Мета виховного заходу показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги; формувати комунікативну компетентність; виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги. Використовується нестандартна форма проведення - усний журнал, що сприяє формуванню позитивної мотивації до читання; виховання бережного ставлення до книг.
Венгер Алла Олексіївна,
вчитель початкових класів
Миколаївської загальноосвітньої школи №44
Конспект виховного заходу
Клас:2
Тема: «Книга - вікно у незвіданий світ»
Мета: показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги; формувати комунікативну компетентність; виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги.
Форма проведення: усний журнал.
Обладнання: плакати –вислови про книгу «Книга –вікно у світ», «Книгу читати –усе знати», виставка дитячих художніх, науково-популярних книг, дитячих малюнків до прочитаних творів, мультимедійна презентація.
Підготовка до заходу:
І група «Центр культури та відпочинку»-підготовка плакатів –висловів про книгу «Книга –вікно у світ», «Книгу читати –усе знати», дитячих малюнків до прочитаних творів.
ІІ група «Центр знань»- підготовка виставки дитячих художніх, науково-популярних книг.
ІІІ група «Центр інформації»-підготовка віршів для декламування, інсценівки, мультимедійної презентації,.
ІV група «Центр трудових справ»-підготовка класної кімнати до заходу.
V група «Центр здоров´я та спорту»-підготовка рухливих ігор.
VІ група «Центр добрих справ»-запрошення бібліотекаря, виготовлення закладок для книг.
Хід заходу
І. Організація класу.
ІІ. Основна частина.
Вчитель. Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво з див — книга. У ній весь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, має своє відображення у книзі. Книгу шанують усі. Вона була й залишається вірним
супутником людини. Це –наш добрий друг і порадник.
Книжкова поличка у нашому домі,
Вона невеличка, і твори знайомі.
Для розуму здавна поживок корисний,
Дотепний і вправний, порадник сумісний.
Світ книжки — це втіха, це справжня відрада,
Відводить від лиха, дарує пораду.
Мій тато частенько туди заглядає,
І книгу новеньку щораз доставляє.
І так мені мило, що й мамине око
Несе, як на крилах, духовність високу.
Вчитель. Діти, якось один хлопчик, почувши, що книжка може відкривати різні таємниці, приклав її до вуха і довго й уважно вслухався. Але нічого, звичайно ж, не почув і вирішив, що з ним пожартували. А як ви гадаєте?
Відповідь проста. Треба вчитися читати книжку, а це означає не тільки вивчити всі літери й складати їх у слова, а й навчитися розуміти, що хотів сказати автор. Тож відкриємо книжкові таємниці?
Таємниця 1.
У книжці прихована гра. Як ви її розумієте?
Те, що ви прочитали у книжці завжди можна розіграти з товаришами.
Таємниця 2.
Книжка малює картини. Справді малює, але не фарбами чи олівцями. Вона малює словами.
Таємниця 3.
Книжка пояснює правила життя, виховує нас. Книги допомагають нам розрізняти хороше і погане, краще розуміти себе та інших. Книга – справжній вчитель.
Вчитель. У вас завжди є запитання. Чи не так? І всі ви намагаєтесь отримати на них відповіді від вчителів, друзів, батьків. Але не завжди ви знаходите їх.
Ми добре з тобою проводимо час.
Чудова розмова триває у нас.
Іду я на поклик чаруючий твій,
Спускаюсь до моря і бачу прибій.
З тобою шляхи пролягають мої
В найдальші віки і в найдальші краї.
Навчаєш відважним, правдивим рости,
Любити природу, свій край берегти.
Від малку тобою я звик дорожити.
Без доброї книги мені не прожити. (Входить Мудрець)
ІІІ. Інсценування
Мудрець. Доброго дня! Дозвольте мені бути присутнім на вашому святі. Я – мудрець, багато знаю і хочу вам розповісти про цікавий світ книжок. Разом зі мною прийшли мої друзі.
(Під оплески у костюмах заходять книги: художня книга, підручник, словник, енциклопедія, довідник.)
Підручник. Я –Підручник, ваш перший помічник і порадник. Молодший мій братик Буквар навчив вас читати і передав мені естафету.
