Конспект виховного заходу "Музична веселка"

Про матеріал
Виховний захід "Музична веселка", підготовлений для 4-х класів. Конкурси, вікторини , загадки, ребуси та інсценізації пісень можна використовувати на підсумкових уроках музичного мистецтва.
Перегляд файлу

Васильківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9

 Васильківської міської ради Київської області

 

 

 

 

 

Музична веселка

(музичний турнір)

 

 

 

 

 

                                                                                           Підготувала

                                                                                     вчитель початкових класів

                                                                                    Савченко Л. П.

 

 

 

 

 

2018

Тема. Музична веселка

(музичний турнір)

Мета: узагальнити знання учнів з музичного мистецтва; створити умови для інтелектуального розвитку, поглибити розуміння учнями зв’язків музики з навколишнім середовищем; сприяти формуванню комунікативних навичок, зміцненню дружніх відносин між членами команд; допомогти усвідомити, що музика є необхідною складовою життя людини; виховувати інтерес до музики, творчої праці, товариськість.

 

Хід заходу

(Слайд1)

– Добрий день, шановні гості! Щиро вітаємо вас у нашій господі.

(Звучить музика.)

Весела пісенька дзвіночка

Покликала  всіх на урок,

Я бачу ваші милі личка

І очі з безліччю думок.

Ми  помандруємо в світ чудовий,

Що гордо музикою  звуть.

Та лиш кмітливість і увагу

З собою взяти не забудь.

Уявіть, що у ваших долоньках – дрібка гарного настрою. Поділіться ним, щоб  зробити день приємнішим для всіх, хто зараз поряд з вами.

     Діти, сядьте тихенько і давайте прислухаємося до навколишнього світу.

– Ви щось чуєте?

– А зараз?

(Слайди 2-3)

–Які це були звуки? (шумові)

  Звуки оточують нас скрізь. А які ще звуки вам відомі іще?

     Музика – наш вірний друг, дивовижний оповідач. Але розповідає вона не словами, а музичними звуками. (Слайд 4)

Учениця (Легомина А.)

                              Розповідає музика, про все, що є на світі!

Як вдалину біжить ріка, милуючись у літі.

          Як сонце в синіх небесах промінням землю гріє,

        Про кожну квітку у лісах, про спогади та мрії.

                          Про щиру пісню солов’я, про вербу і калину,

                          Про землю, що навік моя, - співучу  Україну.

                          Як хуртовина білий сніг розсипала навколо,

                         І  як дзвінкоголосий сміх збирає друзів в коло.

                          Як грізно за вікном бурчить зимова завірюха,

                         Як важко, коли друг мовчить або немає друга.

                         Про дзвін джерельного струмка й ліси, дощами вмиті,

                        Розповідає музика про все, що є на світі.

   Нам треба вчитися розуміти мову музики, щоб стати справжніми слухачами і цінителями її.

     Сьогодні нас знов усіх разом зібрала в себе  королева Музика!

    Вона прислала нам телеграму.

                                          Дорогі друзі!

    Зла і підступна Баба Яга приспала моїх вірних помічників. Нотки так міцно сплять, що нічого не можуть для вас виконати. Розчаклувати їх може тільки той, хто дістане 7 чарівних нот! Прошу вашої допомоги, інакше чарівні мелодії назавжди зникнуть із нашого життя.

     Для цього необхідно справитися зі складними завданнями . Тоді чари Баби Яги зникнуть  і чарівна  музика зазвучить  для вас. Я вірю, що ви справитесь! Удачі!  

                                                                                 Королева  Музика

– Беремося за допомогу?   

     У цьому нам допоможуть  знання і дружба, адже людина, яка має  знання– справжній чарівник, а дружба допомогає  нам робити справжні чудеса!

    Наша зустріч буде відбуватися у вигляді музичного турніру– змагань між двома командами.

      Королева Музика прислала нам 7 завдань, з якими ми повинні справитися. За кожне правильно виконане завдання ми отримуємо чарівну ноту.

  Почнімо наш турнір. Будемо дотримуватися такого девізу  : «Згадуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви!»

