Урок 29
Тема: Зустрічаймо літо!
Ноти в межах І октави. В.Барвінський «Сонечко», Е.Гріг «Метелик». О.Злотник «Барви рідної землі»
Мета: 1) Формувати світоглядні уявлення учнів, сприяти здатності міркувати й аналізувати щодо прослуханої музики;
2) Розвивати ладове чуття: вміння визначати настрій, тему, характер музики; вокально-хорові навички;розширення культурно-пізнавальних інтересів;
3) Виховувати ціннісні художні орієнтації
Тип уроку: комбінований
Обладнання: портрет Е.Гріга, музичний центр і диск, схема «Сонечко»
Методи і прийоми: інтонаційно-стильове пізнання музики, концентричність музичного образу, художня драматургія
Форми організації пізнавальної діяльності: колективна, індивідуальна робота
Очікуваний результат: вміння розповідати й оцінювати прослухану музику,чисте інтонування пісенного матеріалу, виховання культури слухача
Хід уроку:
1.Організаційний етап
Вранці сонечко встає вище, вище, (руки високо догори)
Вночі сонечко зайде нижче, нижче (руки униз).
Добре-добре сонечку живеться, (зробити ручками ліхтарики)
Весело-весело сонечко сміється. (плескати в долоні)
2.Мотиваційний етап
3.Етап засвоєння нових знань
Наближається літо… Яка його музика?
Дзвінкий спів пташок, гудіння бджілок та джмелів, тихий шелест листя, граційний танок метеликів.
Поміркуємо, який танець танцюють метелики – веселий, грайливий, мрійливий, легкий, сумний, різкий?..
Краще уявити його нам допоможе п’єса композитора Е.Гріга (портрет), який писав багато музики про природу.
Слухання: Е. Гріг. «Метелик»
-Який характер танцю метелика? Що він нагадує: хоровод, вальс, гопак чи, може, сучасний танець?
-Чи літають метелики холодної пори? У дощ?
-З чим метелик схожий? Чи розпускаються квіти без сонечка?
-А яке сонечко? Давайте оберемо відповідні слова до нього.
|
Про сонечко також є пісні, інструментальні твори. Невідомий автор (народна пісня) написав чудову дитячу пісеньку про сонечко, Василь Барвінський створив інструментальну версію для фортепіано.
Слухання: В.Барвінський «Сонечко»
Дамо характеристику твору:
*радісна; *сумна; *грайлива; *похмура; *святкова; *сонячна
4. Етап закріплення засвоєних знань
Які «літні» композиції ми послухали? Які ще твори, присвячені літній порі, вам відомі?
5. Етап вокально-хорової роботи
а) розспівування
б) розучування: О.Злотник ««Барви рідної землі»
в) виконання раніше вивченого репертуару
6. Етап висновків
Про будь-яке явище природи, про життєву подію можна розповісти словами, фарбами, музикою. Про літні настрої написано багато музичних творів. Ми повернемося до цієї теми наступного уроку.
7. Рефлексія
Мене зацікавила п’єса…
Мене здивувало…
Мені сподобалось…