Художня книжка. Я –Художня Книжка. Така красуня! Вся в малюнках і
така цікава. Влаштовую зустрічі з казковими героями, подорожі у світ прекрасного.
Словник.Я –Словник, збірник слів в алфавітному порядку з поясненням, тлумаченням, перекладом іншою мовою.
Енциклопедія. Я –Енциклопедія. Коли ви шукатимете відомості про історію виникнення предмета, на допомогу до вас можу прийти тільки я. Мені так хочеться бути з вами, коли ви готуєте уроки. Станьте моїми вірними друзями.
Довідник. Я –Довідник, для вас чудовий помічник. Я дам вам короткі
відомості з певних питань. Подружимось, чи як?
Мудрець. Розпочнемо мандрівку з королівства «Як виникла книга» (перегляд презентації).
ІV. Змагання між командами
1 конкурс. « Телеграми - здогадайки »
Дорогі діти, на вашу адресу прийшли телеграми, але під текстом немає підпису, хто прислав. Треба здогадатись від кого вони.
Телеграми команді « Читайлики »
Телеграми команді « Пізнайки »
2 конкурс. « Золоті зерна народної мудрості »
Ведуча. В народних прислів,ях та приказках звучить гімн книзі. Пропоную продовжити прислів,я та приказки про книгу.
Книга – твій друг, а без неї, як без …(рук)
Книги читати – багато…(знати)
Дім без книги – як голова без… (розуму)
Знання – сонце. Книга - …(віконце)
3 конкурс. Літературна вікторина « Сторінками підручника »
Паперовий кораблик щодня
Перевозить у трюмах знання
Після плавання цей корабель
Повертається в рідний портфель. ( Підручник )
Впізнайте, з якого твору ці уривки, хто їх автор?
Завдання для команди « Читайлики »
Батьківщина – це рідна мова,
Це дотримане чесне слово. (А. Костецький «Батьківщина»)
Завдання для команди « Пізнайки »
Катерина Іванівна повела своїх маленьких першокласників у поле. Був тихий осінній ранок (В.Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»).
Якось виноградар покликав сина, майбутнього господаря і розповів йому про змію, що її годував молоком («Виноградар і змія» болгарська народна казка).
Йтиму садом, полем, а чи лугом,
Буду я природі вірним другом. (С. Жупанін «Будь природі вірним другом»)
4 конкурс « Виправ помилку у казці »
(В казці деякі слова замінені на інші. Учасники повинні виправити помилку, плеснувши у долоні. )
1. « Жила – була на світі дівчинка. Звали її Зелена Шапочка. Покликала якось дівчинку тіточка і каже їй:
2. « Жила – була коза. І було у неї семеро маленьких кошенят. Одного разу зібралася Коза піти з дому, от і говорить вона своїм пухнастим діточкам: « Котяточка мої, піду я на ставок, наловлю для вас шоколадних рибок »
5 конкурс « Кмітливий художник »
Ведуча. Над створенням книги працює багато людей. Для того, щоб читати книгу було цікавіше, над нею працюють художники. Вони створюють ілюстрації до книг, які допомагають глибше зрозуміти зміст твору, уявити його героїв. (Кожній команді пропонується прочитати вірш і намалювати до нього ілюстрацію).
Бібліотекар. Які ви знаєте правила поведінки з книгою?
Бібліотекар. Молодці, діти! Книги треба берегти – найперші друзі нам вони!
Ведуча. Діти, ви добре справились із попередніми завданнями. Та ось у мене є завдання, яке потребує кмітливості і творчого мислення.
(Виконання пісні про книгу)
Мудрець . Вчіться, діти! І мудра книжка скаже вам дуже багато
З того, що колись іншими і посіяно, й пожато.
Мама Ірочці в книгарні
Книжечки купила гарні.
В них чого тільки немає,
Іра з втіхи аж співає.
День минув — і книги плачуть,
Бо постаріли неначе.
Іра їх, як оглядала,
Часто в ротик пальчик клала,
Став папір такий брудний,
Хоч бери його та мий.
Інсценівка (за сценою – стогін, заходить шкутильгаючи книжка).
Королева Книг. Що трапилось, Книжечка? Хто тебе образив?
