Конспект уроку з природознавства: "Погода взимку"

Про матеріал
Ознайомити дітей з особливостями погоди взимку; узагальнити життєві спостереження дітей про зміни в природі з приходом зими; розвивати логічне мислення, спостережливість, мовлення; виховувати любов до рідної природи
Перегляд файлу

 

 

Вчитель

Животова К.В.

Урок

Природознавство

Клас

2 – А

Тема

Погода взимку

Мета

Ознайомити дітей з особливостями погоди взимку; узагальнити життєві спостереження дітей про зміни в природі з приходом зими; розвивати логічне мислення, спостережливість, мовлення; виховувати любов до рідної природи.

Обладнання

Карта, кубики, кольорові картки, опорні слова, прислів’я, кросворд, лист, аудіо супровід, презентація.

 

 

 

План уроку:

І     Організаційний момент

ІІ   Мотивація навчальної діяльності

ІІІ  Повідомлення теми і мети

ІV  Вивчення нового матеріалу

  1. Визначення погоди
  2. Робота з підручником
  3. Розповідь вчителя
  4. Фізкультхвилинка
  5. Гра «Упіймай зимовий місяць»
  6. Робота в зошиті

V   Узагальнення і систематизація знань

  1. Робота в парах. Гра «Збери приказки»
  2. Розгадування кросворду

   Підведення підсумків

  1. Гра «Надійшов лист»

VІІ Домашнє завдання

  1. Перегляд фрагменту мультфільма «Фіксіки». «Цікаві поради».

 

 

 

 

Хід уроку:

І Організаційний момент

ІІ Мотивація навчальної діяльності

 

  • Який сьогодні день?
  • Яке число?
  • Який зараз місяць?
  • Яка пора року?

 

ІІІ  Повідомлення теми і мети

  • Отже сьогодні ми будемо говорити про зиму та особливості її погоди, і пропоную пограти в гру «Погодоленд». Перед вами карта з  фішками. Починаємо грати з позначки «Старт», хто буде уважним, кмітливим, виконувати всі завдання і слухати вчителя повинен завершити гру на позначці «Фініш».
  • Кубики кидатиму я, а яке число випадає буде на дошці, уважно рухаємо і називаємо на який колір потрапляє фішка.
  • Всі приготувалися. Поставили фішки на старт. Почали!

 

ІV  Вивчення нового матеріалу

  1. Визначення погоди
  • Перше число 4. Перейшли на 4 кроки вперед. Який колір?
  • Дайте відповіді на питання:
  • Пригадайте, що таке погода? (Погода – це стан нижнього шару повітря у даній місцевості та у даний час)
  • Розкажіть, яка погода за вікном. Для розповіді використайте слова: тепло, холодно, морозно, ясно, хмарно, сніг, дощ, сніг з дощем, сильний вітер, без вітру, метелиця, іній.
  • Доведіть, що погода взимку не постійна.
  • Молодці! А ми продовжуємо.

 

  1. Робота з підручником
  • Випало число 5. Який колір? І відповідне завдання: попрацюйте з підручником с 67.
  • Як  ще в народі називали грудень. («мостовик», «стужайло», «вітровик», «зимник», «лютовій», «хмурень»)
  • Доречі назва «грудень» походить від мерзлих грудок. Після осінніх дощів розбиті возами ґрунтові дороги замерзали. Їздити такими дорогами було важко.
  • Який місяць приходить на зміну грудню? (Січень)

 

  1. Розповідь вчителя
  • Січень теж мав чимало назв: «сніжень», «сніговик», «льодовик», «ціпун». Це місяць, коли у вітряну погоду січе снігом, а мороз пече вогнем.
  • І останній зимовий місяць лютий. Він найкоротший. Бувають хуртовини – сильні вітри зі снігом. Вже частіше світить сонце . холодна погода змінюється першими відлигами. Потім на земній поверхні утворюється тонкий шар льоду, який називають – ожеледицею. Лютий передує весні:  у лютому зима з весною вперше зустрічаються. В народі кажуть: «Лютий лютує, та весні дорогу готує».
  • Назвіть зимові місяці.
  • Що таке ожеледиця?  Для якого місяця вона характерна?
  • Молодці. А ми продовжуємо. Випала цифра 4. Це ж чорний колір. Перейдіть на 5 кроків вперед. На якому кольорі опинилися?