    Тоді  запрошую взяти участь у турнірі «Музична веселка» 2 команди.

Кмітливих і розумних, винахідливих і сміливих запрошуємо прийняти участь у турнірі!

     Зустрічайте команду 4-А класу (Слайд 5) «Музичний віночок».

     Вітайте команду 4-Г класу (Слайд 6) « Веселі нотки».

      Сьогодні ви будете перевіряти свої знання, розум, швидкість реакції. Наш турнір буде проходити за олімпійською системою. Що це означає? У випадку невдачі команді доведеться зберігати олімпійський спокій. Отже, розпочинаємо!

   Перше завдання (Слайд 7)

1. Аукціон знань .

– Швидко відповідайте на питання, піднімаючи скрипковий ключ, а за кожну правильну відповідь будете отримувати ноту.

    Виграє та команда, яка збере найбільше ноток.

- Хто створює музику? (композитор)

- Хто виконує музику? (виконавець)

- Як називається великий інструментальний колектив? (оркестр)

- Хто такий диригент? (музикант, який керує виконавцями)

- Що таке опера? ( музична вистава у якій всі виконавці співають)

- Що таке марш? (чітка музика, під яку легко крокувати).

- Як називається знак, що пишуть на початку нотного стану? (скрипковий ключ)

- Як називається великий вокальний колектив? (хор)

- Чим відрізняється композиторська музика від народної?

- Назвіть музичні професії.

- Пісня зимового циклу на Різдво. (колядка)

- Приберіть зайве: скрипка, орган, віолончель.

- Що таке ансамбль?( група виконавців, які виступають разом)

- Скільки музикантів у тріо?

- Що таке дует?  ( ансамбль, у складі якого два виконавці).

- Як називають пять лінійок, де записують ноти? ( нотний стан).

- Що таке темп? (швидкість виконання твору)

Підрахуємо нотки. Першу розчакловану нотку отримує команда …

– Про що слідуюче завдання ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.

В нас і клавіші, і струни,

Кнопки, палички, смички,

Там, де ми – аплодисменти,

Ми –   (Слайд 8 )  Музичні інструменти

слайд

Отже 2 конкурс називається

(Слайд 9 )

2. Інструменталісти

(вікторина – загадки про музичні інструменти)

– Королева Музика просить зараз вас не тільки пригадати назви музичних інструментів, а й послухати їх звучання. Відгадуємо загадку і насолоджуємося музикою.

(Слайд 10 )

1. Зверху шкіра, знизу теж

Всередині – пустота.

Люблять мене, поважають,

Та б’ють мене, коли грають.   ( Барабан )

2. Барабан йому за брата,

В танці любить він кружляти,

Відбиває ритм, дзвенить

І красиво бубонить. (Бубон)

3. У лісі народилася,  у майстерні робилася, а в руках плаче. (Скрипка)

4. Сім доріжок в неї є

Кожна голос подає,

Як гравець торкне всі сім,

Стане весело усім.   (Гітара)

– Давайте послухаємо живий звук цього інструмента. (Виконує Почтар Н.)

(Слайд11)

5. Що за гість прийшов у дім?

Скільки ґудзиків на нім!

А почнеш їх натискати, -

Починає гість співати!    ( Баян )

6. До зубів торкнись – готово,

Ти почуєш спів чудовий. (Рояль, піаніно)

7. Дерев’яне, а не полінце,

Шість дірочок має,

Весело співає. (Сопілка)

– Давайте трохи відпочинемо та пограємося!

Гра «Микита».

(Перевіряємо кількість ноток, зібраних командами.)

Поки підраховують нотки, грають вболівальники.

Більше скрипки в десять раз,

Інструмент той - ...(Контрабас)

Цьому інструментові мідному

Є місце на столі обідньому. (Тарілки)

Ой же гарно вона грає,

Кожне слово вимовляє.

Хоч і має три струни,

Та співочі всі вони.

Запитаймо у всезнайка:

-Хто це? Що це?(Балалайка)

Україну прославляє,

Хоч не знає слів,

Тугу людям розганяє

Многострунний спів.

У похід її з собою

Брав козак Мамай,

Мов ясну леліяв зброю.

Хто вона: вгадай?(Бандура)

– Другу нотку отримують …

(Слайд 12)

3.  Музичне лото

 Чи любите ви грати в лото?  Команди мають якнайшвидше заповнити по одній картці лото. Для цього потрібно уважно розглянути назви музичних інструментів на картках, знайти відповідний малюнок-картку і заповнити таблицю лото (приклеюють). Запрошуємо команди за слідуючою зачаклованою ноткою .

1-ша команда

Бандура

Арфа

Гармошка

Акордеон

Гуслі

Саксофон

 

2-га команда

Акордеон

Гуслі

Бандура

Саксофон

Арфа

Гармошка

– Превіримо правильність заповнення (Слайди 13-14)

– Швидше справилася із завданням команда …

– Отримайте іще одну нотку.

(Слайд 15 )

4. Шукачі ноток

(Відшукати у словах назви нот і розмістити їх на нотному стані.)

– Чарівниця  Музика просить нас знайти у слові нотку, обвести її і правильно розмістити на нотному стані. Але щоб виконати це непросте завдання, потрібно знати музичну грамоту. Ви знаєте, як розміщуються  нотки на нотоносці? Ну, тоді вперед, за чарівною ноткою ! (Обводять, починаючи знизу).

парасолька                             предмет

поляна                                    помідор

ребус                                      подорож

таксі                                       Коля

фара                                      фарба

кмітливі                                 квасолька

дорога                                   сівба

– Знайдіть зайве слово .

(Вручення нотки переможцям.)

І з цим завданням ви справились. Молодці!

Гра з вболівальниками.

(Учитель показує листки з ребусами).

5. Інсценізація пісні

- Кожна команда повинна проінсценізувати українську народну пісню

(Слайд 16 ) «Вийшли в поле косарі»

– Запрошуємо команду «Веселі нотки».

До яких пісень відносять почуту пісню? (обжинкові)

(Слайд 17) «Сіяв мужик просо».

– Зустрічаймо команду «Музичний віночок»

– Обидві команди гарно впоралися із завданням. Тому кожна отримує винагороду (нотка і скрипковий ключ).

Слідуюче завдання (Слайд 18 )

6.Знатоки «Частина– ціле»

(Роздаються листочки із завданням.)

– З’єднайте словосполучення.

Смичок                                              піаніно

Диригент                                           струна

Гітара                                                скрипка

Клавіша                                              хор

Соліст                                                оркестр

Швидшими були діти з команди … і забирають слідуючу нотку.

– У нас залишилася одна зачаклована нотка.

7. Вгадай мелодію

(Слайд 19-20 )

(Вручення останньої нотки.)

– Молодці!

(Слайд 21)

  Королева Музика і нотки дуже всім вдячні за порятунок.

Визначення переможців.

А ми їм напам’ять залишимо малюнок веселки з усіма нотками.

Поки малюють, учні розказують вірш «Музична веселка»

1.Музична веселка палає над світом,                        

Дарує проміння дорослим і дітям.

Чарівними барвами лагідних звуків

Вона огортає бабусь і онуків.

2.Тепер ви дізналися, любії діти,

Що музика вміє тужити й радіти,

Мінятися може у сяйві яснім:

Горіти червоно, як мак на весні,

3.Світити оранжевим полум’ям сонця.            

Постукати жовтим листком у віконце,

В зелене вбрання одягнутися в квітні

І сніг розтопити в струмочки блакитні.

4. Голубити хвилі у синьому морі,

Вночі колихать фіолетові зорі…

Здійнявшись над світом, палатиме вічно

Незгасна барвиста веселка музична.

 – Всі звуки розчакловані і музика буде звучати завжди навколо нас.

Я гадаю, що у вас є  іще музичний подарунок для королеви Музики і гостей.

(Слайд 22)

Пісня «Добрий день, матусю Україно»

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Сливко Світлана
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
22 березня 2019
Переглядів
1871
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку