Тема. Звук [ф], буква «еф». Звукове моделювання. Виразне читання слів зі
звуком [ф]. Бесіда про професії людей.
Мета: закріпити знання учнів про звукове значення звуку [ф]; відпрацьовувати
артикуляцію звуку [ф]; формувати вміння робити звуко-буквений аналіз
слів; розвивати активний словник учнів, усне мовлення, пам’ять;
виховувати повагу до людей різних професій.
Хід уроку
Моїм дітям чудовим!
Сьогодні бажаю
В праці навчальній –
Уваги, натхнення,
Нове і цікаве відкривати щоденно!
Гра «Літературне доміно» (Умова гри: починає той, хто витягнув картку з пустою клітинкою, а потім –складом, як у звичайному доміно. Діти продовжують гру, намагаючись швидко підібрати склад, щоб утворилось слово і кріплять на дошку ланцюжок із карток)
Наприклад, цукор, танці, поїзд, шуба, море, сонце, муха, щука, хмара.
|
Цу |
|
кор |
та |
|
нці |
по |
|
їзд |
шу |
……. |
ра |
|
Завершення гри карткою, що має 1 склад і пусту клітинку.
Картку учитель пропонує витягнути тому учневі, на якому зупинилась лічилка.
Джміль, оса та бджілка.
Ось і вся лічилка.
Інші діти в цей час виконують завдання з гри-вправи «Додай букву, прочитай слово», яке учитель заздалегідь приготував для дітей у вигляді картинок з надрукованим словом і пропущеною буквою.
Пензлик, аркуш та вода…
Де ж малюнок? От біда.
Що іще забули взяти,
Щоб пейзаж намалювати? (Фарби)
Переверніть листочки, які є у вас на парті. Що зображено на ньому?
(Палітра). Люди якої професії найчастіше використовують палітру у своїй роботі?
Я вам сьогодні буду роздавати кольорові кружечки за правильно виконані завдання та відповіді, а ви будете їх кріпити на свою палітру, щоб утворилась фарба.
(Вчитель одразу роздає учням кружечки, які справились з роботою «Доміно»)
Але вчитель закриває букву і пропонує дітям прочитати усі надруковані слова хором.
ф |
окус порт ірма ко орма сара акел світло |
ф |
ель жира та тор ан автогра ор гра |
ф |
|
Потім відкриває літеру і читає усі слова.
Чи зрозумілі тепер вам слова, коли букву видно?
Учні читають слова –вчитель роздає кружечки.
Налетів сердитий вітер – «ф –ф –ф!»
Загойдав деревам віти – «ф –ф –ф!»
Липи, клени колихав – «ф –ф –ф!»
До землі аж нагинав – «ф –ф –ф!»
Фільм
Факел
Футляр
Флейта (Роздача кружечків)
3 учні працює біля дошки, щоб утворити схему до слів. (Оцінювання)
Фініш Фазан Фігура
Фіалка фартух фісташка
(Поки діти працюють, вчитель перевіряє картки, які були роздані учням на початку уроку з вправи «Додай букву», щоб роздати кружечки.)
Ф |
Н |
|
Р |
Ф |
І |
К |
А |
Б |
|
|
|
|
фінік |
|
|
|
|
фарба |
(Вчитель ставить орієнтир біля букви, з якої повинні читати учні. Відповідна робота проводиться на кожному уроці) (Відповіді дітей, оцінювання)
Б’є вода в усі боки
Із залізного тюльпана,
Поспішаєм залюбки
Ми до красеня…..(фонтана)
Який настрій викликають фонтани?
Яку букву ми сьогодні вивчали?
Про людей, яких професій говорили?
Для яких слів потрібна велика буква? (Ф,ф аіна, Ф,ф едір,Ф,ф едот)
Чи можете назвати інші імена, міста, країни, для написання яких потрібна велика буква? (Фелікс, Фастів, Феодосія, Франція)
А тепер подивіться на свою роботу на уроці. Чи у всіх заповнені кружечками місця на палітрі? Можливо комусь треба бути активнішим та уважнішим у роботі.