Урок з української мови із використанням різних форм роботи на уроці, цікавого роздаткового матеріалу та гарних віршів. Завдяти цікавим вправам діти швидко та якісно опановують матеріал та залишаються задоволеними.
КОНСПЕКТ УРОКУ
з української мови
тема «Спостереження за багатозначними словами назвами дій»
2 класу
Зінько Антоніни
Тема: Спостереження за багатозначними словами назвами дій.
Мета:
Обладнання: ілюстративний матеріал (сонечка), роздатковий матеріал, дошка.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Розпочавсь весняний день –
Грають райдуги на росах,
Пташечки свої пісень
Завели дзвінкоголосо…
Підвелися квіточки,
І росою вмили очі
І метеличок зрадів –
Радо крильцями тріпоче.
Всі вставайте швидше,
Бо настав вже день,
До роботи всім вставати час
Закликає сонечко всіх нас!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання
Діти, відгадайте Загадку:
Де пройде чарівниця,
Там усе оживає
Розцвітають бруньки,
Зеленіє трава
Скажіть, хто це така? (Весна)
Дати відповідь на ці запитання вам вправа, яку ви виконували дома.
2. Гра «Весняні слова»
- Які дієслова стоять поруч зі словом «весна»? (іде, встає, квітчає, звеселяє…)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
У торбинці цій сонечка
Але зовсім вони не прості.
Треба виконать, діти, завдання,
І ми будемо тоді молодці!
(Вчитель дістає з торбинки завдання)
Дз двз
Давайте, друзі, весну віншувати
Віншувати, - вітати, поздоровляти
ІV. Опрацювання нового матеріалу.
Благословляє мати
Весну закликати,
Весну закликати,
Зиму проводжати
(діти списують вірш з дошки)
Благословляє –
а) Опис предмета за допомогою дієслів.
Учні приєднюють дієслова до зображення.
Співає, літає, будує, хапає, годує, піклується, навчає – (пташка)
Чекає, зустрічає, запитує, годує, читає, прибирає, радіє, в’яже – (бабуся)
Варить, солить, помішує, чистить, ріже, місить, пече, смажить – (кухар)
Лащиться, дряпається, грається, вмивається, ласує, п’є, мявчить – (кіт)
б) Підібрати до дієслова іменники.
Пливе - (пароплав, човен, качка…)
Хрумтить – (морква, огірок, цукор…)
Ось іде до нас весна.
Все навколо ожива:
Підсніжники прокидаються (потягнулися)
Проліски посміхаються (посміхнулися)
Пташки прилітають (махають руками, як крилами)
Діти вибігають (біг на місці)
На луках стрибають (стрибки).
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Списати самостійно з дошки, дописуючи закінчення дієслів.
Я пробуджу… (ю) поля,
Я заквітчу… (ю) гаї,
І усякий мене зна, я … (весна)
Там де сонце… пригріває,
Де струмочок… дзюркотить,
Де пролісок … проростає
Туди і весна … прилетить.
VІ. Домашнє завдання.
На домашнє завдання виконати вправу 359, сторінка 137.
VІІ. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»
Слава сонечку! Ура!
Хай радіє вся земля!
Хай дзвенить весна,
Хай радіє дітвора!
Додаток 1
Лащиться, дряпається, грається, вмивається, ласує, п’є, мявчить
Чекає, зустрічає, запитує, годує, читає, прибирає, радіє, в’яже
Варить, солить, помішує, чистить, ріже, місить, пече, смажить
Співає, літає, будує, хапає, годує, піклується, навчає