Інтегрований урок з Я досліджую світ, літературного читання, образотворчого мистецтва. Клас3.
Тема. Тварини.Різноманітність тваринного світу.
Мета: формувати уявлення дітей про групи тварин: ,,Звірі", ,,Птахи", ,,Комахи", ,,Риби", ,,Плазуни"; розвивати та корегувати зв`язне мовлення,вміння,аналізувати,порівнювати,спостерігати, групувати різні тварини;розкрити цінність тварин, зв`язок живої природи з довкіллям; виховувати любов до природи,бажання оберігати тварин, брати участь у їх охороні.
Літературне читання: сприяти розвитку пізнавального інтересу учнів, формувати вміння складати з букв за малюнками слова-назви тварин, читати,називати їх,відгадувати загадки, відтворювати у пам`яті зміст раніше прослуханих та проіграних казок і правильно розміщувати у книжці-розкладці,сприяти вихованню любові до живої природи.
Образотворче мистецтво: формувати вміння та навички учнів правильно підбирати кольори для розфарбовування тварин,орієнтуватися на площині,вміння працювати з пензликом,фарбами; розвивати та корегувати дрібну моторику,окомір,виховувати охайність.
Методично-дидактичне забезпечення: комп`ютер. мультимедійна дошка,слайди із зображенням тварин,відеоролик ,,кумедні кошенята та інші тварини"; пазли,предметні малюнки;навчальна гра для дітей ,,Склади слово"(з кольорових соломок),загадки,фігурки тварин з тістечка,фарби,пензлик,мультимедійне забезпечення,підручник,
Тип уроку. Урок вивчення нового матеріалу.
Вид уроку. Інтегрований урок.
Хід уроку.
І.Організаційна частина.Нервово-психологічна підготовка. 2хв слайд 1
Вчитель: Урок природознавства
Розпочинається у нас.
І гості завітали
На цей урок у перший клас.
Тож повернімося обличчям до гостей.
І ввічливо промовимо ,,Добрий день!"
Подаруймо посмішку один одному
і гостям
І сядемо зручненько по своїм місцям.
ІІ.Актуалізація опорних знань. 3хв
1.Ігровий момент.
Вчитель: Сьогодні до нас на урок завітала Матінка-природа.Вона приготувала
для вас багато цікавих завдань.
2.Фронтальне опитування.
-Що таке природа? (Природа-це все,що оточує людей,але не зроблено їх руками.
Сонце,зорі,місяць,вода,гори,рослини,тварини-все це природа. Людина-частка природи.)
-Яка буває природа? (Природа є жива й нежива) слайд 2
-Що відноситься до живої природи? (Все,що живиться,зростає,рухається,належить до живої природи.Жива природа-це рослини,тварини,а також люди).
Вчитель:
-Дуже добре,молодці! Ось і справилися з першим завданням.
ІІІ.Повідомлення теми,мети уроку. 2хв
Вчитель: Про кого сьогодні піде мова ми дізнаємося,переглянувши це відео.
(Перегляд відеоролика ,,Кумедні кошенята та інші тварини")
Вчитель: Кого ви побачили при перегляді фільму?
Як ви гадаєте,про кого ми будемо говорити сьогодні?
ІV.Основна частина уроку. Робота над новим матеріалом. 3хв
1.Розповідь учителя.
У природі тварин дуже багато.
Це звірі, птахи, комахи, риби, плазуни.
Звірі-це тварини,тіло яких покрите шерстю(слайд).
Ведмідь, собака, вовк, коза, лисиця, кіт, заєць, миша, білка-це звірі. Вони пересуваються в основному на чотирьох лапах. Звірі відрізняються розмірами тіла та забарвленням.
-Птахи-це тварини,тіло яких вкрите пір`ям (слайд)
передні кінцівки перетворені в крила.
На голові знаходиться дзьоб.
КуркаЮ дятел, ластівка, горобець, голуб, качка-це птахи.Птахи бувають різного розміру.
-Риби-це тварини,що живуть у воді.(слайд).Їх тіло вкрите лускою.Щука, карась, дельфін, акваріумна рибка-це риби.
-Комахи-це тварини,які мають шість ніг ,чотири або два крила.
Мураха, метелик, комар, бджілка,муха-це комахи.
-Кобра,равлик,ящірка,черепаха-це плазуни.Вони пересуваються на чотирьох лапах або плазують на череві (брюшко).Звірі,птахи,риби,комахи,плазуни відіграють велику роль у житті людей.
-Тварини-жива природа. Вони не можуть існувати без неживої природи:сонця,повітря,води,грунту(слайд).
2.Складання ,,Асоціативного куща".
3.Фізхвилинка ,,Птахи".
V.Закріплення вивченого матеріалу. 10хв
Вчитель: Наступне завдання від природи-загадки.
Що ж це за тварина та до якої групи відноситься?
1.Загадки. -Через двір,мерщій до хвіртки,
Заховалася до нірки.
Не впіймала її кішка-
Врятувалась сіра...(мишка)
-До якої групи відноситься мишка? (Звірі)
Чому?
-Хоч годинника не має,
Вранці всіх нас піднімає.
-Ку-ку-рі-ку всім співає.(Півень)
-До якої групи тварин відноситься півень? Чому?
-Молодці! Природа задоволена вашими відповідями.
2.Міжпредметні зв`язки.
Вчитель: А чи згадували ми про тварин на уроках читання.
Природа просить вас згадати віршики про природу та тварин.
Вірші: -Мурчик ловить рибку в річці,
Равлик лізе по травичці.
-Що ти робиш равлику?
-Щавлик рву журавлику.
Вчитель: про кого говориться в віршику?
-Світ прекрасний навколо тебе-
Сонце ясне і синє небо,
Птахи і звірі, гори і ріки-
Нехай він буде таким навіки.
Нехай людина добро приносить,
Бо світ навколо любові просить.
Вчитель: Тож любіть і бережіть рідну природу!
Любі діти! І з цим завданням справилися добре.
3.Робота в групах.
Вчитель: А зараз ми розділимося на групи і
Кожна група отримає завдання у конверті
А природа буде спостерігати,яка група
дітей справиться краще.
3.1. -Гра ,,Склади слово"(з кольорових смужечок)
3.2. Робота з книжкою-розкладкою.
( Завдання учням: відібрати необхідних тварин,головних героїв казок
та розмістити їх у книжці-розкладці).
Казки ,,Рукавичка", ,,Вовк та семеро козенят".
3.3.Складання пазлів (Комахи)
4.Фізхвилинка.
5.Розфарбовування тварин з тістечка. 5-10хв
6.Правила поведінки в природі.
Вчитель: Всі завдання від Матінки-природи ви виконали.Я пропоную вам скласти правила поведінки в природі.
Слід усім запамятати
Тварин треба (захищати)
Їх оселі (не руйнуй)
Краще взимку (підгодуй)
VI. Підсумки. 3хв
Давайте пригостимо білочку,яка живе у нашому дворі горішками.
Чим більше ви згадаєте,що вивчали на уроці,тим більше горішків буде у білочки.