Конспект уроку з природознавства для 3 класу на тему "Тварини. Різноманітність тварин"

Про матеріал

Конспект даного уроку допоможе вчителю у цікавій формі познайомити учнів 3 класу з різноманітністю тварин.

Перегляд файлу

Предмет: Природознавство

(за підручником «Природознавство» Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак)

Тема: Тварини. Різноманітність тварин

Мета: Формувати в учнів поняття «тварини – живі організми», уявлення про значення тварин у природі і цінність їх для людей, про види тварин, про особливі ознаки тварин; розвивати вміння міркувати, порівнювати, спостерігати за тваринами, увагу, кмітливість; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: Малюнки тварин

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Хвилинка спостережень

  • Який стан неба переважав на протязі цього тижня?
  • Чи були опади? Які?
  • Який був вітер?
  • Яка була найвища температура? Найнижча?

ІІІ. Актуалізація знань учнів

  1. Бесіда
  2. Тестування

ІV Повідомлення теми і мети уроку

  • Діти, сьогодні ми з вами відправимось у незвичайну подорож, де познайомимося з різними тваринами та їх особливі ознаки.

V. Вивчення нового матеріалу

- Ну що готові? Тоді відправляємося.

- І так перша наша зупинка «Загадкова»

Загадки

  1. Біла латка, чорна латка,

По дереву скаче. (Сорока)

  1. У ставку найбільша злюка –

Це зубаста, хижа … (Щука)

  1. Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь, як є, -

Жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся ось, примовк.

Грізний звір цей, звісно,…(Вовк)

  1. Навесні барвиста квітка
    на галявині розквітла.
    Лиш поглянути хотіли,
    враз знялась і полетіла.

Живу лише влітку,
Шовкові крильця маю.
Із квіточки на квітку
В садочку я літаю. (Метелик)

  • Про кого ці всі загадки?
  • Чим схожі між собою ці тварини?
  • Чим відрізняються один від одного?
  • Як вони рухаються?
  • На Землі близько двох мільйонів тварин, а в Україні живе більше п’ятдесяти тисяч видів.
  • Ми говоримо, що тварини – це частина живої природи, а значить живі організми. Доведіть це (метод «Мікрофон»)
  • Особливими у тварин є ознаки, яких не мають інші живі організми. Тварини переміщують. Як?

2 зупинка наша «Наукова»

  1. Робота з підручником (с.100-103)
  • Пригадайте! Які ознаки мають живі організми?
  • Тваринам властиві:
  1. Живлення.
  2. Дихання.
  3. Розмноження.
  4. Ріст.
  5. Розвиток.
  1. Робота в парах.

(Діти отримують картинки з зображенням різноманітних тварин).

  • Пригадайте, на які групи розподіляють тварин?

  • Розподіліть ваші малюнки за цими групами.
  1. Бесіда з елементами розповіді вчителя про значення тварин у природі та їх цінність для людини.
  2. Фізкультхвилинка

Діти лісом гуляли, Діти ходять по кімнаті.

За природою спостерігали.

Вгору — на сонце — Дивляться на сонце,

подивились, рух «ліхтарики». Промінчиками зігрілись.

Метелики літали, Імітують метелика.

Крильцями махали.

Дружно плеснімо: раз, Плещуть в долоні.

два, три, чотири, п'ять.

Треба нам букет зібрать. Присідають, імітують букет

Раз присіли, два присіли, в руках.

В руках дзвоники задзвонили.

Вправо дзвін: Нахилили тулуб вліво —

Дінь-дінь! вправо (з «букетом»).

Вліво дзвін: Показують пальцями і слідкують поглядом, як бджола летить

Дінь-дінь!

На ніс сіла бджола.

А ми весело відпочили і за парти тихо сіли.

VI. Узагальнення і систематизація знань.

  • Наступна наша зупинка «Веселкова».
  1. Робота в зошиті.
  2. Робота в групі.
  • Уявіть собі, що у природі тварини зникли. До чого це призведе?

(Кожна група готовить свою невеличку доповідь)

  1. Гра «Асоціація» (за описом упізнати тварину)

VII. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Ось і завершилася наша подорож.
  • Чим відрізняються тварини від рослин?
  • На які групи поділяється світ тварин?
  • Яку роль відіграють тварини у житті рослин?
  • Яка група тварин вам найбільше сподобалась? Чому?

VIII. Домашнє завдання

С.100-103 – опрацювати матеріал.

docx
Додано
29 грудня 2017
Переглядів
9815
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку