Конспект уроку з української мови для 2 класу на тему: "Велика буква у кличках тварин"

Про матеріал

Конспект уроку з української мови для 2 класу на тему: "Велика буква у кличках тварин"

Мета: формувати в учнів уміння розрізняти назву тварини та її кличку, писати

клички тварин з великої букви; розвивати зв'язне мовлення учнів;

розширювати їх світогляд; виховувати любов до тварин.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: ілюстрації тварин, аудіозапис голосів тварин, набори для ігор.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 116, вправа 303)

Робота в парах

— Поставте одне одному запитання за змістом вправи.

III. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

— Сьогодні ми повторимо написання маленької та великої букви «ве».

Рука вгору плавно йде,

Униз рівненько опускається,

Красиво хвостик закругляється

І знову вгору трішки піднімається.

Л. Павленко

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Гра «Утвори ім'я»

— Від поданих слів — імен дорослих — утворіть дитячі імена.

Іван — Іванко

Марина — Маринка

Олена — Оленка

Андрій — Андрійко

— Як пишуться імена, по батькові та прізвища людей?

2. Посміхніться!

Сонячний зайчик стриб-стриб по кімнаті,

Весело Галі і весело Наті, —

Зайчика того ловили — ловили,

І... лиш однісіньку чашку розбили.

Н. Поклад

Перегляд файлу

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgТема. НАПИСАННЯ З ВЕЛИКОЇ БУКВИ КЛИЧОК ТВАРИН                    

                                         (с. 116-117, вправи 304-306)

Мета: формувати в учнів уміння розрізняти назву тварини та її кличку, писати  

     клички тварин з великої букви; розвивати зв’язне мовлення учнів;

     розширювати їх світогляд; виховувати любов до тварин.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: ілюстрації тварин, аудіозапис голосів тварин,  набори для ігор.

C:\Users\Natalia\Desktop\Дзвінок.pngХід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

H:\Конспекти\Робота в парах.pngII.  ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (с. 116, вправа 303)

Робота в парах

— Поставте одне одному запитання за змістом вправи.

H:\Конспекти\Каліграфіна хвилинка.pngIII.  КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА

— Сьогодні ми повторимо написання маленької  та великої букви «ве».

Рука вгору плавно йде,

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgУниз рівненько опускається,

Красиво хвостик закругляється

І знову вгору трішки піднімається.

Л. Павленко

IV.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

C:\Users\Natalia\Desktop\Гра.png1.  Гра «Утвори ім’я»

— Від поданих слів — імен дорослих — утворіть дитячі імена.

Іван — Іванко

Марина — Маринка

Олена — Оленка

Андрій — Андрійко

— Як пишуться імена, по батькові та прізвища людей?

2.  Посміхніться!

Сонячний зайчик стриб-стриб по кімнаті,

Весело Галі і весело Наті, —

Зайчика того ловили — ловили,

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgІ... лиш однісіньку чашку розбили.

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgН. Поклад

V.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Послухайте вірш. Запам’ятайте клички тварин.

Є у мене киця Мурка,

E:\Заставки\interesting\18.jpgДуже мудра кішка.

Тільки скажеш «Замазурка!» —

Вмивається трішки.

А синок її Васько

Муркне: «Мила нене,

Поки вип’ю молоко,

Вимийся за мене».

П. Воронько

H:\Конспекти\Книга.jpg— Як звали кішку? А її синка?

VI.  ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgC:\Users\Natalia\Desktop\Олівець.png1.  Робота за підручником (с. 116–117)

Вправа 304

H:\Конспекти\Запам'ятати.png— Прочитайте і спишіть.

C:\Users\Natalia\Desktop\Робота в групах.pngЗаучування правила (с. 117)Робота в групах

C:\Users\Natalia\Desktop\Руханка.jpg— Розкажіть, які казки про тварин ви читали. Пригадайте їхні клички.

2.  Фізкультхвилинка

Зайчата на городі

До бабусі на город Зібрались зайчата.

Ходьба на місці (крадучись).

І до моркви нахилились, Щоб її зірвати.

Нахили тулуба вперед, імітація виривання моркви з землі.

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpgТа з-за тину на зайчат Погляда бабуся

Нахили тулуба вправо і вліво.

І кричить: "Ось я до вас Зараз доберуся!"

Погрози лівою, потім правою рукою.

Злякалися зайці, й нумо утікати.

Біг на місці.

До лісочка, до лісочка Весело стрибати.

Стрибки.

C:\Users\Natalia\Desktop\Олівець.png3.  Продовження роботи за підручником (с. 117)

Вправа 305

— Прочитайте.

— Випишіть з тексту назви і клички тварин та описи кота, півня і собаки.

— До слова приятелі доберіть слова, близькі за значенням.

4.  Робота над віршем

E:\Заставки\interesting\мура.jpgD:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpg— Прочитайте вірш «Васькові іменини». Назвіть тварину та її кличку.

У кота Васька іменини,

Друзі прийдуть на гостини.

Будуть м’явкати до ранку,

Пити молочко й сметанку.

— Назвіть кличку кота.

— Як пишеться це слово?

G:\Г. Н\Конспекти укр.мова\Аудіо.png5.  Гра «Упізнай тварину»

Учні слухають голоси тварин (корови, кози, коня, кота, собаки), записують

їх назви, добирають клички.

E:\Заставки\interesting\0_24f_7902ae0a_-1-XL.jpgКорова Лиска, коза Зірка, кінь Каштан, кіт Мурчик, собака Дружок.

E:\Заставки\interesting\220565.jpgE:\Заставки\interesting\0_4e0_9b1f4377_XL.jpg 

 

 

 

 

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpg 

C:\Users\Natalia\Desktop\Робота в групах.png6.  Робота в групах

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpg— Складіть речення з поданими словосполученнями. Речення, яке найбільше сподобалося,— запишіть.

7.  Творчий диктант

— Доповніть речення словами, які пишуться з великої букви.

C:\Users\Natalia\Desktop\Олівець.pngМене звуть... Прізвище моє... У мене є багато друзів. Це... А ще у мене є песик... та кицька...

D:\Наталя\Презентації\Тварини\скачанные файлы (5).jpg8.  Опис тварини

C:\Users\Natalia\Desktop\Прислів'я.png— Відгадайте загадку.

Що за дивна непосида

На стежинку шишку кида,

З гілочки стриба на гілку?

Рудохвоста, жвава... (білка).

— Розгляньте малюнок. Опишіть тваринку.

D:\Наталя\Портфоліо\На портфоліо\92 (1).jpg— Яке у білки хутро? Який хвіст? Які вушка? очі?

— Придумайте кличку білці.

VII.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Як пишуться клички тварин?

— Чому тварин називають нашими друзями?

H:\Конспекти\Дз.png— Як ми повинні ставитися до тварин?

VIII.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 117, вправа 306, с.117 – вивчити правило.

 Пояснення виконання вправи.

 

 

docx
Додано
14 березня 2018
Переглядів
4674
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку