Конспект заняття для дітей молодшого дошкільного віку на тему "Ялинка"

Про матеріал
Цікаве, насичене заняття для дітей молодшої групи в якому поєднано вивчення вірша за мнемотаблицею та нетрадиційне малювання, на якому діти з задоволенням не лише вивчать вірш про ялинку, а і прикрасять її.
Перегляд файлу

Тема: Ялинка

Програмовий зміст: продовжити ознайомлювати дітей з творами художньої літератури, формувати вміння уважно слухати і розуміти віршовані твори, відгадувати загадки, запам’ятовувати  зміст вірша, чітко і виразно промовляти за допомогою опорних картинок (мнемотехніка), вміння працювати за зразком, правилами, слухати дорослого й виконувати його інструкції; закріпити вміння малювати нетрадиційним способом, ватною паличкою ритмічно завдаючи відбиток на папір прикрашати ялинку, землю, розвивати зв’язне, експресивне та імпресивне мовлення , інтонаційну виразність, зорову та слухову пам'ять, естетичний смак та асоціативне та образне мислення, виховувати цікавість до занять, бажання вчити вірші та малювати.

Матеріали:, загадки, мнемотаблиця до вірша Г.Демченко «Ялинка» дид/гра «Ялинка», Д/гра «Виклади з частин» , зразок вихователя, листок основа, фарба гуашева білого кольору, вушні палички, підставки, серветки.

Хід заняття

1.Організаційний момент.

Психогімнастика            

«Привіт, привіт».

Привіт, привіт

В долоні плескай

Привіт, привіт

Ногами тупай

До носа доторкнись

А потім до колін

На місці покрутись

Зроби уклін.

.

2. Основна частина.

Діти, а ви любите відгадувати загадки ? Слухайте уважно.

І зелена, і пахуча,

І пухнаста, і колюча

Посеред кімнати стала,

Нас зі святом привітала. (ялинка)

Мовленнєва вправа «Ялинка яка?».

Діти, скажіть яка ялинка? (Зелена, пахуча, пухнаста, колюча).

Дидактичний вправа «Ялинки бувають…»

Діти, а давайте покажемо, які бувають ялинки.

Високі - підняти руки і встати на носочки.

Низькі - присісти навпочіпки.

Широкі - розвести руки в сторони.

Вузькі - притиснути опущені руки до тулуба.

Виразне читання вірша Г Демченко «Ялинка» вихователем.

 Галина Демченко написала чудовий віршик, який називається «Ялинка», послухайте його уважно.

Що за гостя в нас така:
І зелена, і струнка,
Сяє зірка угорі,
На гіллячках ліхтарі,
І ростуть на ній не шишки, 
А цукерки та горішки?

 Я пропоную вивчити віршик про їялинку , погоджуєтесь?

 А щоб краще запам’ятався віршик їжачок придумав завдання, виконаємо їх?

Завдання 1

Повторне читання вірша з опорою на мнемотаблицю.

А щоб вивчити віршик швидко та цікаво художник нам його намалював. Ось погляньте на таблицю, які яскраві картинки. Я буду розповідати віршик і показувати вам картинки, а ви будьте уважними та запам’ятовуйте.

ванжа мнемотаблиці вивчення віршів середній вік (комплект плакати +  методичка) купити ціна купить цена "Ранок" Ціна (цена) 172.50грн. |  придбати купити (купить) ванжа мнемотаблиці вивчення віршів середній вік  (комплект плакати + методичка)

Запитання за змістом вірша, словникова робота.

Про яку гостю розповідається у віршику?

Яка ялинка?

Що сяє угорі?

Де знаходяться ліхтарі?

Гіллячки - це гілки ялинки.

Що на них росте?

А що не росте?

Дидактична гра «Повтори за мною».

 Завдання 2.

Потрібно повторювати віршик за мною. Спочатку я, а потім ви.

(Читання педагогом окремо кожного рядка вірша та повторення його дитиною з опорою на мнемотаблицю).

Дидактична гра «Я починаю а ти продовж».

 Завдання 3. Я починаю, а ви продовжуєте. Спочатку я , а потім ви

Їжачок…хитрячок

Із голок та…. шпичок…

Дякую, малята.

Фізкультхвилинка

Станем в коло, дітвора,

Дітвора, дітвора.

До ялинки вже пора,

Нам пора, нам пора.

Станем в коло й покружляєм,

Покружляєм, покружляєм.

Зупинились й поплескаєм,

Поплескаєм, поплескаєм.

Тупаємо ніжками,

Мов йдемо доріжками.

Наче зайчики, йдемо,

Ідемо ми, ідемо.

Поплигали, поскакали

Й на стільці всі посідали.

Дидактична гра «Виклади з частин».

 Завдання  4

Малята наші картинки переплутались. Допоможете їх викласти і розповісти віршик..

Колективне декламування вірша дітьми.

Які ж ви молодці ,а тепер разом розповімо віршик від початку до кінця, малята?

А хто спробує сам розповісти?

Молодці, віршик вивчили, з завданнями впорались,

але це ще не все.

3. Мотивація

Ви любите малювати малята? І я люблю малювати, тому у мене для вас сюрприз ми сьогодні помалюємо.

Погляньте що зображено на малюнку?(ялинка)

А яка зараз пора року?(зима)

Чим вкриті гілки ялинки взимку земля. Відгадайте загадку.

Він легкий, неначе пил,
З неба він летить без крил,
Наче мох, м’який-м’який,
І холодний, і блідий.
З’їсть його весною сонце.
Хто скоріш вгадає –
Що це? (сніг)

Що кружляє в  повітрі? (сніжинки)

А ви хочете прикрасити красуню ялинку?

А прикрасимо ми ялинку незвичним способом не олівцями, не пензликом, не фломастером, а звичайнісінькою… що це?

Так, вушною паличкою.

Мокаємо вушну паличку у фарбу. Якого кольору сніг?(білого)Та пркрасимо снігом гілочки ялинки, землю, та намалюємо сніжиночки які кружляють у повітрі

Ось наш малюнок і готовий.

А тепер ваша черга, впораєтесь самостійно?

Ходімо до нашої творчої майстерні.

Але спершу ніж почати малювати, давайте трішки розімнемо наші пальчики.

4. Пальчикова гімнастика «Сніжок».

Раз, два, три, чотири – (рахують пальчики, починаючи з великого).

Разом ми сніжок ліпили («ліплять», змінюючи  положення долоньок).

Він кругленький і гладенький (показують долоньками  сніжок, гладять свої долоньки).

Але зовсім не смачненький (погрожують пальчиком одне одному).

Раз – підкинем (підкидають  уявний сніжок, дивляться вгору).

Два – підкинем (підкидають  уявний сніжок).

Три – впіймаєм (ловлять уявний сніжку).

І зламаєм (стукають долоньками по столі).

5. Самосійна робота дітей.

Малята давайте пригадаємо, що ми спочатку малюємо? Якого кольору фарба нам потрібна?

6. Підсумок заняття.

Які ви молодці малята. Як ви гарно прикрасили ялиночку. Вам сподобалось заняття? Я пишаюсь вами, ви всі гарно працювали на занятті.

 

 

 

 

                           

 

docx
Додано
3 січня 2022
Переглядів
5629
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку