Дата: 22.01.2021
Тема: Написання великої букви Ж. Написання складів, слів і речень. Списування друкованого речення. Розвиток зв’язного мовлення: спілкування на тему «Спорт»
Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою Ж; навчити писати її; формувати вміння писати слова з великою буквою Ж; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення, застосовувати знання про вживання великої букви, складати розповідь за малюнком; розвивати спостережливість, кмітливість; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати інтерес до тварин.
Обладнання: картки для гри «Знайди»; малюнок автобуса.
Хід уроку
-
Вступна частина
-
Організація класу
-
Гра «Доведи чому»
-
Розгляньте малюнок. Розфарбуйте тільки ті предмети, що містять у назві букву «ж».
-
Основна частина
-
Повідомлення теми уроку
-
Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати букву «же», але сьогодні на нас очікує зустріч із великою буквою Ж.
-
Запрошую вас у подорож Україною. А яке місто ми будемо відвідувати – прочитайте, склавши слово. (ЖИТОМИР)
-
Стратегія «Кубування»
-
Ми маємо обрати транспорт, на якому будемо подорожувати. Опишіть його.
Вчитель вивішує на дошку малюнок на якому зображено транспорт.
-
Як називають людей, які користуються транспортом?
-
У якому складі ми чуємо звук [ж]?
-
Робота за сторінкою зошита (с.12)
-
Бесіда за малюнком.
-
Хто зображений на малюнку?
-
Де відбуваються події? Що робить дівчинка з матусею?
-
У якому місті вони живуть?
-
Як звуть дівчинку. Прочитайте.
-
З якої букви ми напишемо її ім’я.
-
Сьогодні на уроці ми будемо писати велику букву Ж.
-
Порівняння написання великої та малої букви «Жж».
-
Чим велика буква «же» відрізняється від малої?
-
На що вона схожа?
-
Моделювання букв за допомогою синельних паличок.
-
Письмо букви «Ж».
-
Наведення півовалів на малюнку.
-
Письмо великої рукописної літери Ж у робочих рядках зошита.
Фізкультхвилинка.
-
Продовження роботи в зошиті (с.12)
-
Письмо складів і слів із великою буквою «Ж».
-
Списування речення.
-
Прочитайте перше речення. Зі скількох слів воно складається?
-
Що ставиться в кінці речення?
-
Прочитайте друге речення.
-
Скільки слів у цьому реченні. Назвіть перше слово.
-
Як будемо писати перше слово в реченні?
-
Що ставиться в кінці речення?
-
Хто зустрів друзів?
Пальчикова гімнастика.
-
Робота за малюнком.
-
Прочитайте букву в зеленому кружечку.
-
Чому від неї відходять стрілочки до малюнків?
-
Чому стрілочки проведено до чистого аркушу паперу?
-
Складіть речення про предмети і тварини, зображених на малюнку.
-
Розфарбуйте малюнки кольоровими олівцями.
-
Вправа «Зроби за зразком і запиши».
Учні утворюють слова за зразком і записують їх.
-
Робота за малюнками.
Використання стратегії «Кубування»
-
Розкажіть про своїх хатніх улюбленців.
-
Обведення слів за пунктиром.
-
Прочитайте слова, подані пунктиром.
-
Поясніть, що ці слова означають і чому записані з великої літери.
-
Наведіть ці слова ручкою.
-
Заключна частина
-
Яку букву ми вчилися сьогодні писати?
-
Навіщо потрібна велика буква?
-
Назвіть слова, які починаються з великої букви Ж.