2
  2. 14-(6-6)= 14-0=14
  3. 7+5+1=12+1=13
  4. 7+(5+1)=7+6=13
  5. 16-8+1=8+1=9
  6. 16-(8+1)=16-9=7

Вправа 235. Розкажіть задачу та її розв’язання.

Задача:

Під яблунею лежало 12 яблук. Один їжачок взяв 5 яблук, а другий -4. Скільки яблук залишилось під яблунею?

Розв’язання:

12-(5+4)=3(яб.)

Відповідь: 3 яблука залишилось під яблунею.

  1. станція «Рахувальник»

2.Гра «Мовчанка»

3.Математичний диктант

  1. Суму чисел 35 і 40 зменшити на 5.
  2. Різницю чисел 64 і 4 збільшити на 20.
  3. Число 37 збільшити на суму чисел 9 і 3.
  4. Число 80 зменшити на різницю чисел 34 і 4.
  5. Суму чисел 20 і 34 збільшити на 10
  6. Різницю чисел 35 і 5  зменшити на різницю чисел 15 і 5.
  7. Число 60 зменшити на суму чисел 29 і 9.

III.Вивчення нового матеріалу

  1. Об’ява теми та мотивація

А щоб дізнатись про що м сьогодні будемо говрити на уроці вам потрібно відгадати ребус:

Що за слово зашифроване в ребусі?(Кут).

Отже, сьогодні ми з вами дізнаємось що таке кут, та які види кутів існують. А також будемо вирішувати задачі на знаходження третього доданка.

Так чому ми сьогодні подорожуємо саме до країни КУТляндії?

  • А де нам потрібні математичні знання в житті?(в автобусі,аптеці,магазині)

Отже, математика – це цариця наук, гімнастика для розуму

Молодці! Ви виконали всі завдання на станції, тому переходимо до наступної

  1. станція «Міркування»
  1. Пояснення нового матеріалу

Сьогодні на уроці  ми пригадаємо жителів країни математичних знань –  геометричні фігури.

А ось і представники нашої родини. Називаються вони кутами. А як в гадаєте,як вони утворилися? Уважно придивиться!

http://abetkaland.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/17-800-3.jpg

Мозкова атака. (відповіді дітей)

Так, молодці! Вони утворилися за допомогою двох променів, які мають спільну Точку.

Нагадайте мені, що таке промінь? (відповіді дітей)

Запам’ятай! Фігура, яка утворена двома променями називається кутом.

Кут — це фігура, утворена двома променями, що мають спільний початок

-Але ж їх так багато. Вони такі різні. Як же мені їх розрізнити.?

-А ось тут прийде на допомогу мій брат Косинець. Познайомся.

-Привіт. Я – Косинчик. Я – спеціальна лінійка з  прямим кутом. Тобі треба лише запам’ятати, як я виглядаю.

Дам тобі підказку: знайти прямий кут можна за допомогою клітинок в зошиті. Адже будь – який кут клітинки є прямим.

Робота в зошиті.

Головний герой країни КУТляндії – Кут, просить виконати його завдання.

Візьми паперовий круг на парті. Згорни його так, як на малюнку

   

Сонечка – це яскраво забарвлені комахи, що живуть групами на рослинах, вражених попелицями, які складають основу їхнього харчування. Тільки в центрі Європи живе близько 80 видів сонечок.

Існує безліч видів сонечок. Більша частина з них забарвлена у яскраві кольори. Сонечка харчуються попелицями, і цим заслужили симпатію у землеробів. У сонечок мало ворогів, тому що вони досить неприємні на смак.

Личинка сонечка, перед тим ,як досягти зрілості, з’їдає біля 90 дорослих комах та 3 000 личинок.

У Середній Азії живе мініатюрне сонечко – невеликий чорний жук, довжина якого сягає всього півтора міліметра.

3.Первинне закріплення

Порівняй одержаний кут із кутом сусіда за партою. Який утворився кут?

