Конспект уроку. Зведення подібних доданків. Розподільна властивість множення

Про матеріал

конспект для проведення уроку у формі гри "Детективне агенство", робота в групах

завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки. Розвивати обчислювальні навики, розумову активність, логічне мислення, інтерес до вивчення математики. Сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.


Перегляд файлу

Урок у 6 класі

Тема.  Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків

Мета: завершити роботу з відпрацювання навичок використання розподільної властивості множення для: а) обчислень; б) розкриття дужок; в) зведення подібних доданків; г) винесення найбільшого спільного множника за дужки.  Розвивати  обчислювальні навики, розумову  активність, логічне  мислення, інтерес  до вивчення математики. Сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання.

Тип уроку: урок удосконалення знань, умінь і навичок.

 

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний етап

 

II. Перевірка домашнього завдання

-Які запитання виникли при виконанні д/з?

-Якими правилами ви користувалися?

   Математична скринька знань з теми:

   Модуль числа

 а, якщо а невід’ємне;

    |а|  =  , якщо а число від’ємне.

Додавання двох від’ємних чисел:     -а +(-в) =-(| а | + | в |)

Додавання чисел з різними знаками:   а + (-в) = +| а | - | в |, якщо | а | > | в |

                                                 а + (-в) = -| в | - | а |, якщо | в | > | а |

Віднімання:                                             а – в = а + (- в)

Множення двох від’ємних чисел:      - а · (-в) = | а | · | в |

Добуток чисел з різними знаками:     (- а ) · в = - | а | · | в|

III. Оголошення теми і мети уроку.

  Продовжимо наш урок  казкою «Пряник і колосок», яку написав своєму сину відомий педагог В.О. Сухомлинський.

 Вранці, до сходу сонця Людина взяла білий пряник і пішла в поле. Зірвала колосок у полі, вийняла із нього зернята, і спробувала на зуб, посміхнулася і заховала колосок у кишеню. Ось там і зустрілися Пряник і Колосок.

- Хто ти такий? – запитав Пряник

- Я Колосок.

- Ой, який ти колючий! Яка з тебе користь?

Посміхнувся колосок, поворухнув своїми вусиками і відповів:

- Без  мене не було б ні хліба, ні тебе, Прянику.

- Отже, - каже Пряник, все від тебе. Але хто ж над тобою старший?

- Праця, - відповідає Колосок, - вона все дає. Але праця в руках людини. Праця і Людина – найголовніше.

   Отже, я вас закликаю до наполегливої праці, щоб пізнати істину міркувань.

     Сьогодні ми  продовжимо працювати над темою «Розподільна властивість множення. Зведення подібних доданків»; розвиватимемо логічне мислення та навички колективної і самостійної роботи. Сподіваюся, що кожен виявить глибокі знання, доведе свою ерудованість у світі раціональних чисел, в кінці уроку виконаємо перевірку знань.

IV. Відпрацювання  навичок

  1. Усні вправи  (на картках) 

 

  1. Відео-мультфільм «Зведення подібних доданків » .

Завдання класу

             1. № (за підручником) – фронтально (вправи на зведення подібних доданків)

3. Обчисліть, застосовуючи розподільну властивість множення:

 а) ; б) ;

в) - коментуванням

          Розкрити дужки:

          а) 5(2а+6);   б) -9(3в -4);   в) -(21х+49)

 

         Розв’язати  рівняння : а) 7x +41x =192;   б)3( 5х -8) =36

Задача.  

        Я задумав число. Якщо його збільшити на 20, а результат помножити на 6, то отримаємо 150.  Яке число я задумав?

 

Вправа на уважність    

 

V. Вправа «Детективне агентство»  ( Основне завдання для «Детективних агентств» -  скласти фоторобот крадія, виконавши 6 завдань на додавання, віднімання та множення  раціональних чисел, правильні відповіді – основні прикмети зовнішності. Використовуючи кольорові олівці та результати роботи, відобразити фоторобот на листку паперу.)

 

  • Форма обличчя:

 Розв’яжіть рівняння 3,16 + х = 1,53

       а) 2,07;  овальне      б) -1,63; кругле     в) 5,13; витягнуте  г) – 5, 13; квадратне

 

  • Колір очей:

  Обчислити:   8 -7+9-8

          а) 22; зелені          б) – 2; карі                в) 2; блакитні    г) – 15; чорні

 

  • Волосся:

   Порівняйте  числа: - 6, 78 і - 9,24

     а)перше  менше за друге;                                  б) перше  більше  за друге;

       чорні прямі                                                               руді прямі

     в)перше дорівнює другому;                                   г) не можна визначити;

               світлі хвилясті                                                    чорні кучеряві

 

  • Форма носа

Скільки цілих чисел розташовано на координатній прямій між числами – 5 і 5?

а) 11; картоплею                                                    б) 10;  кирпоносий  

 в) 8; з горбинкою                                                   г) 9; прямий

 

  • Губи:

Розв’яжіть рівняння   – 4  - х = - 2

 а) 2; бантиком ;      б)  - 2; вузькі;        в) 6; пухкі;       г) - 6 ; куточки опущені вниз.

 

  • Особливі прикмети

Розв’яжіть рівняння   /х/ - 7 = 12

а) х=19; світлі пишні вуса  б) х = - 19; родимка на лівій щоці

в) х1 = 19; х2 = - 19; х3 = - 5;  маленька чорна борідка    г) х1 = 19; х2 = - 19; чорні вусики

 

Прикмети Зловмисника:  кругле обличчя,  блакитні очі,  руде волосся, прямий ніс, вузькі губи, чорні вусики.

 

V. Діагностика рівня засвоєння навчального матеріалу

Гра «Так чи ні» (За презентацією)

 

VІ. Підбиття підсумків уроку

Запитання до класу

1.Де ми використовували розподільну властивість множення?

2. Чим відрізняються подібні доданки один від одного?

3. За якої умови добуток дорівнює нулю?

Рефлексія

Відзначте на промені,  де ви знаходитеся після уроку

   0                              1                                                    Х

 

( не умію)               (умію)

0, якщо не умієте помножити раціональні числа

1, якщо умієте      

Домашнє завдання

docx
Додано
23 травня 2018
Переглядів
2540
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку