Ця методична розробка допоможе вчителям початкових класів гарно підготуватися до уроку. Ретельно продуманий і підібраний матеріал дасть можливість учням легко і цікаво засвоїти навчальний матеріал.
Голубенко Оксана Дмитрівна
вчитель початкових класів
Білоцерківської загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №20
Предмет: українська мова
Клас: 2
Розділ: Слово
Тема: Спостереження за роллю дієслів у мовленні
Мета: Вчити учнів знаходити в текстах дієслова, доречно їх використовувати в мовленні. Навчати складати розповідь за малюнком та опорними словами. Продовжити з'ясовувати роль дієслів у мовленні. Збагачувати активний словник учнів. Розвивати увагу, спостережливість, каліграфічне письмо. Виховувати любов до праці, почуття взаємодопомоги та підтримки.
Обладнання: Вашуленко М. С. В23 Українська мова: підруч. для 2 кл. загальноосвіт. навч. закл. з навчанням українською мовою / М. С. Вашуленко, С. Г. Дубовик. - К.:Видавничий дім “Освіта”, 2012. - 160с.:іл., картки, ІКТ, записи на дошці.
Хід уроку
І. Організаційний момент. Привітання (слайд 1)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вправа 349
1. Перевірка домашнього завдання (слайд 2)
повзає пташка
літає риба
плаває заєць
стрибає равлик
бігає вовк
2. Хвилинка каліграфії
Сс ес ст си ус сум
Сонце сніп синок
а) для всіх
Сонях сонечко зустрів,
Сонях сонечком розцвів!
б) окремі учні — завдання на картках. Робота в парах
З “розсипаних” слів скласти речення. Записати. Підкреслити дієслова:
ромашки цвітуть Волошки і полі у
конвалій Дзвіночки у біліють лісі
в) Перевірка
3. Гра “Голоси тварин” (слайд 3). Перевірка звуком
Собака гавкає
корова мукає
коза мекає
свиня рохкає
жаба квакає
півень кукурікає
кінь ірже
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Колективна робота з підручником
а) Вправа 353 (слайд 4)
Фото П. Р. Поповича. Коротка розповідь
б) Вправа 354 (слайд 5)
Праця годує, втоми не знати.
Дружно працювати - хто не хоче робити.
Тяжко тому жити, а лінь марнує.
Робити наспіх - зробити насміх
2. Фізкультхвилинка (слайд 6)
3. Колективна робота
Складання розповіді за ілюстрацією та опорними словами
а)-Послухайте вірш (слайд 7). Малюнок вирубаного саду
Зрубали сад, що завжди цвів весною,
І з вітерцем улітку гомонів,
А взимку говорив лише зі мною
І зеленів у казці моїх снів.
Зрубали сад, що так любив радіти,
Сад, що був закоханий в весну.
Старий садочок, у якому діти
Шукали свою казку чарівну.
-І вирішили діти разом з дорослими посадити молодий сад.
-Складемо про це розповідь.
б)Вправа 355 (слайд 8)
Саджанці яблуні та груші;
садили дерева;
доглядати за молодими деревами;
виростити квітучий сад;
посмакувати яблуками та грушами.
Один батько _____ старшого сина на город______ картоплю. ______ син лопату, мішок і ______. Слідом за ним ______ менший брат. Замість роботи _______ казки розказувати. Ось і батько ______.
- Як працюєш?
- Ніяк.
- А ти як?
- А я старшому допомагаю.
- Добрі робітники! Один нічого не робить, а другий йому допомагає! Сором!!!
V. Домашнє завдання (слайд 10)
Вправа 356, с.135
VI. Підсумок уроку. Рефлексія (слайд 11)