Урок № 82
Тема. У кожного свій талант. Звук [п]. Букви П, п. Друкування букв, складів, слів, речень.
Мета: закріпити артикуляцію звуків [п], [п’]; ознайомити учнів із новою для них буквою П, п; удосконалювати вміння впізнавати звуки [п], [п’] у словах, робити звуко-буквений аналіз слів;
формувати навички читання слів і речень із вивченими буквами; розширювати і збагачувати словниковий запас учнів;
розвивати мовлення учнів, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до вивчення рідної мови.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Гра «Жучок-буквоїд» (повторення вивчених букв).
— Упізнайте літери. Яких елементів у них не вистачає? Допишіть.
(На дошці крейдою зображені букви.)
— Які звуки позначають ці букви?
— Прочитайте склади за схемою.
2. Звуко-буквений аналіз слів.
Пава, лапа, короп, папка, крапка, павуки.
- Яке з слів - підпис до малюнка?
II. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з буквою П,п, дізнаємося, які звуки вона позначає, та дізнаємося, який у кого талант.
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виділення приголосних звуків [п], [п’] у мовленні.
— Послухайте скоромовку, повторіть її разом зі мною.
- Скажіть , який звук найчастіше ви чули?
2. Артикуляція звуків [п], [п’].
3. Ознайомлення з новими буквами П , п
— Роздивіться букву П. На що схожа велика буква П? Послухайте, як розповідається про літеру у вірші.
Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав,
Перекладинку поклав.
4. Друкування букви у зошиті .
5. Фізкультхвилинка
6. Читання складів і слів із буквою П. АП, ОП, УП, ІП, ПИ, ПО, ПУ.
ПАНАМА, ПОКУПКА, ПОДАРУНОК, КУРІПКА, ПАПУГА, КРАПКА, ПИЛИП.
- Зверніть увагу на останнє слово ПИЛИП. Спробуймо прочитати його ззаду на перед. Що утворилось?
7. Робота у Букварі
1) Опрацювання тексту.
2) Читання складів, слів з буквою П, п.
8. Ознайомлення з твердими та пом’якшеними звуками.
- Назвіть предмети. Як вимовляється перший звук у словах ?
9. Відгадування загадок, запис відгадок у зошиті.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Наш урок завершується. Чи цікавим він був?
— Які завдання вам сподобалися? Які викликали труднощі?
— Яку букву ми вивчали на уроці ? Які звуки вона позначає?
— Пригадайте слова зі звуками [п], [п’].