Конспект уроку про раціональне харчування ознайомлює зі складовими продуктів, законами та принципами раціонального харчування, визначають небезпеки неякісного харчування, розвиває уміння обґрунтовувати, застосовувати самоконтроль, розвивати розуміння причинно-наслідкових зв'язків, а також уміння спостерігати за власним організмом, систематизувати, моделювати.
Тема. Раціональне харчування.
Мета
освітня: ознайомити зі складовими продуктів харчування, законами та принципами раціонального харчування; виокремити основні складові оздоровчих систем харчування; визначити небезпеки неякісного харчування;
розвивальна : розвивати уміння обґрунтовувати, застосовувати самоконтроль; розвивати розуміння причинно-наслідкових зв’язків, а також уміння спостерігати за власним організмом, систематизувати, моделювати;
виховна: виховувати уважне та відповідальне ставлення до власного здоров’я.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання: презентації, картки.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Привітання створення позитивного настрою.
Життя вам – довгого,
Здоров’я – доброго,
Щастя – безхмарного,
Настрою – гарного.
М.Малашенко
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.
Назвіть ознаки здорової людини?
Які потреби передусім має задовольняти людина? (Акцентую увагу на харчуванні)
Що нам дає їжа?
Чи залежить наше здоров’я від харчування?
Вправа «Мікрофон»
Назвіть по черзі одну страву,яка вам подобається, і одну – яка не подобається.
Як ви вважаєте, чи завжди те, що подобається є корисним для здоров'я?
Чим відрізняються корисні продукти, які можна вживати щодня, від тих, які можна вживати час від часу?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІV. Фізкультхвилинка
V. Первинна перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями нового матеріалу.
Впрва «Круглий стіл» (дискусія)
Яких складових харчового раціону потребує людина?
Що називають раціональним харчуванням?
Що називається дієтою?
Чи є доцільним для підлітка голодувати?
Чи задовольняє вегетаріанство потреби організму підлітка?
Робота з зошитами.
VІ.Узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів.
Робота в групах.
Обєднання учнів у 5 груп . (набір карток: овочі, фрукти, риба, м'ясо і т.д.) Учні групи «готують» будь яку страву, розказують про її корисність.
Гра «Що корисно?»
Учитель називає страву, а учні плескають в долоні, якщо вона належить до кориних, і заперечливо хитають головою, якщо її можна вживати зрідка.
V. Домашнє завдання.
Підручник §___
За допомогою батьків перевірити, чи правильно ви харчуєтеся.