Книга. Ой, я втекла від дівчинки, яка мене била і зовсім не берегла.
(забігає дівчинка).
Дівчинка. Ось де ти! Книжечко, моя дорогоцінна! Я тебе шукаю скрізь, а ти тут. Я тобі нічого поганого не зробила, тільки вдарила кілька разів свого сусіда по парті та вчора забула тебе у дворі. А вночі пішов дощ. Ранком я пішла тебе шукати, а ти ось де!
Книжка. Королево, я не хочу повертатись до цього дівчиська. Заберіть мене до себе у бібліотеку.
Королева Книг. Добре, ми тебе вилікуємо у книжковій лікарні і читатиму тебе добрі дітки, які не залишатимуть тебе під дощем.
Дівчинка. А я залишатимусь без книжки? Я ж її дуже, дуже люблю!
Королева Книг. Ну, якщо любиш, то перш за все вилікуєш її.
(на сцену виходить Книжковий лікар)
Книжковий лікар. В книжковій лікарні, у новім будинку
Я щодня працюю не одну годинку,
Хто навчитись хоче книжку лікувати,
Приходьте, будь ласка, буду вас навчати.
Королева Книг. Забирайте, лікарю, книжку до лікарні, а дівчинка нехай прочитає і запам’ятає правила поводження з книгою (вручає правила).
Дівчинка.
Королева Книг. Чи запам’ятали ці правила, діти? А ти, дівчинко?
Дівчинка. Я все зрозуміла, обов’язково виправлюсь.
Книжка всім знання дає, в кожній щось цікаве є
То ж на книжці не малюй, та не рви її, не псуй.
Мудрець. У наших книжок є свій дім, звідки вони прийшли до нас –це
бібліотека. Господар у книжковому домі –бібліотекар. Отже, надаємо слово бібліотекарю.
(Виступ бібліотекаря, нагородження активних читачів.)
Дорогі друзі, я хочу побажати вам, щоб ви пам’ятали прості
правила, які допоможуть вам у житті
Вчитель. Шановні учні, замисліться, яке місце у нашому житті займає гарна книжка. Вона завжди веде нас за собою. І так буде постійно: подорослішаєте, а з вами назавжди залишаться ваші друзі –герої улюблених книг, які надихають жити, вчать бути мудрими, добрими, справедливими. Читайте, читайте й читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги. Закінчилось наше свято, але не завершується зустріч з книгою.
Тема: «Книга - вікно у незвіданий світ»
Мета: показати значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги; формувати комунікативну компетентність; виховувати потребу в читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги.
Форма проведення: усний журнал.
Обладнання: плакати –вислови про книгу «Книга –вікно у світ», «Книгу читати –усе знати», виставка дитячих художніх, науково-популярних книг, дитячих малюнків до прочитаних творів, мультимедійна презентація.
Підготовка до навчально-виховної діяльності: підготовка плакатів –висловів про книгу «Книга –вікно у світ», «Книгу читати –усе знати», виставки дитячих художніх, науково-популярних книг, дитячих малюнків до прочитаних творів, мультимедійної презентації, інсценівки.
Хід заходу
І. Організація класу.
ІІ. Основна частина
Вчитель. Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво з див — книга. У ній весь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, має своє відображення у книзі.
Учень. Учень.
В кожнім домі, в кожній хаті – Дружба з книгою –це свято,
У містах і на селі, Не було б його у нас,
Хто навчився вже читати, Ми не знали б так багато
Має книжку на столі. Про новий і давній час.
Вчитель. Книгу шанують усі. Вона була й залишається вірним
супутником людини. Книга дасть слушну пораду, розповість про незвичайні пригоди і подорожі. Це –наш добрий друг і порадник.
Книжкова поличка у нашому домі,
Вона невеличка, і твори знайомі.
Для розуму здавна поживок корисний,
Дотепний і вправний, порадник сумісний.
Світ книжки — це втіха, це справжня відрада,
Відводить від лиха, дарує пораду.
Мій тато частенько туди заглядає,
І книгу новеньку щораз доставляє.
І так мені мило, що й мамине око
Несе, як на крилах, духовність високу.
