Конспект заняття для молодшої групи. Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

Про матеріал
Конспект заняття для дітей ІІ молодшої групи. Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (художня література).
Перегляд файлу

 

Конспект заняття для II молодшої групи

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування

 (Художня література)

 

 

 

 

 

Підготувала:

Вихователь

Петренко Ю.П.                                                                                   

                                                                                                           

 

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (Художня література)

Група: II молодша

Тема: Слухання казки «Колосок»

Програмовий зміст: ознайомити дітей з українською народною казкою «Колосок», учити розуміти зміст прочитаного твору; розвивати вміння запам’ятовувати послідовність подій, відтворювати зміст оповідання за запитаннями вихователя; розвивати: уяву, фантазію, мислення, мовлення; учити емоційно сприймати зміст оповідання; формувати вміння давати етично – моральну оцінку та судження діям героїв твору за їхні вчинки; виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба, любов до народних казок.

Методи і прийоми:

Матеріал: казка «Колосок», посилка, колосок, ілюстрації до казки.

Попередня робота:

Хід заняття:

I. Організаційний момент

- Дітки, до нашого садочка прийшла посилка. Давайте заглянемо, що ж там у середині. (вихователь дістає колосок)

- Погляньте, що це? (колосок)

- З цим колоском трапилася незвичайна пригода. Хочете дізнатися, яка саме?

- Тож сідайте рівненько і уважно слухайте.

II. Основна частина

Читання казки «Колосок»

Бесіда за прочитаною казкою

- Про кого ця казочка?

- Що знайшов півник?

- Що він зробив з колоском?

- Що робили мишенята?

- Чи ласували мишенята пиріжками?

- Чому?

Фізкультхвилинка

Сірі мишки маленькі, хвостики у них довгенькі.

Грались, веселились, працювати вже втомились.

А, щоб добре працювати треба трохи пострибати.

Відпочили, розім’ялись, один одному всміхнулись.

Й до роботи повернулись.

Гра: «Склади казку»

(діти за допомогою ілюстрацій відтворюють послідовність казки)

 

 

 

 

Пальчикова гра: «Пальчики актори»

Наші пальчики актори,

Обирали собі ролі,

Двоє сірих мишенят,

Півнику дамо зернят.

Чи усі ви відгадали,

В яку казочку ми грали?

 

III. Підсумок.

- Яку казочку ви слухали на занятті?

- Хто головні герої казочки?

- Чи потрібно допомагати один одному?

- Вам сподобалася казочка?

Молодці, дітки, ви були уважними та вірно відповіли на всі запитання.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Helkova Svetlana
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
doc
Додано
1 лютого 2023
Переглядів
4057
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку