ТЕМА: Букви З і з. Написання малої букви з. Лічилка. Опис.
МЕТА:
Навчальна: ознайомити дітей з малою буквою з; навчити учнів писати малу букву з; навчати написанню складів та слів з цією буквою;
Розвивальна: розвивати у дітей навичку складання та записування речень, вміння правильності написання букв, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас дітей;
Виховна: виховувати любов до вивчення української мови, Батьківщини
ОБЛАДНАННЯ: підручник, аркуші А4, інтерактивні ігри «Мої очікування», «Склади слово», «Склади речення».
ТИП УРОКУ: урок вивчення нових знань
Хід уроку
І.Організаційний етап
Задзвенів для нас дзвінок,
Починається урок!
Приготуйте, без мороки,
Все що треба, для уроку!
Книга, зошит, ручка, олівці?
Ой, які же дітки молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань
(друг, долоньки, динозавр, дельфін, дозвіл, день, Дем’ян, дощ, Дунай)
https://wordwall.net/uk/resource/55871856
Закріплюємо навички правильного, виразного читання. Сторінка 53, вправа 2.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Перед тим, як почати вивчати нові тему, погляньте уважно на малюнки. Що у них спільне? Яка літера присутня у всіх словах?
Так, це тварини. І спільна буква у назвах цих тварин - з.
Тож сьогодні ми продовжимо мандрувати сторінками букваря. Повторимо написання літери з, будемо читати, писати і навіть рахувати.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.Відкрийте підручник на 54 сторінці. Читаємо слова з вправи 1.
Учні, які слова пишуться однаково, але прочитали ми їх по різному? (зАмок, замОк) Що у них є спільне? Що відмінне? (спільне написання, різне звучання, наголоси) Чи підійдуть ці слова до наших малюнків? (так)
2. Написання малої літери з.
Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії. Ведемо вгору до лінії, заокруглюючи праворуч. Потім — вниз і ліворуч до нижньої рядкової лінії без заокруглення вгору. Не відриваючи руки, рухом праворуч і вниз описуємо нижній півовал, який, торкнувшись міжрядкової лінії, переходить у петлю. Лінія петлі перетинає півовал на нижній рядковій лінії. Пишемо під лічбу "і-раз, і-два-і".
3.Робота в друкованому зошиті (сторінка 39)
4.Читання ланцюжком (вправа 2, ст 54)
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Я малюю зайчика для вас – раз.
(Колові рухи руками над головою).
Це у нього, бачите, голова – два.
(Руки кладуть на голову)
Це у нього вуха догори – три.
(Піднімають руки вгору до вух)
Це стирчить у нього хвостик сірий – чотири.
(Повертають тулуб праворуч, ліворуч)
Це очиці весело горять – п’ять.
(Прикладають руки до очей).
Ротик, зубки – нехай морквинку їсть – шість.
(Імітують жування моркви)
Шубка тепла, хутряна на нім – сім.
(Плещуть в долоні).
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом – вісім.
(Підскакують на місці)
Ще довкола посаджу дерева я – дев’ять.
(„Садять дерево, притоптують ямку”)
І хай сонце сяє з піднебесся – десять.
(Піднімаються на носках).
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
https://wordwall.net/uk/resource/55874394
Бізон, зірка, зубр, зебра, зуб, зима, коза, заєць.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
- Чи справдились ваші очікування?
- Яку літеру ми сьогодні вивчали?
- Що нового ви дізнались?
- Що було важко зрозуміти?
Вдома, за зразком підручника, (сторінка 53) намалюйте зайчика. І на наступному уроці ви покажете свої роботи, зробимо виставку.