1 клас Попович Н.П. 13.12.2016р.
Зінтегровано предмети: природознавство та навчання грамоти.
Тема: Узагальнюючий урок за розділом «Нежива природа». Вправляння у побудові звукової моделі.
Мета: володіння учнями такими вміннями: розрізнення об`єктів неживої природи, їхні основні властивості, моделювання слів-назв неживої природи та «роботи» слів; сприяти формуванню в учнів потреби до пізнання світу,організувати ситуацію для виховання любові до природи.
Тип уроку — урок застосування засвоєних знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
Добрий день, ліси й поля!
Добрий день, планета Земля!
Миру, здоров`я всім людям бажаймо
І з радістю урок розпочинаймо!
II.Артикуляційна розминка. Вправи на дихання.
Вправа «Проколи щічку».
Вправа «Катаємо кульку».
Вправа «Хоботок».
Вправа «Жабенята».
Вправа «Дихання з промовлянням».
13 грудня Православна Церква вшановує святого Андрія Первозваного, одного з 12 найближчих апостолів Христових. Вітатють з Днем Ангела усіх християн, які носять ім’я Андрій.
Прикмета (13 грудня)
2) Звукова модель «грудень». Гра «Живі звуковики»
-Назвіть голосні звуки у цьому слові.
- Які тверді дзвінкі приголосні тут «працюють»?
- Які м`які дзвінкі приголосні?
- А які тут глухі приголосні зустрілись? (П)
Поділ на склади, визначення наголосу.
3) Гра «Аналогія»
Вересень – осінь.
Грудень - …
Дерево – гілка.
Сонце - …
Осінь – дощ.
Зима - …
Завдання для перегляду:
4) Перегляд відео.
Перевірка завдань:
IV. Актуалізація знань, умінь, навичок.
ДОВКІЛЛЯ
ШТУЧНІ ТІЛА ПРИРОДА
Гра «Мікрофон»
(діти з малюнками розподіляються, у мікрофон ставлять по черзі запитання до малюнків «Хто це?» або «Що це?»)
(учні, що тримали малюнки штучних тіл, сідають за парти)
2)Продовження створення таблиці
ДОВКІЛЛЯ
ШТУЧНІ ТІЛА ПРИРОДА
ЖИВА НЕЖИВА
(розподіл за малюнками на 2 групи)
V. Узагальнення та систематизація знань про неживу природу
- Здогадайтесь, про який об`єкт йдеться?
1) Загадка
Одне багаття
Увесь світ зігріває. (чіпляю малюнок Сонця в таблицю)
2)Загадка
Що таке: живе і ллється,
Інколи на камінь пнеться,
Як немає – все всихає,
Звір і птиця помирає. (чіпляю малюнок води в таблицю)
Таке велике,
Що займає увесь світ,
Теке маленьке,
Що в щілину зайде. (чіпляю малюнок повітря в таблицю)
Люди пані цю шанують,
За родючість всі цінують.
Степи, долини і поля –
Все це матінка -…(чіпляю малюнок ґрунту в таблицю)
(На чорній землі білий хліб родить.)
Моделювання речення. Гра «Живі слова».
а) – Поки до вас ішла на урок, вітер-пустунець позривав звукові моделі слів-назв неживої природи.
- Допоможете мені відновити?
Завдання: з`єднати малюнок зі словом, відновити модель.
б) Самостійна робота в групах.
в) Перевірка групової роботи. Обговорення пастки.
- Назвіть односкладові слова;
- двоскладові;
- трискладові
Фізкультхвилинка(відео)
а) –Ми вже вивчили літеру О, тому порадьтеся з товаришем і впишіть внизу, де зустрічається літера О у звукових моделях.
- Завдання на двох аркушах, тому може кожен виконати своє, а потім перевірити та обговорити.
б) Самостійна робота учнів.
в) Перевірка роботи в парах.
- Яке слово найдовше?
- Яке найкоротше?
- Назвіть м`які приголосні звуки.
7) Гра «Знайди зайве»
Диференційовано:
ОВАД
ІВТЯРОП
ЕЛВ
РҐУТН
ЕЦОСН
«Так» +; «ні» -.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Самоперевірка за бланком відповідей.
Повітря, земля і вода – це природа.
Природа – це я. І ти – це природа.
Пустелі і гори, поля і ліси.
І ми – тільки частка цієї краси.
ОВАД
ІВТЯРОП
ЕЛВ
РҐУТН
ЕЦОСН
+ |
- |
+ |
- |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
ДОВКІЛЛЯ
ШТУЧНІ ТІЛА
ПРИРОДА
ЖИВА
НЕЖИВА