Тема: Закріплення знань і вмінь, пов’язаних із вивченими буквами.
Мета: закріплювати вміння читати слова, речення та текст з вивченими буквами, відповідати на запитання за змістом прочитаного; розвивати уміння сприймати на слух текст, розповідати за малюнком; виховувати спостережливість, увагу.
Обладнання: малюнок рюкзачка, звукові фішки, кубики лего, друковані букви
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Орг. класу
- Діти, перевірте, чи все у вас підготовлено на парті до уроку читання (букварик, ручка, зошит, фішки для позначення звуків, кубики лего)
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Відгадайте, який гість завітав до нас на урок:
А у мене є торбинка,
Зошитам й книжкам хатинка,
Ще й пенал туди кладу,
Як до школи я іду.
- Чарівний рюкзачок приніс на урок букви, які ми вже вивчили.
- Я показую букву, а ви мені її називаєте. (букви прикріплюю на магнітну дошку)
2. А зараз, я називаю вам букви, а ви мені їх показуєте на дошці. (викликаю учнів до дошки по черзі).
3. Робота з букварем.
- Вдома ви читали текст «Айстри». Чому це оповідання має таку назву?
(Читання оповідання учнями по черзі)
Індивідуальне завдання для слабших учнів приніс рюкзачок: (обвести в словах ручкою або олівцем букву й)
А як ще можна назвати горщик для квітів? (вазон)
4. Тестування учнів за допомогою кубиків лего
- А зараз, перевіримо, чи уважно ви читали це оповідання. Я кажу вам твердження, якщо ви з ним погоджуєтеся, ви піднімаєте зелений кубик, якщо ні – червоний кубик.
- Андрійко побачив у дворі сестру Марійку.
- В Андрійка в руці були цукерки.
- Марійка запропонувала братові разом виростити квіти.
- Посадили діти насінинки в квітнику.
- Мама порадила дітям не забувати вчити уроки.
- Незабаром виросли красиві айстри.
5. Знайдіть останнє речення в тексті. Скільки слів в цьому реченні? Який знак стоїть в кінці речення? Як слід читати речення із знаком оклику в кінці?
Давайте запишемо схему цього речення (нагадую: скільки слів, стільки і рисочок)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
– А як ви гадаєте, щоб виростити гарні айстри або інші квіти, що потрібно? (поливати, сонце, тепло, родючий грунт збагачений поживними речовинами). Тобто створити їм сприятливі умови.
- А гарні умови для росту і розвитку потрібні тільки рослинам чи ще комусь? (для тварин, людей)
ІV.Вивчення нового матеріалу
1. Робота над віршем «Хто де живе?» Олеся Орача.
- Послухайте віршик «Хто де живе?» Олеся Орача.
- Як ви гадаєте, про що йтиметься мова у вірші?
Білка селиться в дуплі,
Їжачисько – у кублі,
Вепр – у хащах верболозів,
А ведмідь – в глухім барлозі,
Мудрий лис живе у норах,
Тигр – у джунглях, барс – у горах,
Олень – в тундрі і в лісах,
А верблюд – в пустелі,
А орел – могутній птах –
У гнізді на скелі...
- Чому у різних тварин різні домівки?( Тому що у них різні умови існування)
2. Аудіювання вірша. (покажіть малюнки тварин)
- Хто селиться в дуплі?
- Хто селиться у кублі?
- Хто у хащах верболозів?
- Хто в глухім барлозі?
- Хто мудрий живе у норах?
- Хто в джунглях?
- Хто в тундрі?
- Хто в пустелі?
- А хто у гнізді на скелі?
3. Робота з підручником на с. 106.
Читання луною, читання учнями.
4. Ознайомся з різними видами будинків.
З давніх-давен люди використовують для будівництва житла будь-який придатний матеріал: деревину, глину та камені. Ескімоси знайшли застосування навіть снігу. Жителі північних регіонів Землі мають навички виживання в важких кліматичних умовах. І традиційні будинки з льоду та снігу
- Іглу– крижаний будинок, в якому живуть ескімоси
- Юрта. Житло монголів. Виготовляється із шкір тварин. Можна встановлювати де завгодно.
- Будинки з глини, як термос, вберігають від спеки. (В Туреччини існує крихітне поселення Харан, яке відоме своїми дивними, конусоподібними будинками-вуликами)
- Будинки над водою споруджують на сваях, щоб вберегтись від хижаків та потрапляння води в житло.
VІІ. Підсумок уроку
Вправа мікрофон
Що нового ви узнали сьогодні на уроці?
Рефлексія
Якщо вам на уроці було все зрозуміло – піднійміть зелений кубик лего, якщо виникали складнощі – червоний кубик.
VІІІ. Д/з
Придумайте розповідь про свій будинок.