Урок вивчення нового матеріалу з Природознавства. Учні спробують розширити свої знання з теми "Комахи", більше дізнаються про їх істотні ознаки та особливі органи тіла. Вчитель познайомить учнів з різними формами роботи в групі та парах. Використання ІКТ зробить урок ще цікавішим та дозволить краще зрозуміти новий матеріал.
Тема: Комахи.
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Мета: Продовжити формувати поняття «комахи», визначати їх за істотними ознаками, вчити описувати комах, порівнювати їх за зовнішнім виглядом; розрізняти групи комах за способом живлення.
Розвивати спостережливість, мовлення, мислення, пам'ять учнів.
Виховувати дбайливе ставлення до комах. Виховувати толерантність, уміння працювати в парі, групі.
Обладнання: таблиці, підручник, папір, кольорові олівці, різнокольорові метелики для роботи в групах, ноутбук.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Хвилинка спостережень.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
Ходить, не стукотить. (Комаха)
Може догори ногами вчепиться (Комаха)
Що літає в хаті –
Навіть не боїться
Вам на ніс сідати! (Муха)
Сидять працівниці,
Не знають ні сну,
Ні постелечки.
В’язаночку в’яжуть,
Немов чарівниці, –
Ніде ні вузла,
Ні постелечки. (Бджоли)
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота за підручником (ст. 103)
а) істотні ознаки комах;
б) особливі органи тіла комах, їх значення.
в) робота в парах – порівняльна характеристика різних комах.
VI. Фізкультхвилинка.
VII. Узагальнення і систематизація знань.
Учні об’єднуються в чотири групи за кольорами метеликів і готують відповіді:
Червоні |
Жовті |
Сині |
Зелені |
1) Які істотні ознаки комах? 2) Особливості будови їх тіла. 3) Як живуть комахи? |
1) Чим живляться комахи? 2) Записати рослиноїдних комах. |
1) Записати групи комах за способом їх живлення. 2) Записати комах хижаків. |
1) Як іще називають комах? Чому? 2) Яке значення комах у природі. |
VIII. Підсумок уроку.
IX. Домашнє завдання.
Підручник, ст. 103-105 (переказувати, відповідати на запитання).