Конспект уроку з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»2 клас
Тема:Досліджуємо тарілку здорового харчування
Мета:дослідити тарілку здорового харчування,познайомити з харчовими групами,вчити розподіляти продукти за харчовими групами,складати тарілку здорового харчування,закріплювати вміння описувати предмети,розрізняти речення за метою висловлювання,розвивати мовлення учнів,пізнавальні інтереси,критичне мислення,виховувати переконливі погляди на здорове харчування.
Очікувані результати:розпізнають продукти,розподіляють їх за групами,описують продукти,розрізняють і складають речення ,різні за метою висловлювання,розуміють чому і які продукти шкідливі,складають свою здорову тарілку.
Хід уроку
1.Ранкова зустріч
-привітання(Передаємо яблуко по колу і вітаємось з сусідом.
Створюємо настрій собі та іншим.)
-щоденні новини(місяць,день тижня,погода)
-тема місяця»Пізнаємо себе і світ»
-стіна слів
-пісня дня(Пісня про продукти)
2.Вправа «Органи чуття»
-Які ви знаєте органи чуття у людини?
-Як вони допомагають пізнавати світ?
-За допомогою органів чуття опишіть яблуко на картині,слово яблуко,яблуко- плід.
-Який висновок?Як краще пізнавати світ побачивши чи доторкнувшись,відчувши,посмакувавши?
3.Звукова модель слова яблуко.
4.Вправа «Яке це речення?»
Люблю їсти яблука.
Ти любиш їсти яблука?
Їж яблука,вони дуже корисні!
5.Опиши яблуко
Яблуко-кругле,зелене,маленьке,тверде,холодне,соковите,солодке,смачне.
6.Поміркуй
-Яблуко це фрукт чи овоч?
Які ще знаєте фрукти і овочі?
7.Передбачення теми уроку.Метод «Мікрофон.»
8.Перегляд фільму»Тарілка здорового харчування»
-Чи справдились ваші припущення?
9.Фізкультхвилинка.Руханка»Соковиті овочі»
10.Робота з підручником ст.38
11.Цікаві факти про воду.Скільки води повинна вживати дитина за добу.
12.Робота у зошитах ст.23
13.Вправа «Мій сніданок у школі»
-Що сьогодні їли у школі?
-Корисний чи шкідливий?
-Мій сніданок:чіпси і кока-кола.Який він?Чому?
14.Складаємо свою тарілку здорового харчування і презентуємо.
15.Працюємо із щоденником вражень.Запишіть свої враження щодо сьогоднішньої теми.
16.Підсумок уроку
Прочитайте речення.Які вони за метою висловлювання?
Пийте достатньо рідини!
Яких груп продуктів найбільше на тарілці?
17.Метод «Рюкзак»
-Що найкраще вдалося?
-Що було складним?
-Як це використаєш у житті?
-Про що хочеш довідатись?