План – конспект уроку з розвитку слухового
сприймання і формування вимови
Клас: 2
Тема: Лексика «Меблі»
Мета:
Навчальна: вивчити слова на тему «Меблі», оволодіти жестовою лексикою даної теми.
Розвивальна: розвивати дактильне та усне мовлення, пізнавальні процеси (пам’ять, уяву)
Корекційна: корегувати правильну вимову слів, граматичну будову висловлювання.
Виховна: виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: мультимедійна презентація, картинки, слова.
Хід уроку
І. Організаційна частина
- Доброго дня, мене звати Христина Юріївна.
- Як ти себе почуваєш?
- Яка зараз пора року?
- Який зараз місяць?
ІІ. Вправи для дихання
Вправа 1
Надути щоки. Повільно, плавно випускати повітря через губи, витягнуті вперед.
Вправа 2
Поперемінно надувати щоки.
Вправа 3
Секундний видих. Глибоко вдихнути носом повітря. Плавно, на одному
видиху вимовити кілька звуків: аaaaa; аaaaaooooooo; аaaaaуууууу.
ІІІ. Артикуляційна гімнастика
«Маляр». Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.
«Годинник». Висунути вузький язик. Тягнутися язиком поперемінно праворуч – ліворуч. Рухати язиком з куточка рота в повільному темпі під лічбу. Виконати 10-15 разів.
«Конячка». Присмоктати язик до піднебіння, клацнути язиком. Клацати повільно, сильно. Розтягувати під’язикову зв’язку. Виконати 10-15 разів.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми будемо вивчати меблі.
V. Вивчення нового матеріалу
- Зараз уважно розглядаємо картинки меблів і вчимо назви.
Крісло
Диван
Шафа
Стіл
Стілець
Ліжко
Комод
Парта
Дошка
Ваза
(Розкладаю картинки меблів)
- Я кажу тобі назву, а ти показуєш мені картинку з відповідними меблями.
- Я розкладаю картинки, а ти маєш написати назву під кожним зображенням.
(Розкладаю картинки меблів і роздруковані назви)
- Зараз ти маєш підібрати до картинок відповідні назви. «Знайди назву»
VІ. Підсумок уроку
- Які меблі ми вивчили?
- Тобі сподобалось заняття?
- Ти гарно працювала. Молодець!