Комунальний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 " Чайка"
із спеціалізацією по розвиваючому навчанню
Конспект заняття
для дітей молодшої групи.
Тема: «Корисна морквинка - вітамінка».
«Дошкільнятам про сталий розвиток»
Тема: «Природа –наш друг».
Підтема : «Вживання рослинної їжі».
Вихователь: Дудник О.І.
м. Нікополь
Конспект заняття для дітей молодшої групи.
Тема: «Морквинка - вітамінка».
«Дошкільнятам про сталий розвиток»
Тема: «Природа –наш друг»
Підтема : «Вживання рослинної їжі»
Дати дітям про те, щоб бути здоровою людина має вживати здорову їжу, їсти фрукти та овочі, пити корисні напої:соки та чаї.
Природа надає нам стільки корисних рослин, щоб бути здоровими. Треба набувати корисну звичку вживати їх регулярно.
Мета:
Закріплювати знання дітей про ознаки осені, про овочі й те, що вони ростуть на городі.Уточнювати знання про властивості моркви.
Формувати вміння та навички самостійного користування ложкою (накладання моркви для приготування салату, помішування).
Сприяти виникненню позитивних емоцій.
Формувати навички самообслуговування та культурно-гігієнічні.
Розвивати координацію рухів, смакові аналізатори, бажання та інтерес до приготування їжі, дрібну моторику.
Виховувати охайність під час роботи.
Попередня робота: спостереження за ростом моркви а городі старшої групи. Відгадування загадок про овочі. Індивідуальна вправа з дидактичним Монтессорі-матеріалом.
Матеріали та обладнання: зібгані шматочки кольорового паперу ( на кожному намальовано овоч); сира морква, тертушка, тарілочки, ложки, фартушки; глечик з водою, мило, паперові рушнички, серветки, відро для сміття; ширма, лялька, макет городу, фетрові бурячки, морквинки, капуста, аудіоапаратура, маракаси, металофони.
Хід заняття
- Діти, запрошую вас у гості до осені.
Зала прикрашена: Дерева в золотом вбранні, пташиний ключ в небі, пожовкле листя. Діти стоять півколом.
-Діти, послухайте що кажуть про осінь
(ілюстрації - золота осінь, іде дощ, збирання врожаю)
— Осінь золота – адже вона золотить листочки на деревах.
— Осінь мокра – бо часто йдуть дощі.
— Осінь похмура – тому, що сонечко не світить так яскраво, як улітку.
Але саме Осінь дуже щедра, бо дарує нам щедрі урожаї і за це ми любимо її.
- Чи знаєте ви віршик про осінь та її витівки?
Розкажуть дівчатка Кіра та Маша
1- а дитина Маша
Осінь золота прийшла до нашого краю.
Всім нам осінь принесла добрі урожаї.
2- а дитина Кіра
Осінь – радісна пора,
Любить осінь дітвора.
Сливи, груші, виноград –
Все поспіло для малят.
3- я дитина Артем
Осінь – щедра господиня
Розділила нам дари:
Огірки, картоплю, моркву -
Принесла в усі двори.
Проходьте дітки і сідайте за столики.
-А тепер подивимося, які ж дари осінь принесла нам з городу.
Діти проходять та сідають за столи. На тарілочках лежать папірці-колобочки, на який зображення овочів - помідор, огірок, цибуля, капуста, баклажан, картопля, перець, буряк.
Вправа «Що заховалося в «колобочку»?
Подивіться, малюки,
Які гарні «колобки»!
Ви їх швидше розгортайте
Й подарунки впізнавайте.
Діти розгортають пальчиками і розгладжують долоньками зібгані аркуші паперу, на яких намальовано овочі – помідор, огірок, капуста, картопля, морква, цибуля, буряк, перець. Кожна дитина називає що зображено на папірці.
- В нас на аркушах помідор, огірок, капуста, картопля, морква, цибуля, буряк, перець. Вони ростуть на городі.
- Як назвати одним словом усе те, що росте на городі? (городина або овочі)
- А що ж треба робити на городі аби виросли гарні овочі?
( ілюстрації процес вирощування овочів)
- Грядки скопати, насіння посіяти, поливати.
Вихователь промовляє слова
Навесні город саджали,
Восени врожай збирали.
Подивіться-но малята,
Урожай такий багатий.
- Ми розглянули малюночки, на яких видно, що саме треба зробити щоб виростити та отримати врожай.
-Діти, а давайте пограємо в гру «Городники»?
Діти виходять, беруться за руки , щоб утворити коло. Виконують рухи відповідно віршу.
Фізкультхвилинка «Городники»
Ми лопатки узяли (вдають, що тримають у руках лопати)
І грядки скопали.
Раз-два, раз-два –
Гарненько скопали! (імітують копання лопатою).
Граблі в руки узяли,
Грядки прочесали.
Раз-два, раз-два –
Ось як причесали! (імітують згрібання граблями)
Ми водою щедро
Грядки поливали.
Раз-два, раз-два –
Ось як поливали! (імітують поливання)
І врожай багатий
Дружно ми збирали.
Раз-два, раз-два –
Ось як позирали!(імітують збирання овочів).
Гарно виконували рухи і пригадували як вправно треба працювати на городі.
Вправа з посібником «Міні-город»
Ось морквиночка-морквиця,
Овочам усім сестриця.
Лиш погляньте на грядки -
Уродили.. (буряки).
Пропоную вам дітки зібрати в кошик капусту, моркву, і буряки.
Попрацювали дітки ви славно, час відпочити.
Діти виходять з музичними іграшками. Виконують рухи відповідно віршу.
Музично-ритмічна вправа «Врожай» (Муз. А.Філіпенка, сл..Н.Грановської)
На городі працювали –
Буряк, моркву виривали.
Добрий урожай зібрали!
Всі раділи, танцювали…
Все зібрали ми підряд –
Славні ручки у малят!
–Дітки, ви всі добре працювали та грали, а тепер будемо готуватись до обіду.
Звертаю увагу на ілюстрації. На дошці ілюстрації зі стравами з моркви.
Діти проходять та сідають півколом.
Моркву можна потерти на тертушці, й вийде смачний салат.
(Лунає тиха музика).
Зайчик
Здрастуйте, діти! Впізнали мене?
Який багатий урожай овочів ви зібрали! Та тут і моя улюблена морква є!
А що з цих овочів можна приготувати? (Відповіді дітей)
Зайчик Добре, дякую за запрошення.
Так, помити руки! Покажімо зайчику, як правильно мити руки.
(миття рук діткам над мискою).
Приготування салату
- Тепер підійдемо до столу і подивимося, що тут у нас є.
- Та це ж просто диво-морква! Показую діткам велику моркву.
- А це тертушка. В неї на кожній стороні різні за розміром отвори, які гострі і можна подряпати руки. Треба уважно та обережно користуватись тертушкою. (Показую діткам тертушку та її різні боки мілка , широка…)
- Для того, щоб з моркви зробити салат нам знадобиться морква , миска та тертушка. Для надання більш яскравого смаку - потрібні олія та цукор.
Діти підходять до столу і стають півколом. На столі миска з морквою і тертушка.
- Подивіться, як я тертиму моркву. (демонструю)
- Вона стає меншою і меншою.. і ось її зовсім не стало.
- А що з’явилося у мисочці? (відповіді дітей)
- Додамо сюди трошечки олії, щоб вітаміни з моркви краще засвоювалися.
- А тепер кожен з вас зробить собі салат.
Дітки допомагають насипати цукор.
Інші допомагають розмішувати.
Знімаємо фартушки.
Діти сідають за столики та смакують моркву.
- Терта морква соковита, корисна, солодка та смачна.
Вихователь Цей салатик непростий -
Він корисний і смачний,
Бо його самі зробили
Діти ручками своїми.
Їжте діточки, морквичку,
Рум’яні будуть щічки!