Я у світі 3клас
Тема. Співпраця. Правила дружної роботи.
Мета: вчити учнів брати участь у колективних справах; формувати такі риси характеру, які допомагають у спільній грі, праці, навчанні в групах, у класі; прищеплювати бажання дотримувати правил спільної роботи.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Там,де,сильніші,і,дружніші(Де дружніші, там і сильніші)
Заведеш, таке, дружбу, життя, яку, поведеш, й
(Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш.)
2. Робота в парах. Гра «Правильний вибір»
— Які риси характеру допоможуть тобі знайти друга?
щедрість агресивність
жадібність справедливість
ввічливість стриманість
грубість розважливість
уважність доброта
злість хитрість
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота за малюнком. Бесіда.
-Що зображено на малюнку? Що ви скажете про цей стадіон?
- Чи могла його побудувати одна людина?
-Наведіть приклади, що ще буде важко зробити одній людині.
-Які риси характеру допоможуть впоратися зі спільною роботою?
2. Робота в парі.
А) - Скласти правила дружньої роботи.
Б) – Порівняти з правилами, які записані в підручнику.
3.Робота в групі.
— Записати на картках як можна організувати свій відпочинок на перерві з однокласниками.
4. Проведення ігр на співпрацю.
Гра « Розмова на незнайомій мові»
(Стати в коло. Вибрати ведучого, якому діти будуть задавати питання. Ведучий повинен відповідати на незнайомій мові «ти-ву-ка-му-но…», використовуючи інтонацію так, щоб той, хто питав, міг зрозуміти відповідь.)
Гра«Скеля»
(Розділитися на групи, команди. Задача складається втому, щоб переправити всю командуна протилежний кінець скелі по стежці(картонна стежка).Переходячи по черзі, треба організувати таку ж лінію і в тому ж порядку. Під час виконання завдання не можна ставати на підлогу, розмовляти. Якщо це сталося, то група повертається і починає знову.)
ІV. Узагальнення й систематизація знань.
1.Вставити пропущені букви в слово.
- Що є основою дружнього колективу.
В З _ _ М _ Р _ З _ М _ НН _
- Що такевзаєморозуміння? Що значить розуміти людину?
2.Гра «Добери словечко»
- Де гурт — там і... (сила).
- Гурту і вовк... (не страшний).
- ...сороки орла заклюють (Дружні).
- Не бійся розумного ворога, а бійся... приятеля. (Дурного)
V. Підбиття підсумків.
— Назвати правила дружньої роботи.
Я у світі 3клас
Тема. Співпраця. Правила дружної роботи.
Мета: вчити учнів брати участь у колективних справах; формувати такі риси характеру, які допомагають у спільній грі, праці, навчанні в групах, у класі; прищеплювати бажання дотримувати правил спільної роботи.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
Там, де, сильніші, і, дружніші (Де дружніші, там і сильніші)
Заведеш, таке, дружбу, життя, яку, поведеш, й
(Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш.)
2. Робота в парах. Гра «Правильний вибір»
— Які риси характеру допоможуть тобі знайти друга?
щедрість агресивність
жадібність справедливість
ввічливість стриманість
грубість розважливість
уважність доброта
злість хитрість
IІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота за малюнком. Бесіда.
- Що зображено на малюнку? Що ви скажете про цей стадіон?
- Чи могла його побудувати одна людина?
- Наведіть приклади, що ще буде важко зробити одній людині.
- Які риси характеру допоможуть впоратися зі спільною роботою?
2. Робота в парі.
А) - Скласти правила дружньої роботи.
Б) – Порівняти з правилами, які записані в підручнику.
3. Робота в групі.
— Записати на картках як можна організувати свій відпочинок на перерві з однокласниками.
4. Проведення ігр на співпрацю.
Гра « Розмова на незнайомій мові»
(Стати в коло. Вибрати ведучого, якому діти будуть задавати питання. Ведучий повинен відповідати на незнайомій мові «ти-ву-ка-му-но…», використовуючи інтонацію так, щоб той, хто питав, міг зрозуміти відповідь.)
Гра «Скеля»
(Розділитися на групи, команди. Задача складається в тому, щоб переправити всю команду на протилежний кінець скелі по стежці(картонна стежка).Переходячи по черзі, треба організувати таку ж лінію і в тому ж порядку. Під час виконання завдання не можна ставати на підлогу, розмовляти. Якщо це сталося, то група повертається і починає знову.)
ІV. Узагальнення й систематизація знань.
- Що є основою дружнього колективу.
В З _ _ М _ Р _ З _ М _ НН _
- Що таке взаєморозуміння? Що значить розуміти людину?
2. Гра «Добери словечко»
- Де гурт — там і... (сила).
- Гурту і вовк... (не страшний).
- ...сороки орла заклюють (Дружні).
- Не бійся розумного ворога, а бійся... приятеля. (Дурного)
V. Підбиття підсумків.
— Назвати правила дружньої роботи.