« Кімнатні рослини й око милують і людей лікують»
( природа )
вихователь С.С.Бовконюк
Мета: Закріплювати і розширювати знання дітей про кімнатні рослини, про їхні цілющі властивості, їх значення для здоров’я людини. Вчити впізнавати їх за описом, називати їх. Розвивати пам'ять , мислення, увагу, спостережливість. Виховувати бережливе ставлення до рослин.
Хід заняття
Діти за бажанням описують кімнатні рослини ( будову, форму листя, забарвлення, умови росту, решта впізнають і називають їх.)
Бесіда-розповідь « Зелена аптека »
Поміркуймо, навіщо люди вирощують кімнатні рослини ?
Загадка
Листочок горбочком із жолобочком
Хоч колючки має, ніхто не чіпає.
Зате лікує нас завжди і повсякчас. (алоє )
Вірш – загадка
На вікні моєму , дітки,
Зацвіла прегарна квітка.
Заокруглені листки
Поросли пушком легким.
І суцвіття пречудові
Є багряні, є бордові
Є рожеві й білосніжні,
Впізнаєш цю квітку ніжну ?
Якщо ні , сюди поглянь –
На вікні цвіте…( герань )
Герань ( пеларгонія ) завезена до нас з Південної Америки. Квітне майже цілий рік. Розмножують її живцями. Ця квітка не лише прикрашає куточок природи, вона має оздоровчі властивості . Із її ефірної олії роблять парфуми. Якщо піднести свічку до пеларгонії, то полум’я охопить і всю рослину, по всіх стеблах пробіжать вогники, але рослина не буде пошкоджена. Таке явище легко пояснити великим випаровуванням ефірної олії, яка, у свою чергу, очищає повітря кімнати.
Запропонувати дітям понюхати її, доторкнутися до стебла та листочків. Дати відповідь на запитання:
Листочки покриті ворсинками й схожі на листя калачика. Тому народна назва цієї рослини « калачик». Звернути увагу дітей на квітучу рослину, відзначити красу її суцвіть.
А ще пахучі речовини, що містяться в листках цієї рослини, підвищують працездатність, нормалізують сон, заспокоюють нервову систему. Листочки герані можна додавати до чаю від застуди, грипу. Їх можна прикладати до ран , вони знімають головний біль.
Діти визначають, які рослини слід полити . Діти поливають ці рослини.