Конспект відкритого уроку з математики "Відношення, пропорція, масштаб" (6 клас)

Про матеріал

Матеріал містить розширений конспект відкритого уроку з математики у 6 класі на тему "Відношення, пропорція, масштаб"

Перегляд файлу

Тема: Урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок з теми:

«Відношення. Пропорція. Пряма пропорційна залежність. Масштаб» (6 клас)

Цілі уроку:

Формування предметних компетентностей:

● узагальнити та систематизувати знання про відношення, пропорцію, масштаб;

● удосконалити вміння та навички знаходити невідомі величини/значення за допомогою пропорції, знаходити відстані на карті чи місцевості, знаючи масштаб.

Формування ключових компетентностей:

● формувати вміння аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності;

● сприяти самовихованню почуття відповідальності, наполегливості в досягненні мети;

● вдосконалення результатів діяльності та попередження помилок через неувагу;

● виховувати в учнів інтерес до математики, створення позитивного емоційного фону на уроці

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: телевізор, ноутбук, мультимедійна презентація, підручник, смайлики, мікрофон, кубик Блума, картки із завданнями.

Девіз уроку:  «Предмет математики є на стільки серйозним, що корисно не втрачати випадку зробити його цікавішим»    Блез Паскаль

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап (привітання учнів)    2 хв. (слайд 2)

Дорогі діти, рада знову вас бачити!
Відомий французький філософ, письменник, фізик, математик Блез Паскаль сказав так: «Предмет математики є на стільки серйозним, що корисно не втрачати випадку зробити його цікавішим». Під таким девізом пройде наш урок. Я постараюся зробити його для вас цікавим, а ви повинні бути уважними, допитливими, чемними. Задавайте питання, шукайте помилки. Нехай урок принесе вам задоволення. А з яким настроєм ви розпочнете урок і з яким настроєм його закінчите, ви зможете показати за допомогою смайликів. На парті ви бачите різні смайлики. Виберіть і покажіть той смайлик, який найбільше відповідає вашому настрою.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку та очікуваних результатів  1 хв.   (слайд 3)

Отже, діти, тема нашого сьогоднішнього уроку «Відношення. Пряма пропорційна залежність. Масштаб». Ми вже знайомі із всіма цими поняттями, тому на сьогоднішньому уроці ми спробуємо систематизувати, узагальнити наші знання, а також побачимо де ми використовуємо у повсякденному житті знання про відношення і пропорцію, який зв’язок мають ці поняття з іншими галузями та науками. Це і буде наша головна мета. Впевнена, нам все вдасться.

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Кубик Блума) 5 хв.

Діти, а тепер давайте пригадаємо все, що ми вже знаємо про відношення, пропорцію та масштаб.

ІV. Застосування вмінь і навичок

1.Бліц-тест (Мікрофон) 7 хв. (слайд 4-10)

Зараз проведемо невеличке бліц-опитування за допомогою добре вам відомої вправи «мікрофон». На екрані ви бачите запитання і варіанти відповідей. В кого в руках мікрофон – той і відповідає (потрібно серед поданих варіантів вибрати правильний)

1.Пропоpцією називaється:
А. pівність двох cум;
Б. pівність двох віднoшень;
В. pізниця двох виpазів.

 

2. Віднoшенням двох чисел нaзивають … цих чисел:
А. добутoк;
Б. суму;
В. чacтку.

 

3.У пpавильній пpопорції добутoк кpайніх члeнів доpівнює…
А. сумі сeредніх члeнів;
Б. чaстці крaйніх члeнів;
В. дoбутку cеpедніх члeнів.

 

4.Якщo кoжне з чисeл віднoшення помножити або поділити на одне і те cаме  чиcло, відмінне від 0, то відношeння :
А. нe зміниться;
Б. збільшиться у відпoвідну кількість  pаз;
В. змeншиться у відпoвідну кількіcть раз.

 

5. Чаcткою двoх чисeл нaзивaється pезультат дiї:
А. мнoження;
Б. ділeння;
В. дoдaвaння.

 

6. Якщo дoбутoк крaйніх члeнів пpопoрції дoрівнює  дoбутку сeредніх членів, тo…
А. це не пpопоpція;
Б. пpопоpція непpавильна;
В. пpопорція пpавильна.

 

7. Маcштaб –цe…
А. віднoшення дoвжини відрізка на каpті до дoвжини відповіднoго відpізка на міcцевості;
Б. відcтань між міcтами;
В. площa теритoрії.

 

2. Розв’язування задач (Робота в парах) (12 хв) (слайд 11-18)

Вивчення  пропоpцій  має  велике  значення  для  практики. Вoни  застосовуються  при  виконанні  різних  розрахунків,  що мають  своїм завданням pозподіл  величин, pозв’язування  задач,  пов’язаних з  виміpюваннями на  повеpхні  землі, зокрема  при складанні планів і карт, тощо. Давайте подивимося, де застосовується пропорція. Працюємо в парах. І, давайте, хтось піде до дошки на задачу 1. (потім так само на решту задач)

 

 

Задача 1.

Хімія.     Із 18 т залізної руди  виплавили 10 т заліза. Скільки заліза виплавлять із 36 т залізної руди?

18 т руди – 10 т заліза

36 т руди – т заліза

=               

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
16 березня 2025
Переглядів
318
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку