Заняття з мовленнєвого розвитку для дітей середнього дошкільного віку на тему: « В гості йде до нас весна»

Про матеріал
узагальнити уявлення дітей про весну: назвати прикмети весни; розвивати у дітей відчуття краси художнього слова, вчити пізнавати та добирати слова близького звучання (рими); формувати навички вимовляти звукосполучення [ шч ].
Перегляд файлу

Заняття з мовленнєвого  розвитку

для дітей середньої групи

« В гості йде до нас весна»

 

Вихователь  «  ДНЗ 8»

                                                                                                  Бащук Н.Л.

 

Програмовий зміст: узагальнити уявлення дітей про весну: назвати прикмети весни; розвивати у дітей відчуття краси художнього слова, вчити пізнавати та добирати слова близького звучання (рими); формувати навички вимовляти звукосполучення [ шч ].

Матеріал: ілюстрації «  Весна», синя хустинка, сонце з промінчиками.

Хід заняття:

  1.                   Ігрова ситуація. Вихователь загадує загадку.

Дуже гарну вроду має,

Землю зіллям засіває,

Заквітчала ліс, діброву,

Принесла у луг обнову.

Відгадали хто вона?

Ну звичайно, це ( весна).

  1.                   Бесіда « Весна». Вихователь демонструє дітям ілюстрацію  « Весна» і проводить бесіду.
  • Яку пору року зображено на картині? (Весна).
  • Як ви здогадалися? За якими ознаками? ( Яскраво світить сонечко. Небо блакитне. Дерева ще без листя. Травичка зеленіє. з’явилися перші квіточка).
  • А сонечко яке? ( Яскраве, лагідне, привітне).

Прислухайтеся, по весняній травичці гуляє вітерець. Він ще дуже слабенький. Давайте допоможемо вітерцю. Діти дмухають на долоньку.

  • Як шумить вітер? Ш - ш – ш – ш.
  • А в травичці ворушаться перші весняні жучки. Як жучки дзижчать? Ж- ж – ж.
  1.                   Дидактична гра « Придумай риму».

Мета: навчити добирати слова, близькі за звучанням ( риму). Вихователь починає речення а діти повинні закінчити його – добрати слово близьке за значенням (риму).

А) Скажіть, яка іде весна?

Чудова, ніжна…( чарівна).

 

Б) і раді всі міста і села,

Бо йде до нас весна…( весела).

 

В) хоч де - не – де ще сніг лежить,

Та вже дзвінкий струмок…( біжить ).

 

Г) веселе сонечко розквітло,

Весна летить прозоро й …( світло).

Молодці діти!

  1.                   Фізкультхвилинка.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні обронила.

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо.

Пострибаємо, як зайчата.

Полетимо, як пташенята.

Потанцюємо ще трішки,

Щоб спочили ручки й ніжки,

Всі веселі! От чудово!

А тепер до праці знову. 

  1.                   Мовленнєва гра « Що знаємо – розкажемо»

Мета: удосконалювати вміння добирати слова ознаки. Вихователь пропонує дітям дібрати слова – ознаки до поданих слів.

Весна яка?

Сонечко яке?

Струмочок який?

Дерева які?

Небо яке?

Трава яка?

Добре, молодці.

  1.                   Дидактична гра « Перестрибни через калюжу».

Мета : вправляти дітей у добиранні тематичних слів, складанні речень з поданими словами.

Діти стоять у одній шерензі на краю килимка, посередині нього лежить синя хустка, це -  «калюжа». Перед тим як перестрибнути її , необхідно назвати весняне слово, наступний малюк перед стрибком складає з ним речення, третій знову називає слово.

  1.                   Вивчення заклички.

Вдосконалення вимови звукосполучень [ шч].

 Іди, іди, дощику

Зварю тобі борщику.

У глинянім горщику

Іди, іди, дощику.

  1.                   Вихователь.  Послухайте загадку:

Добре, гарне,

На людей дивиться

А людям на себе

Дивитися не велить. ( Сонце).

Вихователь на магнітну дошку виставляє сонечко.

Щоб повернути сонечку промені потрібно відгадати загадки,готові? Слухайте уважно!

1. З кінцем зими прийде вона,

Улюблениця всіх, …

(Весна).

 2. Тільки вчора теплий вітер

 Вість приніс нам від весни,

 А сьогодні дивні квіти

  Крізь замети проросли.

  ( Підсніжники ).

 3. Три брати ідуть по світу -

    Від зими назустріч літу.

    Перший пройде - тане лід,

    другий пройде - всюди квіт,

    третій пройде - укрива

    землю шовкова трава!

    Неразлучні три брати.

    Не стрічався з ними ти?

   ( Березень, квітень, травень).

   4.Коли  падаю я з неба

   Люди кажуть: "Так і треба.

   Восени тоді вважай

   Буде добрий урожай!"  (дощ).

  1.                   Висновок.

Запитання до дітей.

 1.Діти, давайте пригадаємо про що в нас сьогодні було заняття?

 2. Що за  картину ми розглядали? Що на ній було зображено?

 3.Давайте пригадаємо закличку,яку ми з вами вивчали?

 4. Які місяці весни ви знаєте?

Молодці діти, ви добре сьогодні попрацювали! Заняття закінчено.

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
5 листопада 2019
Переглядів
2659
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку