Українська мова 8 клас
Тема. Кома між однорідними членами речення
Мета:
Обладнання: відео, музичний супровід.
Тип уроку: комбінований
Багато чого не зробиш, поки не вивчишся.
Але багато треба зробити, щоб навчитись.
Конфуцій
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
Сьогодні на уроці я хочу побачити те, що іноді буває непомітним: сміливість – у скромних, рішучість – у невпевнених, прагнення до знань – у всіх.
Конфуцій сказав: «Багато чого не зробиш, поки не вивчишся. Але багато треба зробити, щоб навчитись».
Емоційна готовність до уроку
Дібрати прикметники за першими літерами до слова УСПІХ.
Музичний супровід
https://www.youtube.com/watch?v=jb-ZMLVa0jI
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Вправа «Актуальне інтерв’ю»
-Які члени речення називаються однорідними? Навести приклади.
-Як можуть поєднуватися однорідні члени між собою?
-Які розділові знаки ставляться при однорідних членах?
-Чому однорідні члени речення не утворюють словосполучення?
ІV. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Сприйняття й засвоєння нового навчального матеріалу
1.Переглянути відео
https://www.youtube.com/watch?v=aSqDOaGRUf0
2.Робота з підручником, «Теоретичне дослідження» (ст.94,95 )
(Учні самостійно опрацьовують теоретичний матеріал підручника параграф 26 )
V.Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з текстом.
Навчання це подорож яка прокладає шлях до самопізнання саморозвитку та успішного життя. У процесі навчання можна знайти нові захоплення та інтереси. Вчитися важко і складно але необхідно. Багато таємниць відкриває життя тим хто вивчає науку і техніку ремесла і мистецтва…
Усна відповідь на запитання
-Яка основна думка тексту?
-Якою спільною думкою можна поєднати епіграф уроку з даним текстом?
Письмова робота
-Списати текст, вставити пропущені розділові знаки.
-Підкреслити однорідні члени речення.
-Накреслити схеми до речень.
-Доповнити текст своїм реченням з однорідними членами.
-Розібрати за будовою виділене слово.
2.Лнгвістичне дослідження
Дібрати приклади речень, ускладнених однорідними членами
1.підмети А Ми навчаємося не для школи, а для життя.
2.присудки Б Учень – це не посудина, яку треба наповнити, 3.обставини а факел, який треба запалити.
4.додатки В Наука – це бездонний колодязь, із якого ми
черпаємо знання, досвід, масу відкриттів, мудрість
і навіть дурниці.
Г Знання й саморозвиток – найцінніший внесок,
який може зробити людина.
Д Щоб осягнути таку тонку й незбагненну, величну
й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
3. Написати есе «Я вчуся для…» (4-5 речень) , ввести в текст однорідні члени речення (4-5 речень.)
4.На сайті «На Урок» виконати тестові завдання.
Однорідні члени речення 8 клас
https://naurok.com.ua/test/odnoridni-chleni-rechennya-8klas-3162714.html
VІ. Рефлексія
Проблемні запитання:
-Що, на вашу думку, було головним у процесі вивчення теми?
-Де можна застосувати ці знання?
Домашнє завдання
(3-4 речення).