Конспект заняття для молодшої групи. Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (Художня література)

Про матеріал
Казки надихають мислити нестандартно, а любов до казок треба прищеплювати з дитинства та виховувати цікавість до українських народних казок особливо в реаліях сьогодення.
Перегляд файлу

 

 

 

Конспект заняття для II молодшої групи

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування(художня література)

 

 

 

 

 

 

Просмотреть исходную картинку

Підготувала:

Вихователь

Петренко Ю.П.                                                                                   

 

 

Група: II молодша

Тема: «Рукавичка»

Програмовий зміст: продовжувати підтримувати інтерес у дітей до художньої літератури, вчити уважно слухати та запам’ятовувати зміст казки, відповідати на запитання за змістом казки, продовжувати вчити дітей бережно гортати книжку, впізнавати казку за ілюстрацією, сприяти формуванню правильного ставлення до подій у казці; розвивати: мислення, уяву, увагу, мовлення; виховувати: цікавість до українських народних казок.

Методи і прийоми: пояснення, схвалення, показ, бесіда, худ/слово

Матеріал: книга з казками, рукавиця, ілюстрації до казки.

Попередня робота: закріплення знань дітей про диких тварин.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

Казка – вигадка, всяк знає,

Але казка – дивина.

В ній усе не так буває

І потрібна нам вона.

Сюрпризний момент.

- Дітки, погляньте, що я знайшла по дорозі коли йшла до дитячого садка.

(вихователь показує дітям рукавичку)

Напевно її хтось загубив.

- Як вигадаєте, хто міг загубити рукавичку? (відповіді дітей).

- Сідайте всі рівненько, а я вам зараз розповім, хто загубив рукавичку і що трапилося з нею.

II. Основна частина

Вихователь читає казку «Рукавичка»

Бесіда за змістом казки

- Хто загубив рукавичку?

- Хто в ній хотів жити?

- Що трапилося з рукавичкою?

- Чи повернув собі дідусь рукавичку?

Дітки, давайте розглянемо ілюстрації в кижочці.

- Як треба поводитися з книгою?

- Можна її рвати? Різати? Розфарбовувати?. Звичайно ж ні, тому що казка нас вчить, як на світі жити.

Гра - руханка «Рукавички»

Прийшла зима красуня,

Мороз щипає щічки

Мені й сестрі бабуня

Зв’язала рукавички.

На ручки одягаєм

Даруночки чудові.

І зимоньку вітаєм,

В теплесенькій обнові

Рукавички – рукавички

Кольорові смужки

Є у мене й у сестрички,

Щоб не мерзли ручки.

Гра: «Хто за ким прийшов»

(діти за допомогою ілюстрацій розповідають хто за ким прийшов в казочці).

III. Підсумок.

Завітала знов до нас

У прекрасний світлий час

Казка мудра й чарівна

Їй так рада дітвора

« Рукавичку» й «Колобок»

І «Солом’яний бичок»

Склав для нас народ-мудрець

А хто слухав – МОЛОДЕЦЬ!!!

 

doc
Додано
1 лютого 2023
Переглядів
1543
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку