Конспект заняття. Дивовижні властивості води

Про матеріал
Мета: дати учням уявлення про властивості води (прозора, рідка, без кольору, без запаху, набирає форму посудини, текуча), про зміни станів води (твердий, рідкий, газоподібний); розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води....
Перегляд файлу

    

 

 

Конспект заняття на тему:”Дивовижні властивості води”

Мета: Дати дітям уявлення про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху, розчиняє деякі речовини;  розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; формувати у дітей знання про значення води в житті людини: вода - джерело життя; вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини. Прищеплювати бережливе ставлення до води.

Матеріал для заняття: .вода,склянки, цукор , сіль,барвник.

                              Хід заняття

Малята, сьогодні у нас незвичайне заняття. Відгадайте загадки.

Що таке тече і ллється,

         Часом між камінням в’ється,

         Як нема – все висихає,

         Звір і птах без неї помирає? (Вода)

 

Мене

п’ють,     
Мене

ллють,
Усім

потрібна

я.
Хтоя

така?
(Вода)          
 

Так, це-вода

 Сьогодні ми поговоримо про воду, її властивості та про значення води.

Яка буває вода? (Тепла, гаряча, холодна, прісна, прозора, газована тощо).

Що вода робить? (Тече, ллється, дзюрчить, розтікається, капає, замерзає, тане)

Для чого вода потрібна людині? (Пити, митися, купатися, готувати їжу, прати, поливати рослини, мити посуд тощо).

Розкажіть де живе вода. (У річках,морях,озерах,струмках,колодязі)

Як ви вважаєте, чи скрізь вода однакова? (Ні)

Правильно, вода у природі може бути прісною й солоною.

Як ви розумієте слово «прісна»? (Це вода без смаку і запаху)

Експериментальна  діяльність.

 

Дослід № 1. «Чи має вода смак, запах?»

 

- Понюхайте водичку. Чим вона пахне? ( вода не має запаху)

- Спробуйте воду на смак. Яка водичка? (не має смаку)

- Вода може розчиняти деякі речовини. Додайте в одну склянку ложечку солі, в іншу склянку ложечку цукру.

- Що сталося з сіллю та цукром? (вони розчинилися)

- Вода змінила колір,запах?(ні)

- Що ж змінилося? ( смак, вода стала солоною та солодкою). Діти пробують воду на смак.

Висновок: Смак води залежить від розчинених в ній речовин.

 

Дослід № 2 «Чи має вода колір?»

 

- Якого кольору водичка? (прозора)

Перевірте: візьміть склянку та подивіться крізь неї на свою руку, якщо бачите свої пальчики – значить вода прозора.

-Давайте спробуємо змінити колір, у цьому нам допоможе фарба. Візьміть пензлик та за допомогою  нього додайте в склянку трішки фарби.

- Якого кольору стала вода?

Висновок:  Колір води залежить від барвника, який ми додаємо в воду.

 

      Пальчикова гімнастика «Дощик»

 

Дощик, дощик, крап та крап. (лівим пальцем по правій долоні)

Ти не капай більше так!          (правим пальцем по лівій долоні)

Хвате землю поливати,           (загрожувати вказівним пальцем)

Нам пора іти гуляти!              (пальцями обох рук імітуємо кроки)

 

               «Водичко»

 

Водичко, водичко,

Умий моє личко,

Щоб очі блищали,

А щічки не зів’яли,

Щоб ручки були чистенькі,

А ми були гарненькі!

 

Дослід № 3 «Чи має вода форму?»

 

Налити воду з чайника в гумову рукавичку. Спостерігати, що вода набула форми рукавички. Зробити такий дослід з іншими ємкостями ( бокал, колба, целофановий мішечок)

 

Висновок: Вода змінює форму.

 

Дослід № 4 «Тонуть чи ні предмети у воді?»

 

Покласти в миску ложечками пісок, каміння, дерев’яні палички, паперові листочки, тканину.

 

Висновок:  Легкі предмети плавають, важкі тонуть.

 

Підсумок заняття

Запитати дітей, чим вони займалися, що нового дізналися про воду, чи сподобалося їм заняття, і що сподобалося найбільше?

Чи має вода смак?

Чи має вода запах?

Чи має вода колір?

Чи можуть люди обходитися без води?

 

1

 

docx
Додано
17 жовтня
Переглядів
12
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку