Даний ресурс призначений для проведення уроку алгебри з теми «Многочлени від однієї змінної» в 10 класі профільного рівня навчання |
Тема: Квест «Многочлени»
Мета: Узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів з теми «Многочлени. Ділення многочленів», розвиток творчих здібностей, нестандартного мислення; виховання інтересу до математики
Тип уроку: Урок узагальнення та систематизації знань та вмінь учнів
Здоров’язберігаючі технології: вправа-енергізатор «Динамічна».
Обладнання: вчительська презентація, картки для роботи в групах, ноутбуки.
Хід уроку
І. Організація класу
Налаштування учнів на урок у форматі гри «Квест», ознайомлення з правилами гри.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів, повідомлення теми, мети і завдань уроку
Сьогоднішній урок пройде у форматі гри квест, ваша задача вибратися із кожної з кімнат, знайшовши коди-ключі від зачинених дверей, та наприкінці уроку скласти слово-ключ до вивченої теми. Брати участь у квесті буде чотири команди (команда Синіх, Червоних, Зелених та Жовтих); пам’ятайте, що знайти вихід з кожної ситуації можна лише працюючи швидко, злагоджено, оперативно, тому раджу обрати керівника групи й довіряти йому та один одному.
Вирушати по маршруту може лише підготовлена й готова до усього команда, тому перед початком давайте пригадаємо основні теоретичні відомості вивченої теми і отримаємо свій перший ключ для входу до першої кімнати
ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь
Хмара тегів. Кожна команда по черзі знаходить слово-термін свого кольору й дає йому визначення.
ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань учнів, навичок і умінь
3 |
3 |
1 |
3 |
2 |
8 |
0 |
Перший здобутий ключ містить літеру
1)на
;
2) на
3) на ;
Код:
1 |
5 |
1 |
2 |
Другий здобутий ключ:
З
Код
2 |
5 |
0 |
1 |
А
Застосуйте схему Горнера при
діленні Р(х) на Q(х):
Код – коефіцієнти неповної частки
1 |
3 |
9 |
3 |
0 |
8 |
6 |
О
ІV. вправа-енергізатор «Динамічна».
«Напишіть» у повітрі носом і підборіддям слово «Квест». Робити це слід з максимальним повертанням голови букви мають бути високими і великими. Виконуючи вправу, потрібно рухати шиєю плавно, без ривків і зайвого напруження. Тулуб тримати нерухомо, спину прямо. Ця вправа покращує кровообіг головного мозку, роботу шийних хребців, позбавляє обличчя подвійного підборіддя.
V. Повторення, узагальнення і систематизація знань
Не знаходячи корені
многочлена ,
знайдіть значення виразу
3
.
1 |
2 |
C
Знайдіть суму коефіцієнтів при непарних степенях многочлена P(x) (2x3 10x2 x 10)10 .
(Підказка. Оцінити піврізницю )
Код – отримана сума.
0 |
В
2 |
3 |
0,5 |
-1 |
2 |
0 |
-3 |
1 |
-1 |
4 |
-2 |
0,5 |
1 |
-3 |
0,5 |
-1 |
Є
Код – модуль добутку знайдених значень
6 |
Н
V. Узагальнення та підведення підсумків гри.
Анаграма.
З отриманих букв скласти слово, яке характеризує степінь вивчення теми «Многочлени. Ділення многочленів». (ЗАСВОЄНО)
Визначення переможця гри; оцінювання роботи членів команди керівниками груп
VІ. Повідомлення домашнього завдання
Повторити основні теоретичні відомості теми.
Скласти інтерактивні плакати з теми «Многочлени. Ділення многочленів».