Вчитель. Діти, якось один хлопчик, почувши, що книжка може відкривати різні таємниці, приклав її до вуха і довго й уважно вслухався. Але нічого, звичайно ж, не почув і вирішив, що з ним пожартували. А як ви гадаєте?
Відповідь проста. Треба вчитися читати книжку, а це означає не тільки вивчити всі літери й складати їх у слова, а й навчитися розуміти, що хотів сказати автор. Тож відкриємо книжкові таємниці?
Таємниця 1.
У книжці прихована гра.
Як ви її розумієте?
Те, що ви прочитали у книжці завжди можна розіграти з товаришами.
Таємниця 2.
Книжка малює картини.
Справді малює, але не фарбами чи олівцями. Вона малює словами.
Таємниця 3.
Книжка пояснює правила життя, виховує нас. Книги допомагають нам розрізняти хороше і погане, краще розуміти себе та інших. Книга – справжній вчитель.
Книга – добрий, мудрий друг,
Книжка знає все навкруг:
Про старі й нові країни,
Космос та морські глибини,
Хто нам написав «Кобзар»,
І який де правив цар,
З чого зроблено намисто,
Чим славетне наше місто.
Все про звичаї народу,
Як збирать врожай з городу,
Вперше хто знімав кіно.
Де, коли з’явилось скло,
Хто відкрив яку країну,
І про неньку – Україну,
Хто прославився в віках.
Де живе тварина, птах.
Вчитель. У вас завжди є запитання. Чи не так? І всі ви намагаєтесь отримати на них відповіді від вчителів, друзів, батьків. Але не завжди ви знаходите їх.
Усе, чим ви цікавитесь,
Ви знайдете в книжках.
На всі питання – відповіді
На їхніх сторінках.
Ми добре з тобою проводимо час.
Чудова розмова триває у нас.
Іду я на поклик чаруючий твій,
Спускаюсь до моря і бачу прибій.
З тобою шляхи пролягають мої
В найдальші віки і в найдальші краї.
Навчаєш відважним, правдивим рости,
Любити природу, свій край берегти.
Від малку тобою я звик дорожити.
Без доброї книги мені не прожити. (Входить Мудрець)
ІІІ. Інсценування
Мудрець. Доброго дня! Дозвольте мені бути присутнім на вашому святі. Я – мудрець, багато знаю і хочу вам розповісти про цікавий світ книжок. Разом зі мною прийшли мої друзі.
(Під оплески у костюмах заходять книги: художня книга, підручник, словник, енциклопедія, довідник.)
Підручник. Я –Підручник, ваш перший помічник і порадник. Молодший мій братик Буквар навчив вас читати і передав мені естафету.
Художня книжка. Я –Художня Книжка. Така красуня! Вся в малюнках і
така цікава. Влаштовую зустрічі з казковими героями, подорожі у світ прекрасного.
Словник.Я –Словник, збірник слів в алфавітному порядку з поясненням, тлумаченням, перекладом іншою мовою.
Енциклопедія. Я –Енциклопедія. Коли ви шукатимете відомості про історію виникнення предмета, на допомогу до вас можу прийти тільки я. Мені так хочеться бути з вами, коли ви готуєте уроки. Станьте моїми вірними друзями.
Довідник. Я –Довідник, для вас чудовий помічник. Я дам вам короткі
відомості з певних питань. Подружимось, чи як?
Мудрець. Розпочнемо мандрівку з королівства «Як виникла книга».
Отже, давним-давно на землі не було книг, бо люди ще не вміли їх робити. «Сторінками» найдавніших книжок були камені, стіни печер. Писали тоді на всьому. Далі почали писати на мокрій глині, яку потім сушили й випалювали на вогні. Але вони були не зручними, бо багато важили. З часом люди навчилися робити книги з телячої чи козячої шкіри. Але люди відмовилися від таких книг, тому що вони були дорогими. На виготовлення однієї такої книги потрібні були шкіри з цілої череди телят. Люди шукали недорогі матеріали, з якого можна було б робити книги, щоб вони були дешевими і простими. І таки знайшли.
Це був папірус – болотяна рослина, густих заростей якої було багато вздовж африканських річок. І відтоді з’явилися на Землі книги, а точніше сувої з папірусу. Писати на папірусі було зручно, але через декілька років він пересихав і руйнувався.
