Конспект заняття малюваняя на тему «Транспорт»
Мета:Вчити розрізняти дії (летить - їде - пливе).Формувати елементарні знання про правила поведінки на дорозі. Розвивати рухову активність.Вчити малювати штампами круглі колеса, в потрібному місці, на аркуші.Виховувати бажання допомагати.
Матеріал:Літак, м'яч,картина "Не грайся на дорозі", таз з водою,пластмасовий кораблик,½ альбомного аркуша, з зображенням кольорових вагончиків без коліс,штампи круглої форми,гуаш,серветки,
Хід заняття
1. Рухлива гра "Літаки".
Літаки загули,
Літаки полетіли,
На галявину тихо сіли
Та й знову полетіли.
Діти "підлітають" до зображення літака.
2. Мотивація самостійної діяльності дітей.
Подивіться, хто до нас в гості прилетів. (Літак.)
Де літає літак? (Високо в небі.)
3. Д/і "Картинки-половинки".
Літачок високо літає,
Все бачить, все знає.
Він привіз вам картинки, картинки-половинки.
Ви картинки зберіть,
Що зібрали? Назвіть.
(Діти збирають картинки і називають види транспорту.)
4. Бесіда (До дітей котиться м'ячик.)
Дивіться, м'ячик до нас прикотився. Звідки?
Звернути увагу дітей на картину.
Що ви бачите на картині? (Автобус, хлопчики, м'ячик.)
Що роблять діти? (Грають в м'ячик, на дорозі.)
Чи можна грати на дорозі? (Ні.)
Чому? (Може задавити машина.)
А де треба грати? (На майданчику.)
6. Дихальна вправа "Вітерець".
До нас в гості приплив кораблик.
Звернути увагу на тазик з водою і кораблик, плаваючий в ньому.
Де плавають кораблі? (На воді.)
Подивіться, човник не рухається. Що потрібно, щоб він поплив? (Вітер.)
Давайте на нього дути. (Діти дмухають, на кораблик.)
“Вітер по морю гуляє
І кораблик підганяє;
Він біжить собі, у хвилях
На піднятих вітрилах".
Наш кораблик поплив.
7. Музична пауза "Паровозик".
Вам літачок дав картинки, які ви збирали, а подивіться, що він мені дав.
(Показати картинку паровозика.)
Що це? (Паровозик.)
Що за собою тягне паровоз? (Вагончики.)
Вставайте один за одним. Я буду паровозиком, а ви - вагончиками.
"Їдуть" під музику, тримаючи один одного за плечі.
8. Малювання "Колеса для вагончиків".
Паровозик передав вам вагончики. Ось вони які.
(Роздати дітям кольорові зображення вагончиків.)
Якого кольору вагончик? (Запитати у кожної дитини.)
Подивіться, а чого не вистачає у вагончиків? (Коліс.)
Давайте намалюємо колеса вагончиків. Сідайте за столи і подивіться, як ми будемо малювати. Де треба намалювати колеса? (Внизу.)
В руки штампики беремо, в чорну фарбу макнем.
Акуратно опускаємо, штампики ми натискаємо.
Так трошки потримали, дружно штампики підняли.
Показ техніки малювання. Під час малювання стежити за поставою.
От і з'явилися у вагончиків колеса.
9. Аналіз роботи.
Давайте, причепимо вагончики до паровозику.
(Складаємо на мольберті загальну картину.)
Подивіться, який гарний поїзд у нас вийшо