Тема заняття. Кожен із нас - унікальний
Мета: допомогти учням розвивати життєві навички позитивної самооцінки, самоусвідомлення й самовдосконалення, уміння спілкуватися в колективі; виховувати толерантне ставлення до інших людей
Місце проведення: актова зала
Клас: 5-А
Обладнання: магнітна дошка, мультимедійна презентація, мультфільм, творчі роботи учнів
Хід заняття |
Слайди |
І Організаційний етап
ІІ. Вправа «Знайомство»
У давнину вважалося, що ім'я визначає долю. До 17 століття на Русі справжнє ім'я дитини до певного віку ховалося його батьками. Звертаючись до дітей, використовували ласкаві імена. Робилося це з метою спроби обману злих духів. Якщо людина змінює ім'я, вона змінює і свою долю. Також відомо, що кожне ім'я має своє значення, що визначає характер людини
(Діти презентують походження свого імені та його значення)
- Отже, кожен має своє ім’я, яке в поєднанні з вашою особистістю дає нам унікальну людину. Значить, кожен з вас унікальний. ІІІ. Інформаційно-мотиваційне повідомлення «Унікальність»
УНІКА́ЛЬНИЙ, - (в перекладі з лат. «унікум», позначає щось єдине в своєму роді, виключне). Надзвичайний у якомусь відношенні; рідкісний, винятковий. 3 Висновки: Люди цінують найбільше те, чого не можна замінити, що існує в одному екземплярі. А якщо кожен з нас незамінний, то, значить, - особливий. Завжди в житті пам’ятайте слова відомого українського поета В. Симоненка: Бо ти на Землі – Людина. І хочеш того чи ні – Усмішка твоя – єдина, Мука твоя – єдина, Очі твої – одні.. ІV. Перегляд мультфільму «Маленька каструлька Анатолія»
V. Руханка 1. Об’єднання в групи
2.Висновки: усі діти унікальні, але є дещо, що обов’язково їх об’єднує.
VІ. Робота з вадами
– Які вади знаєте ви?
- Як ми повинні ставитися до вад інших людей?
VІІ. Підсумковий етап
Один відомий психолог почав свій семінар з психології, піднявши вгору 500-грвневу купюру. У залі було близько 200 чоловік. Психолог запитав, хто хоче отримати гроші. Всі, як один, підняли руки.
Психолог зім’яв купюру й запитав, чи хоче хтось ще отримати її. І знову всі підняли руки. Тоді він кинув купюру на підлогу і потоптав її черевиком. Купюра стала пом’ята і брудна, і психолог запитав:
Усі знову підняли руки.
У нашому житті часто трапляються ситуації, які приносять нам розчарування, прикрість, ми, немовби та купюра, змінюємося під впливом обставин, але ви ніколи не втратите своєї цінності. Нехай кожен із вас запам’ятає: брудний або чистий, пом’ятий чи відпрасований, ти завжди будеш безцінним для тих, хто тебе любить
«Люди в усьому світі можуть мати різний вигляд, належати до різних віросповідань, мати різну освіту і перебувати на різних щаблях соціальної драбини, але усі вони однакові. Усі вони — люди, яких треба любити» Мати Тереза |
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
|
Використана література:
Інтернет-джерела: