Ознайомлення учнів із сучасними безпечними умовами життя; повторення правила дорожнього руху. Форма проведення: диспут-вікторина з елементами інтерактивних методів навчання
Україна
Головне управління освіти і науки
Дніпропетровської облдержадміністрації
Комунальний заклад освіти
«Майська загальноосвітня школа І-ІІІступеня»
Методична розробка
години спілкування з основ безпеки
життєдіяльності на тему:
« Безпека у сучасному суспільстві.
Дорожня безпека»
Форма проведення:
диспут-вікторина з елементами інтерактивних методів навчання та конкурсу
Класний керівник
Краснова А.Г.
Тема : « Безпека у сучасному суспільстві. Дорожня безпека»
Мета: Ознайомити учнів із сучасними безпечними умовами життя; повторити правила дорожнього руху; закріпити навички користування громадським транспортом, на основі знань правил поведінки водіїв і пасажирів. Розвивати навички дискусії, загально навчальні уміння та навички
Форма проведення: диспут-вікторина з елементами інтерактивних методів навчання
Хід заняття
І. Організація навчальної діяльності.
1. Привітання.
2. Слово ведучого( сподівання на конструктивний діалог та приємну і корисну зустріч)
ІІ. Основна частина
А, отже, тема нашої зустрічі « Дорожня безпека»
- Кого тільки не побачиш на дорогах! Це і транспорт, і люди, і тварини. Вони різняться габаритами, маневреністю і швидкістю руху. Це створює перешкоди і незручності на їхньому шляху, а отже – небезпечні ситуації.
4. Актуалізація опорних знань
Вікторина :
5.Інформаційне повідомлення груп учнів « Правила дорожнього руху»
(випереджаюче завдання)
6. Керована дискусія « Регулювання дорожнього руху»:
а) слово вчителя
- Дорожній рух регулюють за допомогою регулювальника, світлофора, дорожніх знаків і дорожньої розмітки. Трапляється, що ці засоби використовують одночасно і виникає суперечлива ситуація. Наприклад, на перехресті працюють і світлофор і регулювальник.
- Чиї вказівки треба виконувати?
- Або поруч з постійним знаком « Поворот праворуч заборонено» встановлений тимчасовий знак « Рух праворуч» ( що вказує напрямок об’їзду пошкодженої ділянки дороги)
- Що робити?
б) проведення дискусії між учнями
в) висновки та підсумки керованої дискусії
Робота в групах.
Гра «Мозкова атака»
Завдання: розробити правила організації дорожнього руху з наступним обговоренням:
Пріоритетні засоби дорожнього руху у вищевказаних ситуаціях
7. Практичне заняття
Робота в групах «Пріоритети в дорожньому русі»
а) об’єднання у групи за кольорами світлофора:
- червоний
- зелений
б) слово вчителя:
- спостерігаючи за рухом транспорту на складних ділянках дороги (особливо на перехресті), часом дивуєшся , як водії знають, хто має право їхати, а хто повинен зупинитися. Ви об’єдналися у групи. Перед вами картки-схеми із зображеними ситуаціями. Поміркуйте і визначтесь, де головна, а де другорядна дорога, і встановіть черговість проїзду на складних ділянках дороги
в) робота учнів у групах з подальшим обговоренням
8. Слово вчителя
- Сьогодні ми проведемо вікторину з правил дорожнього руху, яка допоможе перевірити і закріпити ваші знання.
Від кожної групи дітей виділяється по одному учню в журі. У процесі роботи вони ставлять бали активності та правильності відповідей.
Вікторина
І етап «Хто швидше?»
(відповідає група, яка перша підніме руку, відповідь пояснити)
ІІ етап «Відгадай дорожній знак»
(робота з картками)
Завдання: до зображених малюнків підібрати відповідний дорожній знак
(кількість карток однакова., враховується швидкість і правильність відповіді)
ІІІ етап «Бліцтурнір»
Питання для І групи:
Питання для І групи:
9. Слово журі (оцінювання вікторини)
ІІІ. Заключна частина заняття
Завдання: Виконання крос-тесту «Правила дорожнього руху для мотоциклістів»
- Організація дорожнього руху – це комплекс заходів, що забезпечує умови для безперебійного і безаварійного руху транспорту та пішоходів. Найголовнішим засобом дорожнього руху є Правила дорожнього руху. Вони визначають права та обов’язки учасників д/р, містять правила проїзду, зупинки, перевезення пасажирів та вимоги до обладнання транспортних засобів.