Тема : В гостях у ведмежатка.
Мета : Формувати вміння відповідати повними реченнями , ознайомити учнів з розміщенням предметів у просторі , вчити писати пряму паличку.
Хід заняття
-
Ранкова зустріч.
-
Вітання ;
-
Гра «Чарівний клубочок»: діти сідають в коло і передають один одному клубочок , розмотуючи нитку. При цьому вони говорять побажання або комплімент.
-
З яким настроєм ви розпочинаєте заняття ?
-
Вступне слово вчителя.
І знову до нас завітав дуже поважний гість. А хто це , зараз ви відгадаєте.
Влітку медом ласував ,
Досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг
Він поспати трохи ліг… (Ведмідь)
-
Бесіда з дітьми про ведмедя.
-
Перегляд відео «Чому спить ведмедик. Цікаві факти про ведмедя».
-
Що ви дізналися нового про ведмедя ?
-
Які факти вас вразили ?
-
Розучування вірша «Ведмежатко».
Ведмежатко захворіло …
Вушка я йому пришила ,
Загорнула у рядно ,
І одужало воно.
-
Фізкультхвилинка.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору , руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору , руки в боки ,
Вище руки підніміть ,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти , кілька раз
Й до роботи , все гаразд.
-
Сьогодні я розкажу вам угорську народну казочку « Про двох жадібних ведмежат».
(Можна прослухати аудіокнигу онлайн)
-
Бесіда за прослуханою казочкою :
-
Чому почалася сварка між ведмежатами ?
-
Чи вдалося їм домовитися ?
-
Хто допомагав ділити сир ?
-
Як лисичка вчинила із сиром ?
-
Охарактеризуйте ведмежат . Якими вони були ?
-
Хто винен у тому , що трапилася ця неприємність з ведмежатами ?
-
Чи шкодують вони про те , що повірили лисиці ?
-
Чи можна всім довіряти ?
-
Взаємне розміщення предметів у просторі : зверху , знизу.
- Що в класі вгорі , а що знизу ?
- Покажіть верхню частину зошита , нижню ?
-
Письмо палички.
-
Робота з таблицею «Сиди правильно».
-
Правильне розміщення зошита на парті .
-
Вправи на вироблення графічних навичок.
-
Пальчикова гімнастика.
Ще не впав на землю сніг,
Він ховається в барліг.
І до теплої весни
Поринає він у сни.
-
Усна лічба .
-
У ведмежатка в корзині є малина. Допоможіть йому полічити , скільки малинок він зібрав .
-
Підсумок заняття.
-
Хто сьогодні до нас завітав в гості ?
-
Хто запам’ятав віршик про ведмежатко ?
-
Вручення дітям ведмежаток , пошитих з фетру чи виготовлених з картону.
-
З яким настроєм ви завершуєте заняття ?