 

  1. Фізкультхвилинка

Урок продовжуй без зупинки

Веселою фізкультхвилинкою.

 

Трішки ми попрацювали.

Сили наші підупали.

Треба нам ьи відпочити –

Свої сили відновити.

Руки вгору, руки в боки,

І ще декілька підскоків.

Руки вгору, руки вниз –

До навчання знов берись.

 

  • Тепер випало число 1. І це який колір?

 

  1. Гра «Упіймай зимовий місяць»(хлопають)
  • Вересень, серпень, січень, травень, липень, грудень, липень, лютий.
  • Розумнички! А ми продовжуємо і число 6
  • Який у вас колір?

 

  1. Робота в зошиті
  • Попрацюйте в зошиті на с. 26 (№1,2)

 

V   Узагальнення і систематизація знань

  1. Робота в парах. Гра «Збери приказки»
  • Наступне число 2. Колір помаранчевий.
  • Ага, цікаве завдання! Загляньте під парти. Чи знайшли там, що не будь?
  • Відкрийте конверти і попрацюйте в парах з сусідом по парті. Складіть прислів’я.
  • В кого вийшло? Спробуйте пояснити значення прислів’їв.

 

Взимку сонце світить, та не гріє.

Сонце – на літо, зима – на мороз.

Зимою деньок, як комарів носок.

Багато  снігу – багато хліба.

Грудень холодний та сніжний – хліб буде буйний та пишний.

Грудень рік кінчає, а зиму починає.

 

  1. Розгадування кросворду
  • І наступне число 2. Який колір? Знову чорний, переходьте і опинилися на якому кольорі?
  • Скажіть, будь ласка, як ми можемо передбачити погоду?
  • Погоду передбачає ГІДРОМЕТЦЕНТР.
  • Наше завдання розгадати кросворд і дізнаємося, в чому заклечається робота Гідреметцентру.

(розгадування кросворду)

  1. Що літає, крил не має, але крила підіймає? (Вітер)
  2. У річці купалася, у хмарі ховалася,

Від блискавки-грому полинула додолу.

На землю спустилася – на сто крапель розбилася? (Гроза)

  1. Сидить дід за подушками

І стріляє галушками? (Град)

  1. Не сніг, не лід,

А взимку дерева прикрашає. (Іній)

  1. Хто малюнки на вікні

Уночі зробив мені? (Мороз)

  1. Що сходить без насіння? (Сонце)
  2. Я падаю на ваші хати.

Я білий-білий, волохатий.

Я прилітаю вам до ніг,

а називаюсь просто… (Сніг)

  1. Вранці хтось в саду бродив

і намисто загубив.

Потім сонечко гуляло,

намистинки позбирало. (Роса)

  1. Мене просять і чекають,

А як прийду – утікають. (Дощ)

  1.  То чорні, то сині по небу ходили,

А як набив вітер – сльзи розпустили. (Хмари)

 

   Підведення підсумків

  1. Гра «Надійшов лист»
  • А ми продовжуємо, число 1. І який колір?
  • До нас надійшов лист, послухайте його:

Здрастуй, дядьку Федір!

У селі Простоквашино настала зима! Сонце піднімається високо над горизонтом і добре гріє землю. Щодня йдуть проливні дощі, тому снігу випало багато, і він іскриться на сонці усіма барвами веселки. Дерева тішать очі своїм листям. Ми їз Шаріком часто бігаємо купатися на річку. Зимові розваги такі веселі! Ми ходимо на лижах, катаємося на ковзанах, санчатах, велосипеді з гірки, граємо  в сніжки, будуємо снігові фортеці, ганяємо шайбу.

Приїжджай, швидше, гратимемо і зустрічатимемо разом Новий Рік!

Кіт Матроскін

 

  • Яких помилок припустився у своєму листі Кіт Матроскін?
  • Молодці!

 

VІІ Домашнє завдання

  • І наступне число 1.
  • Запишіть домашнє завдання.
  • Наступне число 2 і ми дісталися фінішу. Вітаю!
  1. Перегляд фрагменту мультфільма «Фіксіки». «Цікаві поради».
  • А от, щоб не було такої плутанини, як у Кота Матроскіна, послухайте цікаві поради Дідуса Фіксіків.
docx
Додано
17 лютого 2021
Переглядів
999
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку