Конспект заняття для 1 класу "Поняття флори"

Про матеріал
Конспект заняття для 1 класу на тему "Поняття флори. Сезонні зміни в житті рослин"
Перегляд файлу

1

Тема: Поняття флори. Сезонні зміни в житті рослин

Мета:

 - надати уявлення про різноманітність рослинного світу, уміння розрізняти рослини різних груп, розуміти цінність їх у природі;       

 - розвивати спостережливість, увагу, виробляти уміння узагальнювати, робити висновки, оцінювати результати діяльності; формувати інформаційно-комунікативну, соціальну компетентності;

- виховувати взаємоповагу у спільній діяльності;  бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю.

Обладнання: презентація, картинки овочів з пісні «Ходить гарбуз по городу».

Хід  заняття

  1. Організаційний момент.

1. Привітання.

2. Перевірка готовності учнів до заняття.

  1. Актуалізація опорних знань вихованців.

Бліц-конкурс «Ти і природа»

  1. Яка рослина вважається квіткою сонця? (Соняшник)
  2.  Зубів не має, а кусає (Кропива)
  3.  Який найстрашніший ворог лісу? (Пожежа)
  4. З плодів якої рослини виготовляють родзинки? (Виноград)
  5. Яка тварина спить цілу зиму вниз головою? (Кажан)
  6. Сидить баба на грядках вся закутана в хустках (Капуста)
  7.  Які рослини є символами України? (Мак, барвінок, мальва, чорнобривці, калина, верба, тополя, вишня, соняшник)

Творче завдання: скласти загадку.

  1. Мотивація до вивчення нової теми.

1. Поетична хвилинка.

  • Вірш про флору та фауну (читає керівник гуртка)

Було у матері – Природи

Дві донечки такої вроди,

Хто їх побачить хоч на мить –

Не міг забуть і розлюбить.

Голубооку звали Флора.

У неї очі наче зорі.

Завжди замріяна, тендітна,

Ласкава, ніжна та привітна.

А Фауна – швидка, як вітер,

Могла з птахами полетіти,

І за оленями стрибати,

Та з білочками пустувати.

Обидві світ живий любили,

Відтак його боготворили.

Тож вирішила мудра мати

Природні їм дарунки дати:

Мрійливій Флорі – світ рослинний,

А жвавій Фауні – тваринний,

Щоб берегли і доглядали,

Від всього злого захищали.

Живуть в легендах і понині

Живого світу дві богині.


2. Повідомлення теми заняття. 


  1. Вивчення нового матеріалу. Слайди 2-9

Демонстрація зображень рослин кожної групи. Наприклад:

дерева – кущі – трава;

овочі – фрукти – ягоди;

культурні – дикорослі;

зернові – технічні – овочеві.

Проблемні запитання:

  • Чим живляться рослини?
  • Яке значення для життя людини має кожна рослина?

Фізкультхвилинка. Встати, якщо велика рослина, присісти, якщо маленька. Слайд 10

Помідор, горіх (грецький), картопля, суниця, груша, слива, огірок, малина.

Гра «Четвертий зайвий»

  • Сосна, ялина, модрина, дуб. (Дуб.)
  • Калина, ліщина, підсніжник, бузок. (Підсніжник.)
  • Яблуня, смерека, шипшина, айстра. (Смерека.)
  • Конвалія, береза, фіалка, пролісок. (Береза.)

Порівняй: огірок і буряк – що спільне, а що відмінне? Слайд 11

Гра «Знайди пару» Слайд 12

Гра «Природнича естафета» Постав запитання другу Слайд 13 Наприклад:

Які рослини корисно вживати в їжу? (Овочі та фрукти) – Які ваші улюблені фрукти? (Груша) – Що можна приготувати з груші? (Компот, варення)…

Міні-вистава «Ходить гарбуз по городу…» Слайд 14

V. Підсумок заняття.

- Що нового ви сьогодні дізналися?

- Пригадайте, які існують групи рослин?

- Чим відрізняються між собою рослини?

- Яке завдання для вас було найлегшим та найскладнішим?

- Які емоції вас наповнювали під час перегляду відеоролика?


 

 

 

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ


C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_13.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_14.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_16.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_17.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_18.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_19.png

 

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_20.png

 

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_21.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_22.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_23.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_24.png

 

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_25.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_26.png

C:\Users\админ\Desktop\Screenshot_27.png

docx
Додано
24 серпня 2022
Переглядів
347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку