Урок Форма і розміри Землі

Про матеріал

Мета.
Освітня. Ознайомити учнів з уявленнями людей про форму Землі в давнину, вчити наводити докази кулястоїформи нашої планети, дізнатися про розміри Землі.

Розвиваюча. Розвивати навички активного слухання, роботи з підручником, роботи в групах.

Виховна. Виховувати екологічну свідомість, інтерес до предмету.
Перегляд файлу

Природознавство – 5 клас

Форма і розміри Землі
Мета.
Освітня. Ознайомити учнів з уявленнями людей про форму Землі в давнину, вчити наводити докази кулястої  форми нашої планети, дізнатися про розміри Землі.

Розвиваюча. Розвивати навички активного слухання, роботи з підручником, роботи в групах.

Виховна. Виховувати екологічну свідомість, інтерес до предмету.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, м\м дошка, підручник О.Г. Ярошенко.
Основні поняття та терміни: полюси, екватор.

ХІД УРОКУ

Оргінізаційна частина.
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Усне опитування (підручник ст. 110)

Мозкова атака «Що ви знаєте про нашу Землю?»


ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Учні на листочках (які заздалегідь роздані на партах) пишуть свої очікування.

Чи чули ви висловлювання «Піти на край світу?». А де він цей край світу? Чи існує? (обговорення)


ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
робота в парах , ст. 111 – «Докази кулястості Землі», «Глобус – зменшена модель Землі»,  «Розміри Землі»

Обговорення, повторення та закріплення основних понять.

Фізкультхвилинка

Слово вчителя, пояснення використовуючи глобус «Глобус – зменшена модель сімї».


V. Узагальнення та систематизація знань.

Практичне заняття – ст. 113.

 Вправа «Запитання для однокласника». Учні, користуючись підручником готують 5 запитань для однокласника.

 

VІ. Підведення підсумків уроку.
Чи збулися ваші очікування?

Учні на листочках (які заздалегідь роздані на партах) пишуть свої очікування.
Що найбільше сподобалося на уроці?
Де можна застосувати знання, які ми отримали сьогодні?

Яка інформація найбільше сподобалась і чому?
Про що вдома будете розповідати рідним?
Що найбільше сподобалося на уроці?
Оцінювання

VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.

Опрацювати пар. 26, ст..  113 №3 .

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 4
Оцінки та відгуки
  1. малишкіна Тетяна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Множинська Олена Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Трубіцина Світлана Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Крижанівська Антоніна Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 1 відгук
docx
Додано
27 лютого 2018
Переглядів
899
Оцінка розробки
5.0 (4 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку