Тема Коли щось робиш, думай і про наслідки. «Виноградар і змія»(болгарська народна казка)
Мета : розширити знання дітей про болгарські народні казки; розвивати вміння виділяти головних персонажів тексту , аргументувати свій вибір; сприяти засвоєнню змісту казки; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість; розвивати творчі можливості учнів, бачення ситуації з різних сторін та формування вміння писати тексти за технологією «РАФТ», виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, бажання робити людям добро.
Обладнання: картки для групової роботи, таблиця «РАФТ», лего, пелюстки квіточки, малюнки білочок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Доброго ранку бажаю вам я,
Дітки кмітливі, дружна сім’я.
Бачу, ви працювати сьогодні охочі,
Тому у вас сяють допитливі очі.
Один - одному всміхніться
Й до роботи всі беріться!
ІІ. Мовленнєва розминка
1.Дихальні вправи
- Щоб ваші губи і язичок були слухняними, виконаємо дихальні вправи.
1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо;
1,2,3 – вдихаємо повітря, 4- видихаємо, ніби гасимо свічку;
1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 –видихаємо, як із кульки виходить повітря.
2. Робота над скоромовкою
У садочку у Пилипа
Виросла висока липа –
Не лінь було Пилипу
Щодня полити липу.
«Спасибі!» - до Пилипа
Лопоче листям липа.
- Прочитайте скоромовку мовчки. - Про кого розповідається в скоромовці?
Читання скоромовки «дощиком»
— Дощик накрапає (читати повільно і тихо).
— Дощик сильніший (скоріше і голосніше).
— Злива (голосно і скоромовкою).
— Дощ слабшає, дощ накрапає, дощ припинився (у зворотному напрямку).
III. Перевірка домашнього завдання
-Яку казку ми вивчали на попередньому уроці?
-А зараз я перевірюю, як ви зрозуміли зміст прочитаної казки.
I група
Виноградар ( який?)
II група
Перед вами картки. Відновіть послідовність подій у казці «Виноградар і змія» Поставте цифри у клітинки.
III група
IV.Актуалізація опорних знань
Бесіда з учнями.
Підніміть руку, хто любить читати казки?
V.Оголошення теми уроку
Із казкою «Виноградар і змія» ми познайомилися на минулому уроці.
РАФТ – це слово, яке складається з перших літер 4 слів
Р – роль
А – аудиторія
Ф – форма
Т – тема
VI. Вивчення нового матеріалу
1.Робота над таблицею
Давайте розглянемо таблицю РАФТ
Роль |
Аудиторія |
Формат |
Тема |
Виноградар Син Змія Автор |
Суддя Лікар Юрист Діти, які читають казку |
Скарга Смс Заява Порада |
Злочин змії Надання першої медичної допомоги Про порушення прав Завжди думай про наслідки |
- Діти, які дійові особи казки?
-Ми будемо перевтілюватися у цих дійових осіб, тобто виконувати певну роль.
-Які ролі обираєм? (Виноградар, син, змія, автор)
-До кого буде звертатися наш персонаж? ?(Виноградар буде звертатися до судді, син – до лікаря, змія – до юриста, автор – до дітей, які читають казку)
- А тепер, у якій формі може бути поданий текст?(Виноградар до судді у формі скарги, син до лікаря у формі смс, змія до юриста у формі заяви, автор до дітей у формі поради)
Тепер подумаємо про основні ідеї, які будуть розкриті у ньому. Нарешті наша таблиця заповнена.
2. Написання складених текстів
V. Підсумок уроку
Виготовлення « квіточки доброти».
Людина прийшла в цей світ, щоб робити добро і добру пам'ять залишити по собі. Підберіть слова для характеристики добра і запишіть їх на пелюстках квіточки.
(Радість, благородство, великодушність, делікатність, співчуття, совість, чуйність, чесність, порядність, тактовність, турбота , тепло, дружба.)
Оживіть квіточку і подаруйте її своєму сусідові.
Рефлексія
На дошці знаходяться білочки з написами :
«Урок мені сподобався»
«Було дуже цікаво»
«Урок мені не сподобався»
-А тепер на стікерах напишіть своє ім’я і прикріпіть до цих білочок.
-Молодці! Я дуже задоволена вами.