Справжній папір люди навчилися виготовляти 2 тис. років тому. Спочатку книги переписували від руки. Але це був досить важкий і тривалий процес, адже одну книгу доводилося переписувати іноді кілька років. Минуло ще багато років, поки з’явилися друковані книги.
ІV. Змагання між командами
1 конкурс. « Телеграми - здогадайки »
Дорогі діти, на вашу адресу прийшли телеграми, але під текстом немає підпису, хто прислав. Треба здогадатись від кого вони.
Телеграми команді « Читайлики »
Телеграми команді « Пізнайки »
2 конкурс. « Золоті зерна народної мудрості »
Ведуча. В народних прислів,ях та приказках звучить гімн книзі. Пропоную продовжити прислів,я та приказки про книгу.
Книга – твій друг, а без неї, як без …(рук)
Книги читати – багато…(знати)
Дім без книги – як голова без… (розуму)
Знання – сонце. Книга - …(віконце)
3 конкурс. Літературна вікторина « Сторінками підручника »
Паперовий кораблик щодня
Перевозить у трюмах знання
Після плавання цей корабель
Повертається в рідний портфель. ( Підручник )
Впізнайте, з якого твору ці уривки, хто їх автор?
Завдання для команди « Читайлики »
Батьківщина – це рідна мова,
Це дотримане чесне слово. (А. Костецький «Батьківщина»)
Завдання для команди « Пізнайки »
Катерина Іванівна повела своїх маленьких першокласників у поле. Був тихий осінній ранок (В.Сухомлинський «Я хочу сказати своє слово»).
Якось виноградар покликав сина, майбутнього господаря і розповів йому про змію, що її годував молоком («Виноградар і змія» болгарська народна казка).
Йтиму садом, полем, а чи лугом,
Буду я природі вірним другом. (С. Жупанін «Будь природі вірним другом»)
4 конкурс « Виправ помилку у казці »
(В казці деякі слова замінені на інші. Учасники повинні виправити помилку, плеснувши у долоні. )
1. « Жила – була на світі дівчинка. Звали її Зелена Шапочка. Покликала якось дівчинку тіточка і каже їй:
2. « Жила – була коза. І було у неї семеро маленьких кошенят. Одного разу зібралася Коза піти з дому, от і говорить вона своїм пухнастим діточкам: « Котяточка мої, піду я на ставок, наловлю для вас шоколадних рибок »
5 конкурс « Кмітливий художник »
Ведуча. Над створенням книги працює багато людей. Для того, щоб читати книгу було цікавіше, над нею працюють художники. Вони створюють ілюстрації до книг, які допомагають глибше зрозуміти зміст твору, уявити його героїв. Кожній команді пропонується прочитати вірш і намалювати до нього ілюстрацію.
1. Відлітають гуси і лелеки
У краї заморські і далекі.
Осінь тиха, осінь золотава
Вийшла, мов лисичка, на галяву.
2.В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро – золотаві.
V. Гра з залом « Так чи ні »
Бібліотекар. Якщо ви знаєте правила поведінки з книгою кажіть – Так!
Чого не можна робити у поводженні з книгою – кажіть – Ні!
Бібліотекар. Молодці, діти! Книги треба берегти – найперші друзі нам вони!
6 конкурс. « Карабас Буквоїд »
На картці написані слова, в яких вирізані букви. Учні повинні прочитати слова й написати ту букву, яку з,їв Карабас Буквоїд.
Пропущено дві букви. Пропущені слова в реченні.)
Завдання для команди « Читайлики »
1.Вставте 1 пропущену букву в словах: Шк ла, кві и, во к, кре да, ла па, си..,
2.Вставте 2 пропущених букви: олі е ь, лас ів а, …вариш,
3. Вставте пропущені слова у реченні: Настала холодна…З дерев опадає…
Завдання для команди « Пізнайки »
1. Вставте 1 пропущену букви в словах: Кн га, роз м, л ди, тр ба, л жка, ок..,
2. Вставте 2 пропущених букви: Чар вн к, жур ве ь, ..орінка
3. Вставте пропущені слова в реченні: Настала холодна…. Випав пухнастий…
Ведуча. Діти, ви добре справились із попередніми завданнями. Та ось у мене є завдання, яке потребує кмітливості і творчого мислення.
7 конкурс. «Цікаве завдання з читання»
Завдання для команди « Читайлики »
1. Тихо спить собі ведмідь Здоровенна голова.
2. Сива кізка скік та скік Слово «мама» написало.
3. Стоїть баба снігова Хтось надворі гупотить.
4. По снігу дівча гуляло, Через річку на той бік.
Завдання для команди « Пізнайки »
(Виконання пісні про книгу)
Мудрець . Вчіться, діти! І мудра книжка скаже вам дуже багато
З того, що колись іншими і посіяно, й пожато.
Мама Ірочці в книгарні
Книжечки купила гарні.
В них чого тільки немає,
Іра з втіхи аж співає.
День минув — і книги плачуть,
Бо постаріли неначе.
Іра їх, як оглядала,
Часто в ротик пальчик клала,
Став папір такий брудний,
Хоч бери його та мий.
Інсценівка (за сценою – стогін, заходить шкутильгаючи книжка).
Королева Книг. Що трапилось, Книжечка? Хто тебе образив?
Книга. Ой, я втекла від дівчинки, яка мене била і зовсім не берегла.
(забігає дівчинка).
Дівчинка. Ось де ти! Книжечко, моя дорогоцінна! Я тебе шукаю скрізь, а ти тут. Я тобі нічого поганого не зробила, тільки вдарила кілька разів свого сусіда по парті та вчора забула тебе у дворі. А вночі пішов дощ. Ранком я пішла тебе шукати, а ти ось де!
Книжка. Королево, я не хочу повертатись до цього дівчиська. Заберіть мене до себе у бібліотеку.
Королева Книг. Добре, ми тебе вилікуємо у книжковій лікарні і читатиму тебе добрі дітки, які не залишатимуть тебе під дощем.
Дівчинка. А я залишатимусь без книжки? Я ж її дуже, дуже люблю!
Королева Книг. Ну, якщо любиш, то перш за все вилікуєш її.
(на сцену виходить Книжковий лікар)
Книжковий лікар. В книжковій лікарні, у новім будинку
Я щодня працюю не одну годинку,
Хто навчитись хоче книжку лікувати,
Приходьте, будь ласка, буду вас навчати.
Королева Книг. Забирайте, лікарю, книжку до лікарні, а дівчинка нехай прочитає і запам’ятає правила поводження з книгою (вручає правила).
Дівчинка.
Королева Книг. Чи запам’ятали ці правила, діти? А ти, дівчинко?
Дівчинка. Я все зрозуміла, обов’язково виправлюсь.
Книжка всім знання дає, в кожній щось цікаве є
То ж на книжці не малюй, та не рви її, не псуй.
Я — Книга — товариш твій,
Користуватись мною вмій.
Я чиста, гарна і приємна,
То ж, друже, будь зі мною чемна.
Погані звички забувай,
Мене не рви, не ображай.
І пальці, прошу, ти не слинь,
Коли гортаєш сторінки.
Я, друже,— твій надійний друг,
Та тільки для чистеньких рук.
Мудрець. У наших книжок є свій дім, звідки вони прийшли до нас –це
бібліотека. Господар у книжковому домі –бібліотекар. Отже, надаємо слово бібліотекарю.
(Виступ бібліотекаря, нагородження активних читачів.)
Дорогі друзі, я хочу побажати вам, щоб ви пам’ятали прості
правила, які допоможуть вам у житті
Вчитель. Шановні учні, замисліться, яке місце у нашому житті займає гарна
книжка. Вона завжди веде нас за собою. І так буде постійно: подорослішаєте, а з вами назавжди залишаться ваші друзі –герої улюблених книг, які надихають жити, вчать бути мудрими, добрими, справедливими. Читайте, читайте й читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги. Закінчилось наше свято, але не завершується зустріч з книгою.
Учні.
Всі спасибі скажем тим,
Хто книжки для нас створив,
Хай ще створюють багато
Для дівчаток і хлоп’яток
Ведуча. Книга тоді корисна – коли її читають.
Ми вам хочемо побажати : книг багато прочитати
І найрозумнішими стати!