Тема. «Закріплення знань і вмінь, пов’язаних зі словами – назвами предметів».
Мета: повторити та узагальнити знання учнів про іменник, його граматичні категорії; удосконалити навички правопису; розвивати вміння впізнавати іменники власні і загальні; формувати вміння працювати у групах; виховувати інтерес до казок.
Обладнання: мультимедійна дошка, мультимедійна презентація, LEGO, предметні малюнки, картки, планшет «геоборд», завдання з програми «Розумники», аудиозапис УНК «Ріпка», клей, аркуш паперу А3.
Тип уроку: урок закріплення знань,умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
1.Створення емоційно – сприятливої атмосфери уроку для навчання
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
Всі гарненькі, чепурненькі
Й до роботи беручкі.
Починаємо працювати,
Ви ж у мене молодці,
Мови рідної знавці.
2. Психологічна настанова.
Гра «Склади план уроку».
2.Хто багато робить, той і багато вміє.
3.Зробив діло – гуляй сміло.
1.Добрий початок – половина роботи.
- Молодці. У нас добрий початок і я сподіваюсь, що ми з вами виконаємо багато цікавих завдань.
Мотивація навчання учнів.
Вправа « Надія
- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Ви маєте:
II. Повідомлення теми і завдань уроку.
Розв’язавши кросворд дізнаєтесь з якої теми підсумковий урок.
Б І Л К А
Т У М А Н
В І Т Е Р
С Н І Ж И Н К А
О С І Н Ь
З И М А
Б У Р У Л Ь К А
«От така ширина !» ( зима )
7. Що росте догори коренем ? ( бурулька )
- Яке утворилося слово ? (Іменник)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
«Продовжи речення»
Якщо один - це однина, якщо багато – множина
- Які слова з відгадок відповідають на запитання хто?
2.Тренувальні вправи з LEGO( презентація)
3. Робота в групах.
(Об’єднання за кольорами з LEGO)
Перевірка виконаних робіт. Висновок.
-Отже. Іменники – є істоти і неістоти .
4. Розумники. (інтерактивна дошка 2 кл. мова 4 файл,2 папка 3 завдання)
- На які запитання відповідають дані іменники?
- Який же птах зайвий? Чому?
4. Робота в зошитах.
- Розгорніть зошити,запишіть дату і вид роботи.
Загадка.
На городі виростала,
Сили набирала,
Непомітно, дуже швидко,
Великою стала.
Став тут дід усіх гукати
Та красуню рвати.
А цю казку, діти, ви
Встигли відгадати? (Ріпка)
іп пк ка Ріпка
Дід Андрушка, баба Марушка, онучка Мінка, собачка Жучка, киця Варварка, мишка Сіроманка.
Підсумок: загальні назви пишуться з маленької, а власні – з великої.
Не прожити без секретів.
Знаєм назви ми предметів.
Зможем всі секрет відкрити.
Тільки треба відпочити.
Стали, випрямили спини.
(хто?) – це люди і тварини.
Летим на лижах крізь замети. (імітують відповідні рухи)
(що?) – це інші всі предмети.
Дружно сіли на санчата
І щодуху будем мчати.
Не щипай, морозе, щічки.
Ми одягнем рукавички.
Ой не мерзніть, наші ніжки.
Ми пограємось у сніжки.
Добре, діти, взимку грати?
А тепер всім працювати.
IV. Узагальнення знань учнів.
Складання інтелект- карти на тему: «Іменник».
Рефлексія.
Вправа "Незакінчене речення"
- Я навчився/навчилася……..
- Я зрозуміла/зрозумів…….
-Я запам’ятав/запам’ятала…….
- Я дізнався/дізналася……..
V. Підсумок уроку.
Молодці, ви добре засвоїли вивчений матеріал. Закріпили вміння розпізнавати іменники істоти та неістоти, власні та загальні назви. Цим ви збагатили і збагачуєте своє мовлення
-