Тема. Аплікація з паперу. Ескіз виробу. Послідовність дій під час створення аплікацій. Виготовлення сюжетних казкових композицій.
Мета. Удосконалювати навички роботи з папером;навчати робити ескіз виробу;навчати послідовності дій під час створення аплікації;розвивати творчі здібності,охайність у роботі,увагу,дрібну моторику пальців рук;формувати вміння економно витрачати папір;продовжувати ознайомлювати дітей з розмаїтим світом;поглиблювати знання про користь тварин,про необхідність їх охорони.
Обладнання. Ілюстрація із зображенням жаби-пуголовка,картинки із зображенням різноманітних жаб,деталі ескізу виробу.
Хід уроку
I.Організація класу
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб урок пройшов немарно.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1.Відгадування загадки
Хто це?
Тірлі-тірлі-тірлі-бом!
Хто це скаче бережком?
Скаче прудко по лужку
У зеленім жупанку.
Ще й співає:
-Ква-ква-ква!
В мене мудра голова.
Де б не здибав, де б не стрів
Довгоносих комарів,
Я їх зразу – язиком!
Тірлі-тірлі-тірлі-бом!
Тірлі-тірлі-тірлі-бас!
Ось і загадка для вас.
2.Бесіда
- За якими ознаками ви дізналися, що це жаба?
(демонстрація макету іграшки «Жаби»)
- Чи має вона шию?
- Які у жаби лапи?
- Як жаба пересувається?
- Чим живиться? Як саме добуває їжу?
- Чи має ворогів? Хто вони?
- Чим корисні жаби?
3.Розповідь учителя
Уявлення про те,що жаби шкідливі, неправильне і засноване на різних забобонах та небилицях (вигадках). Справді, жаби неприємні на вигляд. Тулуб вкритий бородавками, шкіра гола і волога. Але вони приносять велику користь сільському і лісовому господарству, знищуючи шкідливих гусениць, слимаків, жуків, мух, метеликів.
У шкірі жаби містяться речовини, які роблять тварину невразливою. Ось чому в давні часи шкірою жаб лікували різні хвороби.
На земній кулі існує біля 100 видів жаб. На території нашої країни живе кілька з них. Найпоширеніші сіра, або звичайна, і зелена жаби.
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1.Повідомлення теми і мети уроку
Девіз уроку: Нехай людина добро приносить –
Бо світ навколо любові просить.
Фізкультхвилинка
2.Ознайомлення з віршем-казкою
Жабенятко Зеленятко
У зеленій осоці
Зелененьку мало хатку,
Склало віршики оці:
«Зелене, ой зелене
Усе навколо мене:
І верби, і трава,
Ква-ква, ква-ква, ква-ква!
Люблю своє озерце,
Як чарівне люстерце,
В нім казка ожива.
Ква-ква, ква-ква, ква-ква!
В зеленому лататті
Сиджу в зеленім платті,
Виспівую слова:
Ква-ква, ква-ква, ква-ква!
3.Бесіда
- Про кого розповідається у казочці?
- Де жило жабенятко?
- Що воно вміло складати?
- Як співало жабеня?
IV. Практична робота учнів
1.Послідовність виконання роботи. Пояснення вчителя.
2.Правила безпечної діяльності
3.Індивідуальна самостійна робота
Низочка цікавих відомостей:
1.Жаби передбачають погоду
- якщо жаби біля поверхні води і квакають, виставляючи мордочку
назовні – буде негода, буря;
2.Цій тваринці споруджено пам’ятники в Японії, в Токіо, в Сорбоні – Парижському університеті
V. Демонстрація дитячих робіт
VI. Підсумок уроку
1.Відгадування загадки
Що то воно : у воді водиться,
З хвостами родиться,
А як виростає,
Хвіст відпадає?
(Ілюстрація із зображенням жаби – пуголовка)
2.Бесіда
- Отже, діти, з якою тваринкою ми сьогодні познайомилися?
- Що нового ви дізналися про жаб?
- А що створили своїми руками? Чи сподобалась вам робота?
- Дізналися ,що жаби корисні тварини і їх потрібно охороняти і захищати. Коли ви будете на прогулянці, то маєте бережно ставитися до жаб.
3.Творче завдання
Дізнатися, де зимують жаби.