Конспект уроку з природознавства для 3 класу за темою "Що таке корисні копалини?" + тест за попередньою темою.
Мета: формування ключових компетентностей:
розвивати логічне мислення, мовлення школярів;
виховувати пізнавальний інтерес;
формувати уміння установлювати схожість, тотожність і відмінність між кількома предметами;
формувати уміння перевіряти і оцінювати результати своєї праці;
виховувати бережливе ставлення до природи.
предметних компетентностей:
формувати уявлення про корисні копалини та способи їх видобування;
формувати усвідомлення взаємозв'язків у природі;
формувати уміння визначати і розрізняти корисні копалини рідного краю;
вчити бачити красу неживої природи;
познайомити з працею шахтаря.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання: комп'ютер, телевізор, відеофільм «Віртуальна екскурсія у шахту», презентація «Корисні копалини», колекція корисних копалин.
Урок 15
Клас. 3
Предмет. Природознавство
Тема. Що таке корисні копалини?
Зміст навчального матеріалу |
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учня |
Корисні копалини, спосіб їх видобування. Види корисних копалин. |
Учень (учениця):
|
Мета: формування ключових компетентностей:
предметних компетентностей:
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання: комп’ютер, телевізор, відеофільм «Віртуальна екскурсія у шахту», презентація «Корисні копалини», колекція корисних копалин.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Слайд 1 (див. Додатки)
ІІ. Контроль і закріплення знань учнів. Тест
Тест ____________________________
1. Гірська порода - це
а) природні тіла,які знаходяться на поверхні Землі;
б) природні тіла,які знаходяться в глибинах Землі;
в) природні тіла, які знаходяться в глибинах Землі та на її поверхні.
2. Якою гірською породою ми смачимо страви?
а) кам’яним вугіллям;
б) сіллю;
в ) вапняком.
3. Що означає «бурити»?
а) робити свердловини у глибинах Землі за допомогою спеціального обладнання;
б) зафарбовувати бурим кольором;
в) добувати гірські породи
4. Підкресліть слова, які є назвами гірських порід:
Граніт, пісок, цукор, вапняк, дерево, вугілля, олія, глина, піщаник.
5. Наведіть приклад гірської породи, яка має таку властивість:
пухкий і розсипчастий - _________________________________
пластична - ___________________________________________
горюче - ______________________________________________
Слайд 2.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Слайд 4. Робота з підручником (с. 47)
Слайд 5 «Асоціативний кущ».
Слайд 6
Слайд 7. «Запрошуємо до музею «Корисні копалини»
За підручником учні дізнаються, які гірські породи належать до корисних копалин, розглядають експонати, пізнають їх за зовнішнім виглядом і відповідно розміщують назви.
Слайд 8. Розподіл корисних копалин за агрегатними станами.
Учні прикріплюють назви корисних копалин на дошці, групуючи їх за агрегатним станом на тверді, рідкі та газоподібні, аналізують, яких більше, яких менше.
Динамічна пауза
Слайди 9 – 15
Розповідь учителя про способи видобування корисних копалин у залежності від їх стану та глибини залягання.
Слайд 16 - 17 «Віртуальна екскурсія у шахту»
Перегляд відеофільму «Віртуальна екскурсія у шахту». Коментар учителя.
VІ. Узагальнення й систематизація. Підсумок уроку, рефлексія.
Слайд 18 Запаси корисних копалин не безмежні! З часом вони вичерпуються. Їх треба використовувати бережно!
VІІ. Домашнє завдання.
Слайд 19. С. 47 - 49
1