Конспект уроку з української мови на тему "Велика буква в кличках тварин"

Про матеріал
Конспект уроку з української мови на тему "Велика буква в кличках тварин", 2 клас.
Перегляд файлу

Тема уроку. Велика буква в кличках тварин.

Мета уроку. Формування  предметних  компетентностей:

закріплювати знання учнів про слово як одиницю мови і мовлення; формувати уміння розрізняти тварину та її кличку, писати клички тварин з великої букви; розвивати спостережливість,увагу;  розширювати світогляд; виховувати любов до тварин;

формування  ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати навички доводити роботу до кінця, аналізувати результати роботи; 

здоров’язбережувальної:учити дотримуватися норм гігієни читання і письма;

загальнокультурна грамотність.

 

Хід уроку

І. Етап орієнтації й мотивації діяльності

Створення сприятливої атмосфери

  1. Привітання з гостями
  2. Психологічний тренінг

Ви – найкращі                      Ми- найкращі

Ви – активні                         Ми- активні

Ви- розумні                          Ми- розумні

  • З гарним настроєм починаємо урок.
  1. Вправа «Очікування»
  • Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?
  • А мені сьогодні хотілося б побачити у вас те, що часом буває непомітним:

сміливість – у скромних, комунікабельність – у мовчазних, рішучість – у невпевнених, а жагу до знань я хотіла б бачити у кожному з вас.

  1. Каліграфічна хвилинка
  • Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Загадка

Це слово кожен знає,

Ні на що не проміняє!

До цифри «сім» додам «я» -

Що вийде? (Сім'я)

  • Яка перша буква в цьому слові? Запишіть три великих і маленьких букви «ес».
  • Яка орфограма є у цьому слові? Пригадайте правило.
  • Поділіть слово «сім’я» на  склади. Запишіть сладами. Який склад наголошений?
  • Запишіть цілим словом. Яке близьке за значенням слово ви знаєте? ( родина) Чим відрізнається?
  • Прочитайте речення зі словом «сім’я».

Нащоліпшийклад, коливсім’їлад.

  • Чи задовільняє вас даний запис? Що потрібно змінити?
  • Запишіть роз’єднавши речення на слова.
  • Як ви його розумієте?
  • На яке питання відповідає слово «сім’я»? Яка це частина мови?
  1. Вправа «Мікрофон»
  • Що ми знаємо про іменник? ( повторення правила)
  1. Повторення вивченого матеріалу.
  • Ось погляньте, яка родина  у  Петрика. Хлопчик зробив підписи всіх її членів. З кого вона складається? ( слайд)
  • Дідусь та бабуся чиї батьки? Як буде звати Петрика, коли він виросте?
  •  Чи правильно написані імена та по батькові? Чому? ( Повторення правила)
  • Отже Петрик добре знає правило.
  1. Робота в парах

 А ось однокласник Петрика Дмитрик зробив запис на своїй сторінці в інтернеті і,  нажаль, припустився помилок. Знайдіть в тексті помилки і виправте їх.

Незабаром зимові канікули. Школярі будуть отдихати. Оленка з мамою вірою Петрівною поїде до бабусі в село. Дениско з дєдушкою Іваном семеновичем буде на дачі.

  • Які помилки ви помітили? Що ви порадите Дмитрику?
  • Запишіть у зошит правильно.

 

ІІ. Етап цілепокладання

  • Родина Петрика дуже дружна і полюбляє тварин. А хто в них живе зараз з’ясуємо. ( голоси тварин). Як назвати одним словом  всіх тварин? ( свійські) А які ще бувають тварини? ( дикі)
  •  Свійські тварини приносять людям користь і потребують нашого піклування.
  • У кожної  тварини є своя кличка.

Тема, мета уроку

Тема нашого уроку – Велика буква в кличках тварин. Ми навчимося розрізняти тварину та її кличку,  правильно записувати клички тварин; доводити роботу до кінця та  аналізувати її результати.

 

ІІІ. Етап цілереалізації

1. Словникова робота

- Що таке кличка? Де ми можемо з’ясувати лексичне значення слова?( в тлумачному словнику)- слайд

- якщо клички – це імена, то який висновок ми можемо зробити? ( правило)

- Подивіться на дошку. Прочитайте  назви тварин, що живуть у Петрика та їх клички.

2. Самостійна робота ( слайд)

- А зараз подібне завдання виконайте самостійно.

Списати словосполучення і підкреслити однією лінією назви тварин, а їх клички- хвилястою. ( слайд)

3. Фізкультхвилинка

Гра «Велика буква чи мала»

( якщо іменник пишеться з великої букви – піднімаємось на носочки, руки вгору. Якщо з малої – руки на пояс і присідаємо)

Марійка, собака, Олег, корова, Барсик, коза, Оксана, Петрівна, котик, Іванович.

 

4. Робота в групах ( казка «Ріпка»)

- Кожного вечора бабуся читає Петрикові казки. А яку казку слухає Петрик сьогодні ви дізнаєтесь, коли  відгадаєте загадку.

 

На городі виростала, 
Сили набирала, 
Непомітно, дуже швидко, 
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати. 
А цю казку, діти, ви 
Встигли відгадати? 

 

  • Згадайте головних героїв цієї казки і виконайте завдання в групах. Спочатку з’єднайте картки, на яких записані назви людей та їх імена, а потім назви тварин та їх клички. ( Перевірка за слайдом) . Запишіть у зошит.

 

  • Пригадайте кінцівку казки і виберіть прислів’я, яке найбільше підходить.

( слайд)

  • Тільки робота гуртом, взаємопідтримка часто допомагають виконати важку роботу. Так і ми з вами працюючи разом, допомагаючи однин одному дійшли до кінця уроку.

 

ІV. Рефлексійно- оцінюючий етап

  1. Метод «Шість капелюхів де Боно»

Підсумовуючи наш урок  попрацюємо з кольоровими капелюшками.

  • Білий (колір чистоти)
  • Яке нове правило ми вивчили на цьому уроці?
    • Червоний (колір почуттів)
  • Що ви відчували на уроці?
    • Жовтий (колір сонця)
  • Яку користь приніс вам урок?
    • Чорний (колір землі, здорового глузду)
  • Навіщо нам потрібні знання, що ви здобули сьогодні на уроці?
    • Зелений(колір досліджень)
  • Що б ви порадили б собі?
    • Синій (колір знань)
  • Які висновки можна зробити після сьогоднішнього уроку?

 

  • Чи справдилися ваші очікування?

2. Оцінювання діяльності учнів на уроці

- Якщо ви отримали міцні знання на уроці візьміть жовту кульку, якщо вам потрібно ще повторити правило, закріпити його на практиці - голубу, якщо ви зовсім мало що зрозуміли і вам потрібна допомога- червону. Прикріпіть кульки на ялинку. 

3. Домашнє завдання ( на вибір) Виконати впр.1 стор.78 або  творче завдання на картці.

docx
Додано
22 грудня 2022
Переглядів
203
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку