Тема «Морквина для зайчика»
(картки PEСS та Г. Домана)
Мета: розширювати знання дітей про овочі; закріплювати вміння розкладати готові форми різного кольору і розміру за зразком; вчити співвідносити назву овочів із зображенням; розвивати дрібну моторику рук; розширювати словниковий запас дітей; формувати вміння наклеювати готові форми за зразком.
Хід заняття
1.Привітання.
Діти з психологом стають в коло та беруться за руки
Візьмемося за руки
Та станемо у коло.
Радість та усмішки
Хай сяють навколо.
2. Читання вірша про морквину.
Кожен знає, що морквиця
На городі – мов цариця:
Коси довгі, кучеряві,
Та ще й платтячко яскраве
Я смачна і вітамінна,
І не гірша апельсина.
Той, хто моркву поважає,
До ста років доживає!
Психолог, читаючи вірш, показує дитині справжню моркву
3. Пальчикова гра «Морквина».
Мета: розвивати дрібну моторику рук.
Ми на грядочку підемо! (Стукають пальцями по столу одночасно)
Ось так, ось так! (Плещуть в долоні)
Урожай ми там зберемо! (Стискають і розтискають пальці обох рук)
Ось так, ось так! (Плещуть в долоні)
Солодку морквину (Труть долоні одна об одну)
Викопаєм спритно! (Плещуть в долоні)
4. Вправа «Знайди овоч». (картки з зображеннями) додаток 2
Мета: вчити співвідносити почуту назву овоча з його зображенням.
Психолог читає вірш про овочі , а дітям потрібно вказати на картинку із
зображенням того овоча, про який йдеться у вірші.
Ось зелені та цупкі
На городі ОГІРКИ.
ПОМІДОРИ чималі
Червоніють на гіллі.
А у гичці БУРЯЧОК
Темний заховав бочок.
Нагодує всіх вона –
Ця КАРТОПЕЛЬКА смачна,
Сто листків КАПУСТА має
І тому не замерзає.
БАКЛАЖАН, коли зростає,
Дуже дивний колір має:
А зелені КАБАЧКИ
Люблять дзьобати качки.
Руденька МОРКВИНА
Містить вітаміни.
І зелену, і руду,
ЦИБУЛИНУ я знайду.
Ця рослина жовтопуза
Навивається ГАРБУЗОМ.
5. Вправа «Розклади морквини за величиною» .
Мета: закріплювати вміння порівнювати предмети за величиною, викладати їх у певній послідовності.
Психолог кладе перед дітьми три морквини різного розміру, їх потрібно
розкласти по величині: від найбільшої до найменшої.
6. Практична діяльність. Аплікація «Морквина для зайчика».
Психолог ( вихователь, асистент вихователя) разом з дитиною за зразком
спочатку розкладають готові форми на аркуші паперу, потім наклеюють їх,
використовуючи метод «рука в руці».
Прощання- обнімання.