Конспект уроку: Звук ( ф ). позначення його літерою Фф.

Про матеріал
Ознайомлення дітей з новою буквою (еф) та її звуковим значенням; робота над артикуляцією звука; розвиток мовлення; удосконалення навичок читання.
Перегляд файлу

 Читання. 1 клас.

Тема: Звук ( ф ). Позначення його літерою Ф ф. Звуковий аналіз слів.
Читання складів, слів, речень і тексту. Словниково - логічні вправи; утворення слів. Опрацювання тексту « Цікава гра – футбол».

Мета: Ознайомити дітей з новою буквою. Навчити читати слова з буквою еф. Розвивати пам’ять, мовлення, вміння аналізувати. Виховувати культуру спілкування та пізнавальний інтерес.

Обладнання: Набірне полотно з буквами; графічне зображення букви; будинок для букв; картки із словами; дзеркальце;
« Буквар» С. Тарнавська, В. Науменко.

                              Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація знань.
1. Артикуляційні вправи:
-Подуй на кульбабку.
-Як гуде бджілка?
-Як клацає конячка?
2. Будинок з вивченими буквами.
Складання і читання складів з вивчених букв.
3. Читання на сторінках букваря. с. 62 – 63.
а). Текст « Україна – моя Батьківщина».
-Що таке Батьківщина?
-Де ти живеш?
-Яку назву має твоє місто?
-Пояснити прислів’я:
Людина без Батьківщини що пташка без пісні.
б). Читання тексту « Легенда про Київ».
-Хто жив біля Дніпра?
-Де жив Кий?
-Де жив Щек?
- Де жив Хорив?
-Звідки місто Київ отримало свою назву?

III. Ознайомлення з новою буквою.
1. Оголошення теми уроку.
Артикуляція звука перед дзеркальцем.
-Який звук позначає буква? ( голосний чи приголосний )
2. На що схожа буква?
Буква еФ взялася в боки-
Одягла мерщій вінок,
Лиш почує десь музики,
То найперша йде в танок.
3. Заселення букви в будиночок. ( Картка з буквою вставляється у вікно будиночка.)
4. Графічне зображення буки. Друкування в зошиті великої і малої букви.
5. Друкування  складів:
фа   фі   фо   фу   фе
уф   аф   оф   іф   еф
6. Читання слів.
Дівчатка читають слова з буквою «еф» на початку слова, хлопчики – в середині слова.
Фарба, асфальт, фільм, шофер, професія, туфлі,фартух.
7. Відгадати загадку. Виконати звуковий аналіз слова – відгадки.
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену запашну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею -
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш, як зовуть цю фею?
-Її зовуть звичайно…..( фарба)
Звуковий аналіз слова фарба.
8. Фізкультхвилинка.
Баба колобок зліпила,
На віконце положила,
Колобочок потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Із віконечка упав, і тихенько пострибав.

9. Робота із скоромовкою.
Флокси, флокси на фланелі,
фартушок зацвів у Нелі.
Читання « Дощиком».


IV. Робота з підручником. «Буквар». с. 64 – 65.
1. Читання складів.
2. Складання слів.
3. Складання речень із словами фікус, арфа, шафа.
4. Словникова робота: ферма, фермер.(звуковий аналіз слів)
5. Бесіда за ілюстрацією с. 65.
6. Читання тексту.
Словникова робота: спритно.
- Хто любить грати в футбол?
-Хто подарував квіти переможцям?
Знайти і прочитати слова з буквою «еф».
V. Підсумок уроку.
- Яку букву вивчали?
-Голосний чи приголосний звук вона позначає?
Назвіть слова з цією буквою, визначіть її місце в слові.
 

docx
Додано
25 листопада
Переглядів
6
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку