Урок
Тема: "Day by Day"
Підтема: Урок-узагальнення
Мета уроку: продовжити формувати навички використання ЛО, що вивчаються за темою "Day by Day", повторити вживання головних маркерів теперішнього простого часу: usually-always-sometimes-never, удосконалювати техніку читання через інтерактивні вправи, розвиток навичок читання з використанням техніки reading for gist and for details, підвищувати мотивацію до письма, розвивати вміння вести бесіду, відповідати на запитання, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови через інтерактивну гру.
Очікувані результати: в кінці уроку учні вміють виділяти головну інформацію з прочитаного тексу, переказати та скласти розповідь про родину, спираючись на мовні кліше, вміють використовувати маркери теперішнього простого часу: usually-always-sometimes-never, можуть відповідати на поставлені питання.
Обладнання: технічне обладнання (ноутбук з програмою Power Point, інтерактивна дошка), підручник, робочий зошит, наочний матеріал для учнів та учителя.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ ІНШОМОВНОГО МАТЕРІАЛУ
1.1. Greeting. Привітання.
T.: Good morning! How are you today? Сьогодні на нашому уроці присутні гості, давайте привітаємось із ними та заспіваємо пісню-привітання.
Пісня-вітання
1.2. Aim. Повідомлення теми та мети уроку
Т.: Today we repeat all that we've already known. We speak about family, our hobbies and favourite food. Are you ready? Let's go!
1.3. Homework. Перевірка домашнього завдання
1.4. Lead in. Уведення в іншомовну атмосферу.
На дошці прикріплені малюнки:
Просимо учнів поміркувати, що позначають ці малюнки. Відповідь: поштар приніс листа, що надійшло з Британії.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
2.1. Vocabulary Practice and Revision
Робота презентацією. Слайд 1 - 2 .
Т.: нам прийшов лист-запрошення. Давайте дізнаємось, про що йде мова в ньому.
Читаємо лист разом або хтось з класу:
Hi!
I am Sam and this is my sister Polly. We are from the UK. We live in London. I am 10 and Polly is 7.
We invite you to visit us.
Are you ready?
Best wishes
Sam and Polly.
Ділимо учнів на групи чи працюють в парах. Роздаємо групам чи парам робочі листи (див. додаток):
Подорожуючи, ми познайомимось із родиною Сема та Поллі. Завдання груп чи пари, в процесі знайомства знаходити інформацію та заповнювати її у потрібні поля. ІЗ листа ми можемо вже заповнити інформацію про дітей, а саме:
- What's his\her name?
- How old is he\she?
- Where are they from?
- Where do they live?
Отже,сідаємо на автобус та рушаємо в гості - слайд 3-4.
на слайді 4 (приїхавши до Лондону):
- натискаємо на "point" та потрапляємо до першої загадки. Знаходимо, де живуть Сем та Поллі.
- переходимо до слайду 5. Тут інформація про маму, що підкаже , де живуть діти. Натискаємо на стрілочку та повертаємось до попереднього слайду. Шукаємо вікно із квітами (адже мама полюбляє квіти). Натискаємо на квіти у вікні та переходимо до наступного слайду 6.
Тут натискаємо на цифри та знайомимось із інформацією. Попередньо перед прочитанням текстів запитуємо у учнів, чи полюбляють вони читати, дивитись телевізор чи малювати. Так ми підготовимо учнів до сприймання лексики в текстах.
Натискаємо на стрілочку, що веде до кімнати "dining room", де знайомимось із родиною.
Слайд 10:
Тут можна у учнів запитати про їх родини. Натискаємо на Family time та дізнаємося про улюблену їжу дітей. Заповнюємо листочки в полі "Favourite Food", роздаємо набір з їжею, учні розподіляють де потрібно, згідно інформації на слайдах.
На слайді 12 є інтерактивне завдання та запитання. Спершу, запитуємо у учнів по бажанню: What do you usually eat for breakfast? What is you favourite food? What do you like to drink? Do you like milk or tea?
потім натискаємо на "TASK" та роздаємо поля учням для заповнення.
Та слайді натискаємо на кружечок із часом. Час для виконання на листочках - 1 хвилина.
Після перевіряємо. Учні називають свої відповіді, натискаємо на слайд та з'являються відповіді.
Запитуємо у учнів, що вони дізналися про Сема та Поллі. Перевіряємо заповнену інформацію. в додатках наведено приклад відповідей для учителя.
Інформація про учителя:
Слайд 14
Відповідаємо на питання. Як варіант даємо учням домашнє завдання - написати відповідь Сему та Поллі.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
3.1. Підведення підсумків.
3.2. Рефлексія
Що сподобалось на уроці?
3.3. Домашнє завдання.