Мета:формувати уявлення учнів про дієслово як частину мови, про часи дієслова; розвивати уміння визначати частини мови, розвивати навички роботи з реченням, текстом, збагачувати лексичний запас учнів; розвивати навички самостійної роботи, виховувати інтерес до вивчення української мови.
Хід уроку
І. Організація класу
Добрий день!
У добрий час, радо ми вітаємо вас.
Здоров’я, щастя, радості вам бажаємо
Урок рідної мови розпочинаємо.
II. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання
- Самоперевірка за зразком.
2. Хвилинка чистопису
- А зараз відкрийте зошити і запишіть число класна робота.
- І записи у зошиті почнемо з каліграфічної хвилинки.
На дошці запис діти коментують з’єднання.
Ва Вв Вм ву во ве
Все навколо зеленіє , річка ллється і шумить.
- Про яку пору року ідеться в реченні?
- Знайдіть у реченні іменник, прикметник і дієслово.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
IV. Вивчення нового матеріала.
Дієслова — основні трудівники у мові. А дія пов'язана з часом. Щось робиться сьогодні, щось робилося вчора, а щось буде відбуватися завтра.
— Подумайте і скажіть, які зміни у природі ви помітили вчора? (Була тепла погода)
— Що ви побачили сьогодні, коли йшли до школи? (Зеленіють бруньки)
— А що, на вашу думку, відбудеться у природі через місяць? (Зацвітуть дерева, з'являться квіти)
Верби зеленіють над ставком.
Зеленіють ( що роблять ?)
- Доберіть до нього інші часові форми.
Зеленіли ( що зробили?)
Будуть зеленіти ( що будуть робити?)
Опрацьовувати тексти самостійно, презентувати основну інформацію один одному.
Де кілька учнів презентують інформацію для усіх учнів.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНА
V.Закріплення вивченого матеріалу
1.Робота з загадкою.
Випиши дієслова, визнач їх час.
Іще сніг не розтанув із землі,
А з під нього рослинки малі
Визирають і сонце вітають,
Синім цвітом вони процвітають.
2.Робота з підручником (с., 149 Впр.,354 самостійна робота)
-Самоперевірка за зарозком.
3.Вправа «Гронування».
- А тепер сіли рівненько і будьте уважними. У нас цікавий вид роботи – «Гронування». Ми проводимо його досить часто. І я думаю, що ви швидко справитесь із завданням:
Підібрати дієслова до поданих слів за даним часом.
(Кожна пара дітей в рядах записує по одному дієслову і передає наступній парі)
Майбутній час Теперішній час Минулий час
VІ. Підсумок уроку
— Що вивчали на сьогоднішньому уроці?
— Які нові знання здобули?
— З яким настроєм закінчуєте урок?
VII. Домашнє завдання
Впр 356 с.150