  • Кут, менший від прямого, називається гострим. Порівняй!http://abetkaland.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/17-800-6.jpg
  • Кут, більший від прямого, називається тупим. Придивись!http://abetkaland.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/17-800-7.jpg

 

 

 

  1. станція «Рухлива»

Фізхвилинка

  1. станція «Математична галявина»

IV. Закріплення та узагальнення

А тепер спробуй визначити, де який кут. Спочатку можна зробити «на око», а потім – перевірити за допомогою косинця.  Червоним кольором наведи прямі кути, зеленим – гострі, синім – тупі.

Робота в парах. Спробуй визначити, де який кут. Червоним кольором наведи прямі кути, зеленим – гострі, а синім – тупі.http://abetkaland.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/17-800-8.jpg

Поглянь навколо і знайди прямі кути. (Відповіді дітей)

Ви знаєте, є таке звірятко, яке на спинці носить кути. Живе воно у лісі. Хто це? Молодці! Це їжачок. Погляньте на його спинку.

Домалюй за допомогою кутів їжачка.

http://abetkaland.in.ua/wp-content/uploads/2017/10/17-800-9.jpg

Відкрию страшну таємницю: їжакам не потрібні запаси їжі, тому що взимку їжаки… сплять. Сплять солодким сном з листопада по квітень, як ведмеді, борсуки, жаби й змії. А в сні витрачають потихеньку підшкірний жир, накопичений аж ніяк не на яблуках. Адже їжак тварина комахоїдна. Рослинну їжу – варену картоплю, рис, груші, сливи, горіхи, насіннячко й ті ж горезвісні яблука – їдять тільки ті їжаки, які утримуються в неволі. У природному середовищі перебування раціон їжаків становлять жуки, черв’яки й равлики. Іноді їжак може урізноманітити своє меню жабами, ящірками, пташиними яйцями, мишенятами…

Він не просто так до нас завітав. Наш їжачок дуже любить подорожувати! І пропонує нам відвідати музей писанки в місті Коломия!

  1. станція «Задачна»

Стр 43. Задача 240

-Що завжди має умову, питання, розв’язок і відповідь?(задача)

Отже, зараз ми з вами вирішемо задачу

Задача:

На екскурсію до до Музею писанки в місто Коломию поїхало 48 учнів. З них другокласників було 10, третьокласників – 15, а решта чотирикласники. Скільки було чотирикласників?

-Скільки всього учнів поїхало на екскурсію?

-Скільки другокласників?

-Скільки третьокласників?

-Яке питання задачі?

-Як знайти невідомий третій доданок?

Розв’язання:

48-(10+15)=23(уч.)-чотирикласників всього.

Відповідь: 23(уч.)-чотирикласників

  1. станція «Підсумкова»

V. Підсумок

1.Домашнє завдання

Вправа 241

Задача:

У другому класі 29 учнів. До свята 5 учнів розучують танці, 4-пісні, а решта вчать вірші. Скільки другокласників учать вірші?

Розв’язання:

29-(5+4)=20(уч.)-вчать вірші

Відповідь: 20 учнів вчать вірші

  1. Підсумок уроку

Добре попрацювавши, ми із вдячністю до мешканців країни КУТляндії повертаємося додому. А щоб дорога не була сумною ми пригадаємо що дізналися, що зрозуміли, чому навчилися.

-Що нового ви дізнались на уроці?

-Що таке кут?

-З чого складається кут?

-Які існують види кутів?

Гра «Продовж речення»

  • На уроці я навчився…
  • Мені сподобалося…
  • Хотів би ще попрацювати над…
  • Ми згадали такі геометричні фігури…
  • Дізналися про…

Заключне слово:

Ось і пролунав дзвінок

Закінчився наш урок,

За роботу по заслузі,

Щиро дякую вам, друзі!

docx
Додано
14 грудня 2020
Переглядів
3792
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку